Poradna - OtázkaNová otázka

Poradna  -  Právní poradna

opakující se závada a uznání reklamace dnes už po záruce

2 let, 4 měsíců
Bif

14.4. 2012 jsem koupil nový vůz Meriva 1,7CDTI 96KW v prodejně HM Břeclav. Po roce provozu cca 10000km proběhla záruční oprava úniku oleje přes těsnění hadice intercooleru,za necelý rok se závada opakovala a oprava proběhla s tím,že výrobce už dodal kvalitnější těsnění.Dnes, rok po opravě a vypršení dvouleté záruky mi na opětovnou závadu sdělili,že na bezplatnou výměnu už nemám nárok.Navíc už nedodávají samotné těsnění ale jen celé hadice v ceně 3500kč plus DPH.Vozidlo má ještě prodlouženou sedmiletou záruku na motor.V současné době má najeto cca 33000km.Myslím si,že jde o výrobní vadu,za kterou by měl výrobce nést odpovědnost .Jde s tím ještě něco udělat? Děkuji Fiš.

Model: Opel Meriva B

Manuály: 14x Manuály uživatelské, 4x Manuály servisní, 1x Katalogy a prospekty

2012 Meriva B 1.7

1 fotek  |  1 otázek

Výkon motoru 96 kW (131 PS) při 4000 ot./min. Maximální rychlost 196 km/h. Palivo diesel. 6-rychlostní Manuální převodovka. Motor 1 700 ccm (104 cui).

Vyhřívaná sedadla,AFL světlomety,integrovaný nosič kol a nemůžu si vynachválit příplatkový spodní ocelový kryt motoru(zmrazky v zimně na park.).


Odpověď 0

2 let, 4 měsíců
Colommbo

Zda se jedná o výrobní vadu, si netroufám posuzovat, nicméně považuju za důležité (rozhodné), na co přesně se vztahují podmínky prodloužené záruky na motor. Osobně jsem přesvědčen, že by se měly vztahovat i na předmětnou závadu, neboť přeplňování je logickou a nedílnou součástí motoru a mezichladič nasávaného vzduchu je zase logickou součástí přeplňování, jedno bez druhého a bez třetího nefunguje a systém je tak konstruován, vyroben a prodáván zákazníkovi. Proto jsem přesvědčen o nutnosti opětné bezplatné opravy v souvislosti se zárukou na motor. Jdi si za svým, nenech se odbýt, právo je na tvé straně a (byť autorizovaný) servis ať si tvrdí, co je mu libo. Pokud potřebuješ nutně opravit a jezdit, je možnost nechat provést opravu na své náklady za současného zadokumentování věci a podrobné fakturace a následného vymáhání účelně vynaložených nákladů na opravu po servisu. Ale to je na dlouhou cestu.


Komentáře (1)

Přidat komentář


  Kopejda, 2 let, 4 měsíců

Zde mám podezření, že se neopravuje příčina závady ale pouze projev jiné závady. Olej do sání motoru se velice pravděpodobně dostává buď strháváním většího množství z odvětrání motoru a nebo v horším případě, možnou netěsností turba. Zcela logicky se olej dostává do cooleru a unikne cestou nejsnažšího odporu. Naleptaným (nabobtnalým) těsněním, které se již několikrát měnilo...... Tolik postřeh za mě.....


Další otázky - Meriva / Právní poradna Vložit otázku

První záruční servis Dobrý den, v březnu 2013 jsem si pořídil v BS Auto nový Opel Meriva. Mám povinnost jít na první servis do autorizovaného servisu, abych neztratil záruku? V záručních podmínkách to je jako podmínka záruky, ale předpis Evrpské komise (nařízení nebo jiné) říká, že je to protiprávní, že nelze nikoho nu......