Fórum - Téma


Zkresluje budík teploty a paliva


Fórum Corsa B Zkresluje budík teploty a paliva

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Corsa B  |  Naše vozidla2016-02-13 20:50:58

Zdravíčko,

tak mám takový zvláštní problém. Začali mi zkreslovat budíky teploty a paliva.. v nádrži je 20l a budík ukazuje 40l a teplota za jízdy klasika 95+- a na budíku pořád kolem 100. Dnes jsem zpozoroval když sem jel večer na nákup zvláštní věc. Vyjel jsem ukazovali špatně, pak auto stálo asi půl hodiny a jel jsem domů z ničeho nic ukazovali dobře do doby než sem rozsvítil na chvíli dálkové světla a ručičky opět vyletěli (nechápu) napadá mě, že do nich jde větší proud než má nebo nevím.. otáčky a rychlost je v pořádku. Jedná se o elektronické budíky s otáčkoměrem na voze Opel Corsa B 1.0. Nesetkal se s tímto už někdo ? Případně budu rád za každý nápad. Díky

Venca49  
Václav
2016-02-13 21:58:21

corsákondra: Nejdříve bych nechal zkontrolovat dobíjení.Alternátor bude asi dávat moc.Může být vadná dioda v diodovém můstku,nebo vadný regulátor.Další problém by mohla být špatná kostra (- pól)

2016-02-15 16:27:28

Zdravíčko, tak se nakonec po dlouhém bádání podařilo a již vše funguje jak má. Problém byl ve stabilizátoru napětí zezadu na budících. Jeho vývody jsou spojeny tak že jsou jen zamáčkle mezi takovými plíšky a jeden kontakt se uvolnil. Tak sem je více zamáčkl a pro jistotu nastříkal sprejem na kontakty.


Odpovědět