Fórum - Téma


Zmatkuje centrál


Fórum Astra F Zmatkuje centrál

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Astra F  |  Naše vozidla2014-01-24 19:31:46

Zničeho nic mi začal zlobit centrál... když chcípnu motor, tak vždy se mi zamknou dveře, a občas se stane že zase hned odemkne a znovu zamkne... sem tam se stane že se auto samo zamkne přes noc v garáži.... Vždy to vypadá že zůstane ve stavu zamknuto. Když auto normálně zamknu, tak se mi ještě nestalo že by se mi samo odemklo.

Na cyklování nemá vliv, sepnutí brzdových světel, svícení, zpátečka atd. Ale chcípnutí motoru ano.

Bude někde špatná kostra?

Zatím jsem nepostřehl že by na to mělo vliv hýbání s dveřma.... takže zlomené dráty asi ne.

2014-01-24 20:31:12

Kostra, konektory, prostě cokoli, kde není drát vcelku.(vlhkost,oxidace) Ale může to být i narušená izolace vodiče ve spojení s vlhkostí. Moc ti to nezávidím.

Ale jestli Tě to psychicky podpoří, měl jsem auto, které se i odemklo a ještě k tomu sjela všechna okna. (a to všechno přes noc) A nejhorší zážitek byl, kdy se mi nastartované auto zamklo a já neměl doma rezervní klíč. Od té doby klíč vždy vyndávám, i když je to "chcíplý"

Mrki

2014-01-24 20:38:06

I když pracuji v odboru elektro (ne autoelektrikář) tak vím že mě čekají zajímavé chvilky při zjištování kde je zakopaný pes Ale tak se spíš ptám na zkušenosti zkušených s tímto autem, kde se co nejvíc podělává

2014-01-24 21:08:27

libor_f: Taky jsem elektrikář.Jen jsem si ještě vzpoměl. Jezdil jsem kdysi s podnikovou Áčkovou Omegou z r. 92, na tehdejší dobu v "plný náloži" Taky začal haprovat nejdřív centrál. Pak se to začalo stupňovat, okna sama sjížděla a jiné věci. Dlouho na to nemohl nikdo přijít a přišla chvilka, že bylo úplně mrtvý. Ani nastartovat to nešlo.

A mechanik pak přišel na to, že kabelový svazek, který byl veden (naprosto logicky) před nohama spolujezdce zevnitř karoserie pod textilním kobercem, kde měl spolujezdec opřené nohy, má v háji izolaci.

Vše bylo pravděpodobně způsobeno tím, že byl ucpaný odtok kondenzátu z klimatizace a veškerá voda tekla vnitřkem a pak asi někudy ven. Ale v souvislosti se střídáním teplot a stářím to prostě izolace vodičů nevydržela a nakonec se rozdrolila. Viděl jsem to, byla to jedna veliká zelená koule oxidu. A všechno to bylo mokrý. Je div, že to potom ještě jezdilo. On s tím radši nedělal nic. Jen to vysušil. Tenkrát jsem si říkal, že bych to nechtěl opravovat. Těch kabelů tam bylo třicet......? čtyřicet? Ale to už je alespoň deset let. Hrozím se toho, až mi tohle začne dělat moje 8 let stará Vectra.Tam už to není jen o drátech.

Mrki

2014-01-24 21:18:51

já bych šel po kabelech v průchodkách mezi dveřma

2016-01-07 12:11:19

Přesně toto mi dělala Fabia


Odpovědět