Fórum - Téma


Změny na webu


Fórum Klubové záležitosti Změny na webu1 ......... 5  6  7  8  9 ......... 11

udm  
Doctor Who
2014-05-10 10:45:51

colommbo: máš pravdu, že třeba to tankování paliva není třeba k tomu, aby někomu mohlo být porazeno. To je tam jen proto, aby zejména nováčci zjistili, že tu tato věc je a jak funguje. Aby je to seznámilo toršku s webem.

Ta servisní knížka si ale myslím, že by zrovna při řešení technických problémů na konkrétním vozidle mohla hodně pomoci. Já sám si u všech vozidel již leta vedu velice pečlivě servisní knížku právě proto. Když vidíš, co na autě už je vyměněno / uděláno, snadněji se radí a taky to může ušetřit spoustu zbytečných otázek a odpovědí.

Pozvánky jsem tu už psal o pár příspěvků výše, že zvážím, zda to nebude vyskakovat třeba jen novým uživatelům. Vůbec celé to je nová funkcionalita a budu jí ještě ladit a upravovat.

Pro fungování webu není jedno, když někdo vyplňuje v profilu úmyslně nesmysly. Když přijedeš do Německa, tak odpadek na zem či vajgl nehodíš. A Proč? Protože tam tam takovej pořádej, že i praseti je blbý to házet na zem. Takže když lidé, kór ty aktivní, tam budou vyplňovat blbosti, tak půjdou špatným příkladem. Navíc když někoho slušně upozorním a on se mi vysměje ... na to prostě už nemám co víc říct.

vlastta  
vlastimil
2014-05-10 10:48:39

kopejda:

udm  
Doctor Who
2014-05-10 11:07:18

kopejda: založil jsem novou kategorii ve fóru "VIP aréna" http://www.club-opel.com/forum#ms_1 Mohou tam koukat pouze VIP členové (a tím logicky i psát)

VIP by mohli mít výhodu, že jim to nebude vyskakovat, to by asi šlo udělat. No ale já jsem taky VIP a potřebuju, ať mi to vyskakuje a můžu to ladit. A co horší, já na 98% webů si to ani nemůžu vyklikat tak, aby mi to nevyskakovalo, neb vlastním auta pouze 2 značek a auto moto kubů je 100 (ani já si nedělám žádné výhody oproti ostatním, i když bych mohl). Nicméně pořád mi přijde, že to není nic tak hrozného tam těch pár věcí do profilu doplnit. A zejména aktivné a dlouholetí členové by měli jít příkladem. Toť můj názor.

2014-05-10 11:26:20

udm: Uvažuješ jinak a, troufnu si říct, nesprávně, Pavle... Budeme-li se bavit o tomhle konkrétním klubu, tož co je jeho účelem, cílem?

1. aby se lidičkové, majitelé auta s bleskem ve znaku co podobá se zázraku, v případě problému mohli na někoho obrátit s prosbou o radu, pomoc,

2. aby se, pocítí-li touhu, mohli semtam spolu setkat, uvidět, pokecat,

3. aby to někomu (členové klubu to až na jedinou výjimku nejsou) přinášelo prachy.

A pro udržení těchto tří fundamentálních funkcí je zapotřebí, aby

  • k bodu 1. si členové vyplňovali v profilu to, co je důležité (taky si v PC vedu servisní knížku, ale opravdu necítím potřebu vyplňovat ji ještě tady) a aby tu byli lidi ochotní a schopní bez nároku na ocenění pomáhat druhým,
  • k bodu 2. tady byli lidi ochotní a schopní pro ostatní nějaké setkání zorganizovat,
  • k bodu 3. bylo v klubu co nejvíce členů a byla vysoká návštěvnost, od níž se platby za reklamu odvíjejí.

Nevím, jak je tomu na jiných tebou spravovaných klubech, ale domnívám se, že tenhle bude jeden z mála, který funguje a šlape. Dovolím si paralelu ze svého bývalého působiště: vizitkou dobrého velitele je, že všecko funguje, jak má, i bez jeho zásahů a správný velitel se tedy do své jednotky nese*e, není-li to nezbytně, ale opravdu nezbytně nutné. Mám dojem, Pavle, že namísto toho, abys byl rád, že všechno funguje a máš ušetřenou práci, čas od času prostě pocítíš nějakou potřebu se zviditelnit, připomenout, ač to není nutné. Rozvíříš vodu, popř. někoho vyhodíš nebo dotyčný s členstvím sekne sám a ostatní, jimž na klubu záleží, na nějakou dobu přinejmenším hodně otrávíš. Je to naprosto zbytečné, egoistické a už vůbec ne moudré...

2014-05-10 11:49:53

colommbo: krása Jirko, pokud mohu, pod toto se podepisuji........

udm  
Doctor Who
2014-05-10 18:47:57

Dělat jakékoliv vylepšení webu je strašně nevděčný. O to víc si vážím těch, co to umí ocenit a pochválit.

Kopejda  
Michal Kopecký
2014-05-10 19:22:50

udm: To že jsou změny nevděčné je celkem jasná věc, bo všichni jsou zvyklí na nějaký stav a režim a když se jim do toho vsune nějaké nóvum, jsou rozhozeni. Někdo to stráví a někdo ne. Za arénu díky a jdu se tam podívat, třebas Ti pomůže v tom, že budeš moci změny před jejich uvedením do provozu probrat s pár členama a vyslechnout jejich názory a případně je použít či ne. Pak se jednoduše vyhneme podobné diskuzi neboť budeme napřed vědět co se stane a budeme připraveni a nebude docházet ke zbytečnému banánování či odlivu členstva

udm  
Doctor Who
2014-05-10 19:27:36

kopejda: na webech makám 12 hod / 365. Nevím kam dřív skočit a na seznamu věcí k udělání / vylepšení mám trvale okolo 100 věcí. K tomu každej den mi přijde 100-200 emailů. Bylo by fajn, kdybych měl čas s lidma probírat nějaké plánované vylepšení, ale to je zcela nemožné. Na 100 klubech 110 tisíc uživatel. A ještě k tomu co člověk to jiný názor. To bych měsíc jen debatoval se všema o jedné věci.

Kopejda  
Michal Kopecký
2014-05-10 19:35:22

udm: To chápu a napadlo Tě některé věci přesunout na superadminy, aby Ti ulevili ze zápřahu? Popřípadě stanovit jakousi klubovou radu aby měla možnost do jisté míry realizovat Tvoje požadavky či potřeby vlastním způsobem? Tedy za předpokladu, že je to možné a reálné. Na každém takovém fóru by jsi měl svoji partu, která by se o web starala a Ty by jsi byl v podstatě "auditorem" a mohl by jsi mít prostor na věci, které teď nestíháš nebo by se Ti zkrátil čas potřebný k řízení tolika klubů.......Nevím, je to možné?

bad64  
2014-05-10 20:06:34

kopejda: Odpovím ti za Pavla podívej se kolik je zde na clubu registrovaných členů a podívej se jaká hrstka je aktivní.Aktivních je nás zde opravdu pár a myslím že máme dosti práce aby club byl v chodu alespon tak jak běží.Jinak je zde hodně členů,kteří budto zadaji jeden dotaz do forum a nebo si stahnou potřebné manualy a více je club nezajímá.Přínosem by bylo to co jsi navrhl ty s tím stahováním manualů.Pokud je nekdo VIP at si stahuje ale kdo není VIP dal bych možnost jeden a dost,Jsou zde tací,kteří mají i sedm manualů a příruček a ani si nejsou schopni zaregistrovat vozidlo.Míla

Kopejda  
Michal Kopecký
2014-05-10 21:07:22

míla-bad64: To máš pravdu, to je fakt. Ono by to šlo rozdělit ještě víc jako VIP, certifikované a ty jen registrované - těch je určitě nejvíc. Stahování bych povolil až od certifikovaných....To by šlo né?

udm  
Doctor Who
2014-05-10 21:15:16

kopejda: to by mělo za následek jediné - ve fóru by se to množilo odkazy na nějaké ulozto.cz apod. Ale nebýt toho, také bych to nejradši omezil tak, že stahovat můžou jen certifikovaní či VIP nebo obojí. Či třeba jen Ti, co projevili nějakou aktivitu (fórum, poradna, atd.). Ale bohužel by to kontraproduktivní.

Kopejda  
Michal Kopecký
2014-05-10 21:20:10

udm: Nemáš to jednoduché a vůbec Ti to nezávidím. Ještě že dělám do Oplů a ne do webů...... Klidně založ vlákno ve VIP a můžem to pojmout třeba anketou, takové hlasování Ti napoví jak to pořešit, komu co a jak povolit nebo zakázat a tak....

udm  
Doctor Who
2014-09-21 08:18:17

Dodělal jsem několik nových vychytávek u vozidla.

Co všechno se teďka dá u vozidla nově vyplnit:

  • Hmotnost provozní / pohotovostní [kg]
  • Hmotnost celková / maximální [kg]
  • Maximální rychlost [km/h]
  • Zrychlení 0-100 km/h
  • Stav tachometru (koupě) [km]
  • Stav tachometru (prodej) [km]
  • Datum prodeje

Jinak když vozidlo člověk prodá a vyplní datum koupě, prodeje, stav tacho při koupi a prodeji, tak mu to pak u vozidla zobrazuje jak dlouho člověk auto vlastnil a kolik s ním najel km, kolik byl průměrný roční nájezd km.

Když člověk uvede Hmotnost provozní / pohotovostní a Výkon motoru [kW], zobrazuje to u vozidla poměr kW/kg.

V detailu vozidla přibyl odkaz "Cebia Autotracer" pro snadné prověření stavu km i historie. Třeba to bude lidi víc motivovat VIN vyplňovat a tím i usnadní potom možnost jim poradit, když se ptají ve fóru na nějaký technický problém s vozidlem.

bad64  
2014-09-21 11:17:26

udm: Pavle za mne děkuji

vlastta  
vlastimil
2014-09-22 10:22:43

udm: osobne si myslim ze jen ku prospechu.cim vice info o vozidle tim lepe se potom popripade radi (kdyz se vyskytne zavada).....za me taky diky

udm  
Doctor Who
2014-09-22 12:43:21

vlastta: já osobně mám všechny údaje u všech aut co jsem měl mám vyplněné. Když člověk pak chce vědět třeba kolik které auto mělo hmotnost, akceleraci, kW/kg apod., těžko to pak někde Googlí a přesně už to stejně nenajde. Viz třeba hmotnost je u každého auta jiná, záleží na výbavě, motoru, převodovce, atd. Akcelerace taky, třeba u automatu mám 0-100 km/h 6.7s, ale manuál měl 6.4s. Či mě zajímá, kolik km jsem s kterým vozidlem přesně najel a jak dlouho jsem ho měl. Prostě dělám takové úpravy, které sám potřebuju a používám a říkám si, že se to bude hodit třeba i dalším lidem. Akorát ne u všech aut jsem si nechal kopii kupní či prodejní smlouvy či techničáku, takže třeba k přesným km, co jsem s nima najel, už se asi nedostanu. Btw. nechápu, proč se km nepíšou do velkého techničáku při každém přihlášení / odhlášení. Možná by to i trochu zkomplikovalo stáčení tachometrů.

2014-09-22 17:00:29

udm: no s těma km v techničáku by to nebyl špatný nápad, ale pořád jsme v ČR a tak bych řekl, že by se našel někdo kdo by to očůral (mylsím, třeba stočení před zápisem do tp atd.)

Kopejda  
Michal Kopecký
2014-11-02 17:06:14

Nevím jestli to postřehli i ostatní ale pravděpodobně od včerejška nefunguje odkaz na katalog ND a zjištění konfigurace vozidla dle VIN na posledním tlačítku v levém sloupku "Náhradní díly". Slídiči z GM opět utnuli další zdroj pomoci pro nás smrtelníky.

Zatím fungující katalog je dostupný zde: http://www.partsbase.org/opel/

udm  
Doctor Who
2014-11-02 17:12:39

kopejda: OK, odkaz jsem vyměnil


Odpovědět

1 ......... 5  6  7  8  9 ......... 11