Poradna - OtázkaNová otázka

Poradna  -  Právní poradna

První záruční servis

3 let, 8 měsíců
LuPe

Dobrý den,

v březnu 2013 jsem si pořídil v BS Auto nový Opel Meriva. Mám povinnost jít na první servis do autorizovaného servisu, abych neztratil záruku? V záručních podmínkách to je jako podmínka záruky, ale předpis Evrpské komise (nařízení nebo jiné) říká, že je to protiprávní, že nelze nikoho nutit do autorizovaného servisu.

Díky za odpověď

Luboš Petlach

Model: Opel Meriva B

Manuály: 14x Manuály uživatelské, 4x Manuály servisní, 1x Katalogy a prospekty

2013 Meriva B 1.4 VIN: W0LSH9EDXD4088893

7 diskuzí  |  1 otázek

Výkon motoru 88 kW (120 PS) při 4800 ot./min. Maximální rychlost 188 km/h. Palivo benzín. 5-rychlostní Manuální převodovka. Motor 1 400 ccm (85 cui), 4-válec.


Odpověď +1   1 : 0

3 let, 8 měsíců
Kopejda

Proč nechcete jet do BS auta na první "garančku" ?? Má to nějaký podtext? Jinak to nechápu. Nebo jde o cenu prohlídky? i když jde o cca 3000,- až 4000,- Kč?? To Vám jinde napálej teké (nejsem ji zcela jist zjistitelností takové údržby v historii vozidla - zápis v servisní knížce) Máte prodlouženou záruku nebo pouze zákonnou výrobní dvouletou záruku?

Viz podmínky zde: http://www.olfincar-hrade...les/opel-6-let-zaruka.pdf


Komentáře (3)

Přidat komentář


  sofianova, 3 let, 8 měsíců

Ahoj chlape,

Je to celkem jednoduché. Pokud tvůj kamarád nebo jiný neautorizovaný servis vše udělá jako autorizovaný servis. Správně řečeno: dodrží technologický postup pak ti nepadá záruka. Nicméně nezapomeň na správnou specifikaci oleje u starších vozů je to....

GM 025 A benzínové motory

GM 025 B naftové motory

GM DEXOS 2 sdružuje obě normy pod sebe a nahrazuje je. A ještě má přidané hodnoty pro DPF.

Výměnný interval určuje samotné vozidlo. 1 rok, nebo KM interval.

Sofia


  LuPe, 3 let, 8 měsíců

Ahoj Sofi,

já to tak jednoduše nevidím. Když mi při uplatnění event. záruky řeknou, že jsem nedodržel záruční podmínky, tak moc možností nemám.

L.


  Kopejda, 3 let, 8 měsíců

To by mě zajímalo, kde pak budete uplatňovat záruční opravu v případě poruchy? U kamaráda, co dělal servisní údržbu, nebo u prodejce vozu?? Zamyslete se nad tím, než odpovíte.


Další otázky - Meriva / Právní poradna Vložit otázku

opakující se závada a uznání reklamace dnes už po záruce 14.4. 2012 jsem koupil nový vůz Meriva 1,7CDTI 96KW v prodejně HM Břeclav. Po roce provozu cca 10000km proběhla záruční oprava úniku oleje přes těsnění hadice intercooleru,za necelý rok se závada opakovala a oprava proběhla s tím,že výrobce už dodal kvalitnější těsnění.Dnes, rok po opravě a vypršení......