Fórum - Téma


Změny na webu


Fórum Klubové záležitosti Změny na webu1 ......... 7  8  9  10  11

udm  
Doctor Who
2015-05-27 14:20:08

Pár nejnovějších vylepšení webu - shrnutí větších úprav za posledních pár měsíců:

NAŠE VOZIDLA

DETAIL VOZIDLA

 • U vozidla registrovaného na klubu se nově zobrazuje odkaz na manuály (pokud nějaké jsou) pro tento model / podmodel, viz příklad na BMW klubu http://www.bmw-club.cz/vozidlo/bmw-3-e36-320i-2373 Tak6e majitel nemusí prohledávat a filtrovat v sekci manuály.

VIDEA

 • Zpřehlednil a vylepšil jsem sekci Videa http://www.club-opel.com/videa
 • Administrátoři Správci videí mohou nyní nově videa přidávat a to jednak přímo v sekci Videa, ale i v sekci Modely.
 • Jde ale také videa editovat - změnit zařazení, do které kategorie patří.
 • Ale také lze snadno videa mazat.
 • Kromě toho Správci videí mohou i zakládat / mazat / měnit kategorie i sekce videí. U sekcí mohou snadno měnit jejich pořadí. Kategorie jsou řazeny abecedně.
 • Vymazal jsem nefunkční videa.
 • Zoptimalizoval jsem celou sekci videa tak, aby se stránky bleskurychle načítaly.
 • Udělal nově vyhledávání videí - a to již přímo na hlavní stránce sekce Videa - tzn. nad všemi videi. Hodí to člověka na novou stránku hledání videí, kde lze pak také třeba filtrovat dle kategorie "-- Nepřiřazeno --" - to jsou videa, která do sekce Videa byla přidána tím, že je někdo vložil třeba do fóra, poradny, do profilu, k vozidlu apod.

Našel by se někdo, komu by se dalo svěřit roli Správce videí? Chcete se toho někdo ujmout? Že by se tam udělal trochu pořádek? Přesunul špatně zařazená videa, smazal nesmyslná videa (co tam dříve přidalo automatické stahování dle klíčových slov)?

VZKAZY - INTERNÍ POŠTA

 • Udělal jsem nové tlačítko "Použij Fórum !!", které je dostupné při čtení vzkazu. Má sloužit k tomu, aby když se užitečné technické debaty přesunuly z interní pošty do fóra. Zjistil jsem totiž, že se často lidé ptají na problémy s vozidly interkou, kde jim dotyční radí, často sepisují doslova elaboráty na několik stránek. Ale jedinej kdo to vidí a má z toho užitek je ten tazatel. Navíc vzkazy v interní poště se po čase autromaticky mažou. Takže debaty a rady v interkách jsou jak když se to spláchne do kanálu, což je škoda. Kromě toho když se dotaz položí do fóra, tak kromě toho, že odpovědi můžou posloužit všem, tak i tomu tazateli může poradit více lidí. Proto jsem udělal toto nové tlačítko, po jehož kliknutí se pošle tazateli automatická odpověď, kde je vysvětleno, proč že by měl raději vložit dotaz do fóra a pak třeba mi poslat odkaz, že mu pak ve fóru rád poradím.

MANUÁLY

FÓRUM

 • Super admin má na hlavní stránce fóra nahoře 2 nová tlačítka - Sloučená témata (x), Zamknutá témata (x).
 • U zamčených témat se vpravo nahoře všem zobrazuje datum zamčení a kdo téma zamkl.

HLAVNÍ STRANA

 • Přibyla tam fotogalerie proběhlých srazů.

ĆLÁNKY

 • Změna článku - opravil jsem chybu, kdy po kliknutí na tlačítko "Počet revizí (x)" to psalo, že redaktor článků nemá potřebná oprávnění. Teďka redaktoři článků mohou vidět jednotlivé editace - kdo, kdy a hlavně co se měnilo. Dá se také udělat vrácení editace zpět do původního stavu u kterékoliv revize.

SRAZY

 • V detailu srazu přibylo: Odhadovaná účast (dle morálky) - dole pod seznamem účastníků srazu.
 • Nahoře u srazu pak přibylo: Přihlášeno 243 lidí, 62 vozidel, 3 570 koní - přibyl počet koní, které na sraz pojedou. Počítají se z těch, co si v registraci an sraz zvolili vozidlo a u něj mají vyplněn výkon.

VIP ČLENSTVÍ

 • Zpřehlednil jsem stránku se seznamem výhod VIP http://www.club-opel.com/vip
 • Zlepšil jsem formátování emailu, který se posílá měsíc před vypršením VIP - nově je textový s odkazy na prodloužení VIP, seznam VIP výhod a profil uživatele.

MOBILNÍ VERZE

 • Udělal jsem několik úprav a oprav drobných chyb u Vzkazů - interní pošty. Na mobilních telefonech je čtení a odpovídání na vzkazy v interní poště mobilní verze velmi příjemná.

AKTIVITA ADMINISTRÁTORA

 • Super admin má možnost vidět, jaké zásahy kdy který administrátor kdy dělal.
 • Vylepšil jsem vzhled tohoto nástroje.
 • Průběžně přidávám další a další statistiky. Ty, co nebyly proklikávací postupně upravuju, aby byly.
 • Kdo má přidělenou nějakou administrátorskou roli, tak je u něj v profilu přímo nahoře u seznamu rolí vpravho ikonka grafu, která vede na stránku Aktivita administrátora

EMAILOVÉ NOTIFIKACE

 • v dubnu byl problém s tím, že Seznam na svém emailu zavedl nesmyslně striktní pravidlo, že všechny emaily musí být na serveru podepisované SSL certifikátem, tzv. DKIM-Signature. Podepisování DKIM jsem implementoval.

ESHOPY

 • na mnoha klubech měl Eshop Jan Šmída a Martin Polák. Oběma jsem eshopy na všech klubech pro neseriózní a nepoctivý přístup k zákazníkům (např. Opel, Mazda, Peugeot) definitivně zrušil.

SEZNAM ČLENŮ

 • na začátku se kromě nyní zobrazují členové, kteří mají fotku. A jak už to bylo, VIP jsou úplně nahoře. Profily bez fotek (nezajímavé nevyplněné profily) jsou až na konci seznamu http://www.club-opel.com/lide

OTÁČENÍ OBRÁZKŮ O 90 STUPŇŮ

 • v profilech uživatelů a vozidel (včetně fotek v albech) jsem udělal možnost otočit fotku o 90 stupňů doleva či doprava. Zatím má tuto možnost pouze Super admin.

PLATBA VIP, PARTNERŮ, FAKTURY

 • přidělal jsem možnost platit přes QR-Code. Stačí z obrazovky mobilem přes Vaši bankovní aplikaci načíst a nemusíte zadávat žádné platební údaje.

AUTO MOTO KLUB

 • Předělal jsem kompletně hlavní stránku http://www.auto-moto-klub.cz/
 • vzhled - je to strohé, ale optimalizované i pro dotykové obrazovky (mobil, tablet, notebook, PC). Je to tzv. responsivní webdesign - tzn., že stránka se automaticky přeskládává podle šířky displaye. Takže není mobilní a klasická verze, ale jen tato jedna univerzální. Díky tomu je to ale takové roztahané - to proto, aby odkazy nebyly příliš blízko sebe a dalo se na ně kliknout.
 • všechny kluby jsou řazeny abecedně. Lze je ale seřadit i podle počtu členů, registrovaných vozidel, příspěvků ve fóru, článků, atd. a zobrazí se pak i počty, viz např. podle počtu uživatelů http://www.auto-moto-klub.cz/?data=user
 • lze filtrovat dle daktegorie - Auta, Motorky, Čtyřkolky, Náklaďáky, Autobusy, atd., viz např. http://www.auto-moto-klub.cz/?category=moto

bad64  
2015-05-27 16:40:42

Jak již jsem psal na Kentoya

2015-05-27 19:50:04

Můžu dotaz? pod pojmem mobilní verze je jen zobrazení ? Přes Tapatalk jsem fórum nenašel.

Šla by rozdělit spotřeba u aut na Benzín/LPG ? U mne se pak dohromady ukazuje velice zajímavá spotřeba 4,86l/100km

Díky

udm  
Doctor Who
2015-05-27 23:51:23

p.somik: mobilní verzí je myšleno http://www.club-opel.com/m/ Není to jen zobrazení - je to jiná struktura stránek běžící nad stejnými daty. Tapatalk nepodporujeme, nevidím k tomu důvod.

U provozu na LPG nevíš, kolik km jsi najel na LPG a kolik na benzin. Takže z Tvé evidence http://www.club-opel.com/...ra-a-9375/spotreba-paliva je zajímavé kolik jsi celkem najel km, kolik jsi natankoval benzinu a LPG, kolik Tě co z toho stálo. A kolik Kč Tě v průměru vyjde 1 km.

Kopejda  
Michal Kopecký
2015-07-11 00:06:02

udm: Ahoj, zaregistroval jsem změnu v přístupu do fotoalb, někde jsem měl nastaveno "jen pro online" někde "jen pro přátele" atd.....

Momentálně je vše změněno na "všem" a nové album (staré upravit) nelze nastavit jinak než na přístup pro všechny..... ??

Proč to?

udm  
Doctor Who
2015-07-11 00:42:14

kopejda: ahoj, nastavovat oprávění u alb šlo odjakživa jen v profilu uživatele, ne v profilu vozidel.

2015-07-11 10:16:41

kopejda: U mě dobrý...

udm  
Doctor Who
2015-07-11 10:22:28

colommbo: protože to bylo profilové album, ne album u vozidla.

2015-07-11 10:32:21

udm: Jo, už tomu chápu...

Kopejda  
Michal Kopecký
2015-07-11 22:13:07

udm: Tak to se omlouvám, nějak jsem měl zafixováno, že jsem měl některé album u vozidla nastaveno jen pro přihlášené......

V profilu to je samozřejmě v pořádku......

udm  
Doctor Who
2015-11-22 06:39:27

Nová vychytávka http://www.club-opel.com/zeme-staty

bad64  
2015-11-22 08:33:39

udm: Perfekto jako vždy děkujeme.

Kopejda  
Michal Kopecký
2016-01-01 10:11:00

udm: Tabule pěkná ale když jsem chtěl napsat uvítání klubákům v Novém roce, tak to bez platby 49,-Kč nelze...... Za mě tedy "tabule" pro klubáky naprostá zbytečnost..... Dofám, že tam nebude vidět Tvůj vzkaz celý rok....

Zpoplatnění vzkazu bych pochopil u nějakého odkazu na jiné stránky (tedy třeba právě ta komerce) u obyčejné zprávy, třeba přání k narozeninám či jiné výročí zdejších členů klubu bych nechal vzkaz na tabuli pro zdejší alespoň VIP členy bez poplatku..... Jinak ta záležitost akorát zabírá místo na monitoru......

Ale musím pochválit informační okno o došlé interní zprávě, to je fajn a líbí se mi to

2016-02-04 15:27:08

Nebylo by možné smazat tabuli, prosím...? Je už únor a ve vlákně o tachometru už bylo taky vše potřebné napsáno. Nebo kdyby bylo možné individuálně si tabuli zavřít... Je to věc zcela o ničem a leze mi na nervy... Děkuji!

udm  
Doctor Who
2016-02-04 15:32:26

colommbo: každý může to, co na Tabuli napsal, sám smazat. Nicméně pokud ty hlášky tam neporušují pravidla, tak by je administrátoři mazat neměli, v pravidlech pro Tabuli je psáno, že se zobrazují tak dlouho, dokud je novější texty nevytlačí. A jak se zdá, tak každý text bude mít hodně miliónů zobrazení. Je to reklama téměř úplně zadarmo když člověk vezme za těch pár kaček kolik to uvidí lidí. Divím se, že to lidi nevyužívaj víc.

Kopejda  
Michal Kopecký
2016-02-05 06:56:21

udm: Protože jde o placenou službu. Mě to taky rozčiluje.....

Jako promiň ale když bych chtěl použít tabuli, tak prostě pade za to NEDÁM...... To je lepší použít interní poštu..... Nějaký počet zobrazení mi je naprosto fuk...

Alespoň by jsi mohl smáznout své přání do nového roku..... Teď v únoru to vypadá fakt už dost blbě.....

2016-02-05 11:20:26

Mně nejde ani tak o peníze (ač mi to taky přijde hloupý), ale celá ta záležitost (Tabule) mi přijde nesmyslná, prostě kravina. A možná (ještě ve spojení s placením) nejen mně, protože to stejně nikdo co...? Protože to stejně nikdo nevyužívá...

A k čemu statisíce či miliony shlédnutí - to jsme na facebooku či youtube...?

udm  
Doctor Who
2016-02-05 15:15:15

colommbo: Tabule je druh textové placené reklamy, takže počet shlédnutí je velice důležitá informace. Já třeba kdekoliv na jakémkoliv webu jsem kdy byl, tak jsem vždy takovéto vychytávky rád používal a používám. Ať už třeba TOPování inzerátů na Bazoši, apod. A tady ta Tabule funguje taky i jako TOPování inzerátu. U svých inzerátů máte tlačítko "Propagovat", což Vám předvyplní proklik na ten daný inzerát. A funguje to velmi dobře. Na několika klubech prodávám už roky různé díly, co mi zbyly ve sklepě na Renaulta a BMW a jak jsem to teďka v lednu zpropagoval na tabuli, tak se většina dílů, servisních knih a katalogů rychle prodala.

Jsou kluby, kde lidé pochopili, jak užitečná vychytávka to je a používají to. Třeba na Mercedes klubu http://www.mercedesclub.cz/ či BMW klubu http://www.bmw-club.cz/ i na Dacia klubu trochu http://www.daciaclub.cz/

Tabule je skvělej reklamní nástroj pro uživatele, když chtěj TOPnout inzerát či třeba propagovat pozvánku na sraz či dotaz v poradně nebo ve fóru. Fakt nechci jít cestou Wikipedie, kdy několikrát ročně zobrazuje žebrající výzvy k dotacím. Brzo bude potřeba novej server za 200 000 Kč. Asi jste si všimli, že jsme za posl. 2 týdny měli 2 výpadky - odešel zdroj v serveru. A pár týdnů před tím odešly 2 disky. Holt server se asi blíží pomalu ale jistě ke své hranici životnosti. Chcete vědět, jak by to dopadlo, kdybych na klubech vypnul všechnu reklamu a spolehl se na žebrající výzvu v duchu Wikipedie "Sbírka 200 tisíc Kč na nový server"? A každý měsíc bych zobrazoval sbírku na měsíční náklady třeba jen na serverhousing a domény ve výši 13 tisíc Kč? Já Vám to řeknu - weby by okamžitě skončily. Nikoho nezajímá, co to stojí peněz ani práce to držet v provozu a dál to vyvíjet. Ani to po nikom nechci. Jednou jsem se do toho kdysi dávno vrhnul, tak je to moje starost a nikoho s tím nezatěžuju. Ale o co bych chtěl požádat je větší pochopení pro to, že se na webech zobrazuje reklama.

Kopejda: "pade" dávat nemusíš, platba kartou stojí 39 Kč. Ale používat to vůbec nemusíš, nikdo Tě k tomu nijak nepřesvědčuje. Klidně napiš víc jak 10 tisícům lidí interní poštu, každému zvlášť. Pokud se hodně nudíš a nevadí Ti opakovat stejnou monotónní činnost, tak jen do toho

2016-02-05 15:47:08

udm: Děkuju za odpověď! Nejsem tak naivní, abych nevěděl, že tenhle "klub" stejně jako všechny další (http://www.auto-moto-klub.cz/) mají pouze jeden zato hlavní účel - tvorbu zisku, tedy vydělávat peníze. A jak jinak, než přes reklamu a s ní související návštěvnost stránek. U koho nakonec peníze končí, je mi srdečně jedno, a že ty se o chod všech těchto stránek staráš, je chvályhodné, Pavle, je to práce jak na kostele, nicméně zadarmo či z lásky k lidem (narozdíl od nás) to neděláš. Že server potřebuje čas od času investice (výpadky serveru jsem samosebou zaznamenal), je jasné, ale to potřebuje každý podnik (a tyhle kluby podnikem jsou) a majitel s tím musí halt počítat dopředu, jinak není dobrý podnikatel.

Reklama (jakákoli, kdekoli) mi leze krkem, jsem už prostě takovej, tedy opravdu velmi vítám možnost aspoň v režimu VIP si reklamu vypnout. Proto jsem taky zmínil i vypnutí Tabule, ale asi to není možné.

udm  
Doctor Who
2016-02-05 16:55:36

colommbo: že by VIP uživatelé mohli mít možnost si Tabuli vypnout můžu zvážit. Musel bych to ale udělat nějak jako samostatnou volbu "Nezobrazovat Tabuli", protože na jiných klubech dost VIPů právě tabuli používá a přitom reklamu maj třeba vypnutou, takže pod to to zahrnout nemůžu. Nevím poslední dobou kam dřív skočit, tak nevím, kdy bych se k tomu dostal.


Odpovědět

1 ......... 7  8  9  10  11