Vozidlo Opel Combo C 2.0

Model Opel Combo C 2.0
Majitel tvardek
Rok 2014 (3 let)
Motor diesel
Řadový 4-válec, 2 000 ccm
Výkon motoru 99 kW (135 PS)
Převodovka Manuální 6-rychlostní

Vážená paní Tvardková,

na základě prověření daného případu konstatujeme, že se u daného vozidla nejedná o závadu, ale o nestandardní použití spojky.

Kontrolou vozu v autorizovaném servisu v Ostravě byl zjištěn kvílivý zvuk, který vychází z oblasti spojky. Tento zvuk začne vycházet při rozjezdu do kopce na zpátečku po delším prokluzu spojky.

Byla Vám proto nabídnuta výměna sady spojky se spoluúčastí 60% ze strany servisu. Tuto nabídku jste však odmítli.

Děkujeme

S pozdravem a přáním hezkého dne

Lukáš Sůra

Zákaznická linka spol. Opel

Email: info@opel.cz


From: Auto Tvardek

Sent: 2016.06.03 10:58:24 (2016.06.03 08:58:24 - UTC)

To: info@opel.cz

Subject: [SPAM?] Fw: O P E L Praha ČR (1).docx

----- Original Message -----

From: Auto Tvardek

To: Auto Tvardek

Sent: Friday, June 03, 2016 10:57 AM

Subject: O P E L Praha ČR (1).docx

O P E L Praha ČR

Žádost o vyjádření

Vážení

Dne 22.1.2014 jsme zakoupili osobní vozidlo zn. OPEL COMBO New 2, č. podvozku W0L6AYF1BD9540878. Vozidlo jsme zakoupili jako nové v prodejně ADOP Car a.s. Opavská 348 Ostrava Svinov.

Vozidlo jsme si vybrali proto, že máme postiženého syna / vozíčkáře/ a vnitřní prostor pro jeho převoz nám vyhovuje.

Asi po ujetí 7.000 km., se při jízdě na zpátečku začal ozývat nepříjemný zvuk. Ihned jsme - dle našeho názoru - závadu reklamovali u ADOP Car, tam však s náma nebylo nic sepsáno, jen sděleno, že jde o nový vůz a že si vše takzvaně sedne.

3.12.2014 jsme vozidlo přistavili do ADOP Car na garanční prohlídku a opět jsme upozornili, že kvílení při zpátečce se ozývá stále více. Prohlížející technik ale trval na svém, že vozidlo je v pořádku a dokonce nám sdělil, že u tohoto typu vozidla je tento stav běžný.

16.9.2015 jsme vozidlo opět v autodružstvu reklamovali, jelikož intenzita nepříjemných zvuků se stále zvyšovala, někdy se i z motorové části objevil kouř. Technikem jsme byli odbyti, že se jedná o normální jev, že naše obavy jsou zbytečné, že u tohoto typu vozidla je při zpátečce toto kvílení zcela normální.

4.1.2016 byla prováděna II. garanční prohlídka s opět stejným výsledkem, že u tohoto typu vozidla je to běžné.

Jelikož vlastníme ještě jedno vozidlo zn. OPEL COMBO z roku 2004, na kterém máme najeto kolem 200 000 km. a jezdí zcela bezproblémově, nezbylo neuvěřit, že u nového vozidla je normální nějaký rachot a kvílení při jízdě dozadu.

Tentokrát jsme vyrazili do ADOP Ostrava 30.5.2016. Výsledek ? Je to vlastnost vozidla a bylo nám doporučeno necouvat. Také nám technik sdělil že je to pravděpodobně vinou spojky, že ji vymění, ale negarantuji odstranění tohoto kvílení. Také nás upozornil, že spojka není v záruce a že se budeme muset finančně na výměně podílet. Vůbec nebrali v úvahu, že závada byla reklamována již po 7 tisících ujetých kilometrech.

K dokreslení stavu jen uvádíme, že jsme se obrátili na několik servisů s žádostí o posouzení, kde jednoznačně určili závadu jako závadu na převodovce.

Obracím se proto na Vás s žádostí o vyjádření, zda tento typ vozidla má tu vlastnost, že při couvání vydává kvílení - nevím jak bychom ten rachot popsali- že při couvání do kopce s naloženým invalidním vozíkem se vozidlo běžně zastavuje, nebo že se z tímto typem vozidla nemá couvat. Pokud tomu tak je, rádi bychom věděli, kde je tato vlastnost popsána. Uznáte, že bychom si takové vozidlo asi nekoupili.

Očekáváme, že vyhodnotíte přístup ADOP a.s. jako nepřijatelný a jako zástupci fy OPEL sjednáte nápravu. Předpokládáme, že nebude zapotřebí soudních tahanic, oznámení obchodní inspekci, tahání problému přes média apod.

Očekávám Vaší zprávu obratem, jelikož jak jsme shora uvedli, používáme vozidlo k převozu našeho postiženého syna takřka denně a jsme na něm závislí.

Koupeno 2014-01-15 (3 let, 7 měsíců)
Registrován 2014-01-29 (3 let, 7 měsíců)
Shlédnutí 224x
Informace o modelu Combo C
Manuály Nahrát manuál 8Manuály uživatelské, 1Manuály servisní, 1C
Fórum Combo Položit dotaz
Inzerce 1 inzerátů Vložit inzerát
Servis a údržba Vložit servis Co na Combo opravujeme .. a kolik to stálo peněz

Foto alba

Fotky nezařazené v albech


Fórum Combo

Nové téma

Naše auta