Poradna - OtázkaNová otázka

Poradna  -  Autoservis

Silen blok na opel calibru z opel omegy

1 let, 3 měsíců
Dudee

Lidi, řeším dilema, potřebuji koupit nové silenbloky na zadní nápravu vozu Opel Calibra, podařilo se mi je sehnat za 800 kč za jeden kus ale dneska mi je známý sehnal za 500 ovšem na Opel omegu, omega má téměř stejnou zadní nápravu a jedná se i o stejného výrobce silenbloku (lemforder) , jen si nejsem jist zda li jsou zcela stejné.

Model: Opel Calibra A

Manuály: 1x Manuály servisní

1998 Calibra A 2.0

1 otázek

Výkon motoru 100 kW (136 PS) . Točivý moment 185 Nm (136 ft/lb) . Palivo benzín. 5-rychlostní Manuální převodovka. Motor 1 998 ccm (122 cui), 4-válec, Řadový, 16-ventil, X20XEV.


Odpověď 0

1 let, 3 měsíců
Venca49

" 2005 Calibra A 2.0 " Taková neexistuje.Max r.v. 1997.

Našel jsem,že silenbloky uložení náprav jsou jiné.Silenbloky a uložení ramen jsou stejné i cenou u AK.Záleží jaké.Cena je 78 - 552 Kč.


Komentáře (6)

Přidat komentář


  Colommbo, 1 let, 3 měsíců

Že by předokolka Cali měla téměř stejnou nápravu jako zadokolka Omča...? To už spíš VeA nebo jedině 4x4 Osobně bych se silentbloky neexperimentoval a namontoval, co má být.


  Dudee, 1 let, 3 měsíců

Koukni :) Cali i Omega mají uhlovou nápravu a až na drobné rozdíly jsou stejné :) pochopitelně od omegy je o něco větší a jinak tvarovaný střed kvůli diferaku :)


  Colommbo, 1 let, 3 měsíců

Mno, jistá obdoba tam možná je, ale stejnak - dva by se hádali a já bych mezitím stejně objednal silentbloky na Cali...


  Venca49, 1 let, 3 měsíců

Když jsi sehnal originál na Calibru,tak proč, kvůli pár korunám, dávat z jiného typu a přemýšlet zda jsou stejné nebo ne. U slepičích vajec by to bylo jedno,jestli jsou od této,nebo jiné.


  Colommbo, 1 let, 3 měsíců

Ještě jedna věc mě napadla - ptáš se, jsou-li silentbloky Cali/Oma stejné/záměnné. To ti tady asi s jistotou napíše jen ten, kdo už případně podobnou čuňačinu dělal a já jen doufám, věřím, že se nikdo takový nenajde... Jak píše Václav - zkoušíš šetřit na nepravém místě a to neděláš dobře, Jaromíre...


  Dudee, 1 let, 3 měsíců

Proč kdyby byly stejné :) třeba je jen obchody zařadily zvlášť :) já se jen ptal jestli to někdo neví :) byli lidi co dávaly mv6 i sprevodovkou do cali tak mě napadlo jestli to někdo nebude znát, mnoho dílů jde mezi sebou přehazovat z jednoho modelu na druhy :) a ono když člověk dává celé auto do kupy bo předchozí majitelé na to sra**** tak se pak každá stovka dolů hodí :) obzvlášť když mu k tomu teď v tom horku praskne čelní sklo.... Hádat se nechci jen mě to zajímalo :) stejně mám ty origo už objednané :)


Další otázky - Calibra / Autoservis Vložit otázku

nestartuje Ahoj zdravím, potřeboval bych poradit. Nestartuje mi calibra, motor točí, ale nechytne.Jsou tam nové kabely, svíčky, cívka a čidlo kliky, ale přesto svíčky neházejí jiskru. Čím by to mohlo být ??? Díky za odpověď

servo pumpa zdravim, prosim poradte mi nekdo už si vubec nevim rady.. nedavno mi prasknul řemen k servopumpe a prask mi uplne středni dil výfuku auto stratilo tach a i po vimene řemenu tento problem přetrvava... cca při 2000 otačkach se začne jakoby dusit motor a stava se že i nemužu nastartovat je to opel cali......