Poradna - OtázkaNová otázka

Poradna  -  Právní poradna

koupě nového vozu

3 let, 4 měsíců

objednala jsem si i nový vůz OPEL CORSA. Mohu požadovat po prodejci doklad, kdy a odkud byl vůz dovezen? Předává vůz na základě protokolu /žádná kupní smlouva/ to je také v pořádku?

Děkuji.

Model: Opel Corsa D

Manuály: 15x Manuály uživatelské, 9x Manuály servisní


Komentáře (5)

Přidat komentář


  Venca49, 3 let, 4 měsíců

Kupoval jsem také novou CorsuD.Jesti se u Vás jedná též o nový vůz z výroby,tak to bude obdobné s mým.

Nejdříve jsme vyplnili objednávku podle mých představ,kde bylo uvedeno jaké vozidlo,jaká výbava,barva,slevy,částka zálohy a celková cena.Dále 7 bodů podmínek k objednávce.

Po naskladnění vozu jsem dostal SMS zprávu o možnosti a datumu převzetí vozu.Tam jsem po prohlídce autíka obdržel kupní smlouvu a doplatil zbytek ceny.Dále jsem dostal předávací protokol ke kupní smlouvě velký TP.

Je určitě trochu jiný postup při koupi na leasink,či jinou půjčku.To nevím,platil jsem hotově. Jinak Corsy se vyrábějí v 90% ve Španělsku,málo v Německu.Datum a místo výroby je uvedeno vTP.


  , 3 let, 4 měsíců

ale dali Vám kupní smlouvu, mně nic, jenom vnucují povinné ručení a havarijní pojištění


  Venca49, 3 let, 4 měsíců

Ano,dostal jsem kupní smlouvu a k ničemu jsem nebyl nucen.Je fakt,že jsem musel mít sjednané zákoné pojištění před předáním auta.To se jednalo o jeden den před předáním.Bylo to proto,že při jízdě domů,musí být vozidlo již zákoně pojištěno.Havarijní pojištění nemůže nikdo vyžadovat,to je každého věc.Jedině při koupi na leasink.Jestli nemáte auto přebrané,tak bych se obrátil jinam.


  bad64, 3 let, 4 měsíců

No nevím dnes bez kupní smlouva bych asi vozidlo nekoupil jak píše kolega asi to chce změnit dodavatele nebo prodejce pokud se bude bránit sepsání kupní smlouvy kor dnes když člověk pořád slyší nebo čte jaké se dělají podvody z odcizenými vozidly.


  Kopejda, 3 let, 4 měsíců

Prodávat nový vůz bez kupní smlouvy je holý nesmysl. Jestli nechtějí takovou naprosto základní a samozřejmou právní úpravu prodeje vozu akceptovat (nechápu proč) tak bych žádný vůz nepřebíral a urychleně opustil prostory prodejce, případně na něj poslal ČOI s podezřením na nekalé praktiky obchodování. Vždyť bez smlouvy nemůžete nikde uplatnit záruky poskytované na nový vůz a jeho části. To fakt nechápu....


Další otázky - Corsa / Právní poradna Vložit otázku

Odškodnění po nehodě. Dobrý den, Ráda bych požádala o radu. V dubnu letošního roku jsem si zakoupila nový vůz Opel Corsa E - letošní model 2015. Moje radost z nového vozu netrvala dlouho, přesně na den za 2 měsíce mi v Brně paní nedala přednost z vedlejší ulice a můj vůz nabourala. Vzhledem k tomu, že se jedná o nový mo......