Fórum - Téma


Změny na webu


Fórum Klubové záležitosti Změny na webu1  2  3  4  5 ......... 11

udm  
Doctor Who
2013-03-31 16:00:46

Předělal jsem sekci Modely http://www.club-opel.com/modely - strukturu modelů jsem udělal dle dostupných informací z anglické Wikipedie. Všechny modely mají už např. vyplněn rok výroby - viz časová osa http://www.club-opel.com/modely#casova-osa Duplicitně založené modely jsem sloučil, chybějící založil.

U modelů jsem u všech udělal jako pod-modely jejich generace - viz např. http://www.club-opel.com/model/opel-zafira-30 a nově jde ke každému fotku, aby z toho bylo na první pohled poznat, o jaký vůz se jedná.

U každého modelu i podmodelu se nově dá vložit odkaz na Wikipedii. Odkaz se vkládá na stránku, kde je informací nejvíce a jsou nejpřesnější (většinou anglická, někdy stránka v jazyce dle země, odkud automobilka pochází). Tento odkaz má sloužit hlavně pro pochopení, proč je ta struktura modelů a podmodelů tak, jak je a podle čeho byla dělána.

Ve fóru http://www.club-opel.com/forum jsem založil všem modelům svoji vlastní kategorii v sekci Technická sekce dle modelů a zároveň roztřídil všechna témata do příslušných kategorií dle modelu, které byly umístěné v obecných kategoriích (Pokec všeobecný, Technický koutek, atd.). Zároveň jsem posunul nahoru Technickou sekci dle modelů. Snad to pomůže k tomu, že lidé budou lépe umísťovat své témata, mám na mysli tedy zejména nově registrované uživatele, kteří se teprve snaží nějak zorientovat.

Uvítám nějakou zpětnou vazbu od vás, ať už pozitivní či negativní. A dále také jakékoliv náměty co byste rádi změnili apod.

2013-03-31 16:45:34

udm: Vypadá to dobře, děkujeme! Teď jde už jen o to, aby někteří tazatelé při zakládání témat trošku víc přemýšleli... Ale jo, už po tvojí předešlé reorganizaci to funguje poměrně hodně dobře a přehledně - semtam něco uteče, ale pokud je to první příspěvek, dá se zkopírovat a přesunout, jsou-li už naodpovídané další, je to passé, ale to neva, nikdo není dokonalý, dokonce ani starej Colommbo... Mě osobně spíš trošku bolí Poradna - už jen název samotný logicky předjímá vložení dotazu či žádosti o pomoc, radu, ale mám obavu, že příspěvky jsou v převážné většině přehlíženy a Poradna jako taková podle mého soudu ztrácí smysl, navíc ji plně nahrazuje Fórum. Ale nevím, co s tím, jestli Poradnu nějak víc graficky zapojit do hry anebo ji zcela zrušit...

bad64  
2013-03-31 16:58:59

udm: JJ dobrý Veselíkovi jsem to přeposlal díky Míla

viki  
viktor
2013-03-31 17:34:23

Colommbo: to co se zde tvoří má dobré výsledky třeba tady http://www.mercedesclub.c...edes-benz-c-class-w202-32 většina lidí automaticky když to vidí zařazuje své dotazy dokonce i líp specifikují svůj dotaz hned v úvodním řádku což mě příjemně překvapilo, samo najdou se kteří nevědí tak to někam prásknou

co se týká poradny líbí se mě právní poradna ,autoservis se překrývá s forem jak si řekl

Veselik  
Jiří Veselý
2013-03-31 17:40:48

Míla-bad64: Ahoj, uvidíme jak to rozdělení bude v praxi. Ale jinak dík

bad64  
2013-03-31 17:42:53

Veselik: Nemáš za co to musíš poděkovat Webmajstrovi.

2013-03-31 17:53:36

viki74: Richtik - sice jsem napsal Poradna, ale myslel jsem Autoservis, omlouvám se... A to někteří jedinci dokážou i do Právní poradny nas*at cukání motoru nebo problém se servopumpou, to už je vážně hnus, Velebnosti...

viki  
viktor
2013-03-31 17:59:54

Colommbo: vůbec není třeba se omlouvatjá jen doplnil své poznatky; no lidi jsou různá nej je to bloku

udm  
Doctor Who
2013-04-01 00:00:52

Kluci, máte s tou Poradnou pravdu, že ta kategorie "Autoservis" si docela konkuruje s Fórem.

Mým původním cílem bylo udělat moderovanou poradnu, kde by byly přehledně rozlišené Otázky, odpovědi a komentáře. Poradna funguje tak, že "Odpověďi" mohou napsat pouze povření Správci poradny a to ještě každý jen jednu (a případně jí pozměnit). Komentář může psát kterýkoliv uživatel včetně zadavatele otázky. Navíc Odpovědi lze hodnotit pluskem a mínuskem a tím měnit pořadí, v jakém se odpovědi zobrazují (od nejlépe hodnocené).

Poradna byla míněna tak, že třeba lidé, kteří se opravováním aut živí, tam budou mít vyhrazený prostor lidem radit a tím si udělají dobrou reklamu a lidé si u nich pak třeba nechají auto opravit, když uvidí, že má rozumné odpovědi, že působí seriozně, je lidem ochoten poradit, atd. Protože vybrat a najít dobrý servis je skoro nemožné. A kolikrát doporučit někomu servis je velice nevděčné - mě už pár lidí servis doporučilo a moje zkušenost byla velice tragická (což jsem jim pak samozřejmě trochu zazlíval, jednou mě oprava v servisu málem stála auto i život když mi na dálnici ve 220 km/h vypadl šroub na zadní nápravě co drží rameno kola a na druhé straně byl povolený a auto se stalo téměř zcela neovladatelné).

S cílem udělat maximálně přehledné a pěkně moderované místo v Poradně jsem též vymyslel a implementoval úplně novou vychytávku "Sledování". A to sice jednak konkrétní otázky (když někdo napíše odpověď či komentář), ale i kategorie Poradny (když někdo založí novou otázku). Tento "vynález" se velmi osvědčil a proto jsem jej implementoval později i do Fóra, kde také velice pomohlo v komunikaci a smysluplnosti něco tam někomu radit a psát.

Takže vlastně díky Poradně vděčíme za podstatné vylepšení i jiných částí webu.

Víte tady o někom, kdo by byl vhodný člověk na pozici Správce poradny ? Pokud ano, MilaBad64 mu jistě rád svěří funkci. A když už je někdo Správce poradny, měl by si nechat sledovat to, když přibude nová otázka. Ale to si ostatně můžete sledovat i Vy ostatní, kdokoliv, kdo chce zůstat třeba jen u toho, že drobně poradí komentářem.

Zrušit tu poradnu můžem, ale kdyby se to dalo vyřešit nějak jinak, třeba tím, že by se našli lidé, kteří by se o ni starali, bylo by to bezva. Koneckonců, v naprogramování Poradny je hromada času a práce. A když už tu funkcionalitu jednou máme, bylo by podle mě škoda jí nevyužít.

bad64  
2013-04-01 08:17:44

udm: Ano klidně poradnu někomu svěřím,ale je problém,že ponejvíc odpovídáme já a Colommbo nechci nikoho urazit,ale také nevíme vše tak že se snažíme budto odpovědět nebo se dotaz přetahne do FORUM kde si ho všimne více členů clubu.Z oslovených mechaniků o tuto funkci neměl nikdo zájem.Netvrdím,že jsem oslovil všechny jen ty které znám.Míla

udm  
Doctor Who
2013-04-20 18:07:03

Do TOP10 jsem přidal nové statistiky:

  • Poradna (Počet příspěvků) ... otázky + odpovědi + komentáře
  • Inzerce (Počet)
  • Články (Počet)
  • Vozidla (Počet)

Ještě jsem v TOP 10 udělal vylepšení, že se dá filtrovat podle času většina statistik (doteď šlo jen Fórum takto filtrovat).

Období: Celá historie | Rok | měsíc | týden

bad64  
2013-04-20 18:32:34

udm: Děkujeme Míla

udm  
Doctor Who
2013-04-20 19:33:08

míla-bad64: ještě jsem v TOP 10 udělal vylepšení, že se dá filtrovat podle času většina statistik (doteď šlo jen Fórum takto filtrovat).

Období: Celá historie | Rok | měsíc | týden

edit: (dopsal jsem to i do původního příspěvku)

bad64  
2013-04-20 19:40:02

udm: Dobrý to se mi líbí.Děkuji Míla

udm  
Doctor Who
2013-04-22 19:00:25

Nová vychytávka - v globálním hledání (v menu položka "Hledání") jsem přidal tlačítko "Hledat přímo" pro tyto sekce:

  • Srazy
  • Fórum
  • Inzerce

viz např. jsou ty tlačítka vidět na stránce http://www.club-opel.com/...arch.php?sle_gs_text=Opel

Mělo by to snad eliminovat to, jak někteří uživatelé vůbec nevěděli, že tu je i jiný typ vyhledávání, než ten Globální.

Zároveň jsem přidal do rozbalovací roletky vpravo nahoře (vlevo od tlačítka Hledat) novou kategorii "Přímé" a do ní tyto položky:

  • Srazy
  • Fórum
  • Inzerce

Takže teďka už z té roletky je vidět, že tady máme 3 typy vyhledávání (každé funguej trochu jinak a umí něco jiného) a sice jsou to vyhledávání Globální, Fulltext a Přímé.

Vyzkoušejte. Co na to říkáte ?

bad64  
2013-04-22 19:12:00

udm: Perfekt jako vždy děkujeme Míla

udm  
Doctor Who
2013-06-03 08:05:40

Zkusil jsem změnit na úvodní stránce zobrazení nejnovějších diskuzí. Je to lepší takto či jak to bylo původně ?

Původně na prvním řádku byl text nejnovějšího příspěvku. Na druhém řádku název tématu.

Nově je to obráceně - na prvním řádku je název tématu a navíc je větším a tučným písmem, aby se to okem snadno přelétlo a odlišilo.

Přijde Vám to jako změna k lepšímu či horšímu ?

2013-06-03 08:08:40

udm: Koukám na to jak tele na nový vrata, ale bude to asi jen otázka zvyku... Hlavně to s těmi změnami, prosím, nepřeháněj...

Veselik  
Jiří Veselý
2013-06-03 08:10:00

udm: Za mě asi dobrý, je to o zvyku...

bad64  
2013-06-03 11:17:08

udm: Pavle zase musím jen napsat perfektní práce pořád je co zdokonalovat Děkuji


Odpovědět

1  2  3  4  5 ......... 11