Uživatel Beawer


Seznam členů
Rychlostni limity ...

2014-05-05 16:37:38 (2 let, 6 měsíců)

... aneb debilizace spolecnosti sluneckovymi lidmi ve vedeni statu a EU zacina nabirat obludne trapnych rozmeru.

Shrnme si to. Ve meste ci osade jezdime 50. Proc? Nikdo nevi. Pred rokem 1989 se jezdilo 60. V zigulicich, ve skodovkach, proste v 'automobilech' jejichz kompletni brzdova soustava zila vlastnim zivotem a kdyz ridic potreboval zabrzdit, auto si stejne jelo, kam se mu zrovna chtelo. Statistiky mrtvych se mi nechce heldat, ale mam ten pocit, ze cisla byla srovnatelna, ne-li mensi ve prospech doby minule. Proc?

Lidi jsou idioti. Moderni clovek ma plnou hubu prav, naroku na tohle tomto a povinnosti protistrany, ale vlastni zodpovednost nezna, neumi cesky, nechape a vsichni okolo jsou rasisti. Takze, jenom idiot a debil a kreten vleze na prechod, kdyz jede tramvaj nebo nakladak. V techto pripadech bych dal vsechny naklady spjate s uklidem tech sracek ze silnice a oprave skod na vozidle k nahrade rodine toho zmetka, co nezna zakladni zakony fyziky. Cesky silnicni zakon jako celek je zmetek a dela z ridicu jedoucich tech trapnych 50 km/h lidi jednou nohou v krimu. Chodec se ma rozhlednout, naznacit a pak vlizt na ten zasranej prechod. Jestli tam vleze aniz by se podival vlevo vpravo vlevo, automaticky by mel bejt povazovanej za vinika nehody.

Lidi jsou opravdu idioti. Mame rok 2014. Vetsina aut je nekdy vybavena z tovarny vetsi inteligenci nez ridic, ktery je ridi. Tolik nesmyslu pocinaje hlidanim jizdnich pruhu, kamer proti slepymu uhlu, nightvision, adaptivni tempomat, ABS, TC a dalsi hromada picovin, ke kterejm je tisicistrankovej manual a ktery delaji auta riditelna i pro naprosty lemply a ani to proste nezabrani tem debilum cumet do mobilu misto na silnici. Dnesni automobilova technologie se pohybuje na velmi vratke hranici mezi science fiction a realnou fyzikou, kdy tritunova dodavka dokaze z 50 km/h opravdu bezpecne zastavit na 15ti metrech bez zapocteni reakcni doby ridice (cca 1 vterina, tzn. pri 50 km/h + cca dalsich 14m - celkem cca 30m).

Lidi jsou opravdu nenapravitelni idioti. Ani kdyz vime, zname a dokazeme si filmem jak pro maly Franty pomoct ohledne vysvetleni jak se chovat na prechodech, ani kdyz mame ty vychytany hlasem ovladany navigace v mobilu, stejne furt se lidi chovaj jak stado jelit. Kazdej druhej za volantem cumi do mobilu a kazda krava co si upichla fracka kvuli alimentum na prechodu pred sebe strci kocar i s tim malym smradem; a pak se terpve milostive rozhlidne. Ne. Temhle lidem nepomuze predrazena kampam od toho subaristy rence, tem pomuze jenom to, kdyz je nekdo proste prejede a zbavi nas, ostatni normalne uvazujici spolecnost, budouci danove zateze. To samy plati pro ridice! Jsem zasadne proti kaceni stromu u silnic, mozna spis bych zavedl pouzivani bezpecnostnich pasu jako dobrovolne, nas stat pouze usetri na vydajich za zdravotni peci, pohrebnictvi pookreje a Darwinova teorie o prirozenem vyberu se uvede v praxi.

A tak to bylo vzdycky. Lidi dostali navod. Kdo si ho precetl a pochopil, nemel problem. Kdo ne, mel problem. Ale dnesni liberalne humanisticka smecka vyzirku z EU to obraci v kravske prirozeni, kde ten, kdo si navod precetl a pochopil, je za vola a ten, kdo ne, dostane odskodneni od vyrobce.

Ctete navody a chapete je? Pamatujete si zaklady fyziky? Ne? Vase chyba.


  zdenek.foit, 2 let, 5 měsíců

teda tomu říkám agrese. doufám, že v takovýchto stavech nesedáš za volant, páč by ses stal jedním z těch omezených řidičů.

nicméně - 50tkou se jezdí v obci, aby se zvýšila šance na přežití chodce při srážce

dále - vyhláška jasně říká, že řidič se má plně věnovat řízení vozidla a přizpůsobit rychlost stavu vozovky a dopravní situaci - takže by mohl jet i více

s chováním chodce na přechodu souhlasím a pak i s Darwinem - země je přemnožená a auta jsou dravci

jo a kté paní s kočárkem - už jsi někdy řídil kočárek ve velkoměstech, kdy auta stojí těsně u přechodu a není nic vidět? jseš to právě ty řidiči, který viz. druhý odstavec

a vůbec kam tak spěcháš. jízdu si máš užít a ne se jen přepravit z bodu A do bodu B za co nejkratší dobu.

Taky rád jezdím a předjedu vše co je pomalejší než já, ale je potřeba dodržovat alespoň pár zásadních pravidel.

1. v obci jezdit do 60km/h (ovlivněno dopravní situací, časem projíždění obcí, počasí)

2. v obci nepředjíždět

3. nepředjíždět odbočovacím, přiřazovacím ani odstavným pruhem

4. nejezdit s plynem na podlaze v místech, která neznám

5. na každém horizontu nebo těsně za ním stojí nebo couvá auto, nebo je pomalujedoucí účastník

6. nesnažit se ujet rychleji jedoucím a držet si své tempo případně mu naznačit pravím blinkrem, že o něm vím a může předjíždět

7. za toto chování poděkovat probliknutím výstražnými světly

8. nejdříve dávat znamení o změně směru jízdy a teprve potom začít brzdit

9. při intenzivním brždění (pokud je nato čas) zapnout výstražná světla

10. nepodléhat panice


  Colommbo, 2 let, 5 měsíců

V době mých (auto)řidičských začátků nebyla rychlost jízdy v obci v době od 23.00 do 05.00 dokonce omezena vůbec...


  Stepo, 2 let, 6 měsíců

Pred rokem 89 se klidne dalo jezdit v obcich 60 s mensimi ztratami na zivotech zejmena proto, ze pocet vozidel pohybujicich se touto rychlosti byl vyrazne nizsi, nez dnes.

Ted mluvim o provoze obecne. Vozidel je dnes na stejnych cestach 4x vice, a to jsem optimista ( bude to spis vic ).

Ze jsou lide idioti, souhlasim. Valna vetsina nema paru o realnem chovani vozidla, protoze asistenti, kteri ve voze jsou, jiz davno neindikuji cinnost do zasahu rizeni ( cest vyjimkam ).

Lide tak ani casto nevi, ze se snazi tlacit stroj za hranice a jen diky pomocnikum se udrzi na ceste.

Lepsi to nebude, bohuzel. EU tlaci na vybavu vozidel stejne tak, jako na jejich obnovu, za 20 let bude cerstvy ridic machr na ceste v novem BMW, se starym dualramem skonci v prvni tocene, protoze "nahon na zadek, zadne ESP "

Takova je realita, bohuzel.


  Kopejda, 2 let, 6 měsíců

To Tě musel někdo pěkně nadzvednout, když jsi toto sepsal. Za mě se s tím dá souhlasit ale bude jen hůř protože degeneruje celá civilizace a nedá se s tím nic dělat. Jedině snad podle filmu udělat jeden den v roce k očistě.Seznam členů