Fórum - Příspěvky


Ztráta výkonu + nouzový režim

Fórum Astra H Ztráta výkonu + nouzový režim Manuály  |  Inzerce  |  Model

Diskuze o vozidlu

2005 Astra H 1.9 VIN: W0L0AHL4858063767

1 fotek  |  10 diskuzí

Výkon motoru 110 kW (150 PS) při 3500 ot./min. Maximální rychlost 208 km/h. Zrychlení 8.9 s ~ 0-100 km/h. Hmotnost 1 392 kg. Palivo diesel. 6-rychlostní Manuální převodovka. Motor 1 896 ccm (116 cui), 4-válec, Řadový, 16-ventil.


2019-07-02 15:31:44

Zdravíčko. Posledni dobou mě trapí nižší výkon (mám nové turbo a tlačí krásně) a občas pád do nouzáku. Auto jede jak má, nikde nic nebouchá a nemlátí. Přesto se zvýšila spotřeba a autu déle trvá, než se dostane do požadované rychlosti. Je to celé, jakoby zpomalené. Pedál test ukazuje chybu ecn 112561.. Chápu tedy, že bude chyba na EGR (četl jsem že to může být ovladacím ventilem turba). Na diagnostiku to poženu. Chci se Vás zeptat, zda s tímto máte někdo zkušenost popř, jestli nato bude stačit normální mechanik či je nutnost návštěvy autorizáku? Děkuji za rady :)

2019-07-03 06:56:47

swageman: Bez kvalitní diagnostiky závady se neobejdeš... Takto od monitoru to nikdo nenapíše...

Potom sem můžeš dát alespoň chybové kódy načtené z ECU motoru....

2019-07-12 18:18:50

Stejny problem jsem mel pred tydnem , nastartoval jsem a pak az jsem vytahl otacky nad 2500 , tak to padlo do nouzaku. Vypl jsem motor nastartoval a zas vse ok . problem byl v hadici sáni k egr ventilu byla praskla a nasavala falesny vzduch po vymene zase slape jak ma a diagnostika ten problem ukazala jen castecne navadela me na vahu vzduchu takze spatne

2019-07-15 16:31:23

První a nelevnější diagnostika je, projít veškeré vedení vzduchu a podtlakové regulace.

2019-07-16 13:15:13

Takže pánové, dnes na diagnostce v autorizáku zjištěny chyby

p2279 - zjištěn uník v systému nasávaného vzduchu

p1125 -Porucha akčního členu škrtící klapky

Mechanik mi oznámil, že na vině celého problému je škrtící klapka, která to má za sebou..

Nabízí se otázka.. Nová škrtící klapka z autorizáku za téměř 14k (což je podle mě trochu ujetý)

Nebo jí koupit na netu a namontovat u svého mechanika? Máte někdo odkaz na solidní stránky, kde nakupujete? Děkuji za odpověď :) Hezký den

2019-07-16 16:58:37

swageman: Chyba p1125 má více příčin, nevím ale klapkou to ani být nemusí. Podle příručky je to takhle: Obvod motoru řízení akčního členu škrticí klapky/rozpojený Obvod výstupu polohy škrticí klapky/rozpojený Porucha kritického systému 1 nebo 2, Elektromagnet řízení tlaku turba, nadměrný/nedostatečný průtok Rozsah výstupu polohy škrticí klapky / činnost Řízení elektronické škrticí klapky, režim omezeného výkonu Výkonový stupeň výstupu polohy škrticí klapky, vysoká teplota Signál plnicího tlaku mimo rozsah Obvod elektromagnetu ovládání tlaku turbodmychadla1/rozpojený Obvod motoru řízení akčního členu škrticí klapky, nízké napětí

2019-07-16 19:56:53

swageman: Ještě dodávám. Chyba p2279:Regulační motorek ventilu sacího potrubí, Elektromagnet ovládání víření

2019-07-25 17:27:56

Ahoj a jsi si jisty, ze to nove turbo je dobre nastavene? Myslim ten zavit stelungu vychoziho naklopeni variabilnich lopatek? Staci tam pul otacky jinak a netlaci vubec.

2019-07-25 23:35:12

Byl jsem u mechanika.. projeli jsme to a vypozorovali chybu.. Dnes jsem chtel odjet z prace a auto začalo zhasínat, nepravidelné otáčky a škubaní při řazení.. Auto jsem musel odstavit a budu čekat, v pondělí jde pod „kudlu".. Turbo tlačí normálně a dává jak má.. Navíc všechny chyby i chování vozidla vedou k té klapce.. Tak se budu modlit a napíšu. Jak jsem dopadl :)

2019-09-01 19:41:59

Zdravím řeším teď něco podobného, od rozjezdu je motor zdechlý velmi pomalu se dostává na otáčky kdy, zabere turbo +/-2000 otáček. Chybu to teď žádnou neukazuje. Řekl bych že má aj větší spotřebu cca 0,5l

Na diagnostice jsou tlaky v hodnotách.

Turbo je nedávno repasované, s tím se nechávali vyčistit katalyzátory a klapky, zaslepen egr ventil.