Fórum - Téma


ztráta výkonu


Fórum Vectra B ztráta výkonu

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Vectra B  |  Naše vozidla2008-02-21 20:49:04

Ahoj všichni ve zbrani. Již dříve jsem zde popisoval můj problém s převodovkou u Vectry B 2.0 DTI Hatchback, r.v. 1999/12. Ten se vyřešil ale po opravě se projevila ztráta výkonu (dost velká).

Zkusím popsat celou situaci: Při jízdě (kdy byl výkon ještě v pořádku) se ozvala rána z převodovky a dojel jsem. Vozidlo jsem odstavil. Poté jsem Vectru zapřáhl na lano a brácha mě táhl k opraváři. Samozřejmě jsem si před tím nastartoval motor a měl neutrál. Asi po 5 km se najednou ozvala další rána, zablokovaly se kola a motor chcípnul. Byl jsem tažen ještě asi 10 metrů se zablokovanými koly. Potom jsme museli Vectru hodit na odtahovku a k opraváři odvézt. Zde mně bylo řečeno, že je převodovka v háji a kvůli tomu se ty kola zablokovaly. Tak se sehnala nová (staronová) a Vectra se opravila. Když byla Vectra opravena, tak jsem jí jel projet a zjistil jsem, že nemá vůbec výkon. Přitom opravář s motorem nic nedělal. Vypadá to jako by tam počítač pouštěl málo nafty.

Teď mně prosím poraďte. Mohlo se to stát tou blokací, tím že ten motor chcípnul? Mohlo to hodit do řídící jednotky nějakou chybu a díky tomu je to tak jak to je? Odpojenou baterií po 10 dnů se to přeci stát nemohlo ne? Nebo čím by to mohlo být?

Ještě bych chtěl říci, že mně tam teď svítí žlutá kontrolka (elektronika motoru) a to vždy, když nastartuju. Když se rozjedu, tak kontrolka zhasne. Znovu se rozsvítí až když zase zastavím (motor běží). Před tou výměnou převodovky mně tahle kontrolka svítila jen při startování. Pak zhalsla a už se nikdy během jízdy nerozsvítila. Díky všem za radu. Radek.

2008-02-26 20:46:04

No, stručně k té baterce. U aut, kde je řídící jednotka se doporučuje napojit náhradní zdroj do zásuvky v interiéru (většinou stačí 5V zdroj), protože při dlouhodobým odpojení baterky může v řídící jednotce docházet ke ztrátě dat a ta potom jede na nouzovej režim. Může to udělat, ale nemusí, jestli je to zrovna Tvůj probém, to nevím, s tím zkušenosti nemám. Je to ale jedna z možností

2008-02-26 23:30:06

Díky za odpověď ale už je to vyřešený. Byla vypadlá hadička z kolínka vedoucí k turbu, takže něco s podtlakem. Tu hadičku jsem tam dal a už to jede, jak má. Ale stejně díky a čauky.


Odpovědět