Fórum - Téma


Zatékání okny


Fórum Meriva Zatékání okny

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Meriva  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2016 Meriva B 1.4

1 fotek  |  60 diskuzí

Palivo benzín. 5-rychlostní Manuální převodovka. Motor 1 400 ccm (85 cui).


1  2  3

2016-05-13 08:13:33

ternap: Řekli. Nezajeli, protože na to nemají čas (auto tam stálo od 7.30 do 15.00). Nabídl jsem ji, že někoho naložím a zajedu s ním a znovu mi bylo řečeno, že na to nemají čas. Na dveře (ráno o tom sami uvažovali) jsem se ptal, a bylo mi řečeno že je nemají jak vyměnit. Protože je nebudou brát z jiné nové Merivy co u nich stojí a jiné nemají.

2016-05-13 13:21:07

Dneska jsem byl v autorizovaném servisu (pro 3 jiné značky). Sice nemají moc zkušeností s Oplem natož s Merivou, ale jejich stanovisko je buď chyba ve výrobě dveří (špatně svařené, špatně sesazené) ale procento, že by to bylo u obou bočních zadních dveří současně je opravdu minimální. Nebo špatný rám od výroby (dveře se po osazení a za jízdy deformují) čemuž by mohlo nasvědčovat možný problém uvedený níže. Z vlastní zkušenosti ví, že se zmetkovost rámů pohybuje u 0,1% aut tzn. 1 z tisíce.

Mimochodem u nich si za 12 let existence nikdo nestěžoval na zatékání při mytí v ruční i automatické myčce (vyjma jeden kabriolet).

Na sametku se voda dostat nesmí za jakýchkoli okolností, protože ta má funkci zabránění přístupu prachu nikoli vody (to platí bez výjimky pro všechny auta).

Taky se jim nezdá přechod dveří u středového sloupku (viz foto níže) asi by neměl být takový rozdíl mezi předními a zadními dveřmi (u předních spára 1 mm a u zadních spára 4 mm) ale neví jestli to tak nemá mít Meriva schválně z důvodu opačného otevírání.

Jak vypadá přechod dveří u Vaší Merivy?

2016-05-13 15:21:59

Zdravím. Já mám dveře u řidiče celkem normální ale u spolujezdce je dost znatelný schod.

Všiml jsem si toho hned první den.

2016-05-15 21:15:48

dnes som v mieste občasného vlhnutia tesnenie podlepil plsťou (ktorá sa používa na nožičky nábytkov) aby lepšie priliehalo ku sklu. Uvidím, možno aj bude po probléme...

2016-05-20 12:47:42

Kovv Včera jsem náhodou potkal bývalého spolužáka ze základky a dělá automechanika v Rakousku v servise Opel. Už se setkal se stejným problémem několikrát a je to špatně svařenými dveřmi z výroby. Poznáš to jednoduše ........ Stáhni zadní okna na doraz a jeď se autem projet. Projevuje se to od rychlosti cca 40 km/h pravidelným duněním (podobné jako v nahlas puštěném rádiu "přebuřené" basy). Bohužel se ti to u nás bude špatně reklamovat, protože v důsledku cenové politiky v ČR u výrobců aut není již moc finanční rezervy na řešení nákladnějších reklamací. Vždycky se to bude hrát na tzv. závada nezjištěna. Doporučuje dovést do servisu někde v "civilizovanější" zemi a uplatnit celoevropskou garanci.

2016-05-20 13:16:07

To dunenie je podla mna blbost... takto dunela aj fabia kombi, ked sa otvorilo len zadne okno...

2016-05-20 13:46:24

laky7777: Psal jsem od 40. Nevím od kolika to dělá fabka, ale moje meriva začne dunět až kolem 70. ze zdravotních důvodů nepoužívám na krátké cesty klimu a po městě jezdím v teple často se staženými okny vzadu.

2016-05-20 14:00:32

ternap: Díky za radu. Podobnou (se servisem) jsem taky už taky dostal. Tak jsem Merivku vzal na montáž do Polska. V servisu je od středy a příští týden v pátek (bude dřív, ale ze stavby se dostanu až v pátek) si pro ni jdu. Při předávce každopádně zjistili dvě věci a to:

1.Že to není opravdu normální a nemělo by to dělat ani při mytí talkovou myčkou. Ihned zkusili stříkat hadicí z vodovodu a po cca 5 minutách začalo zatékat.

2.Ptali se mně, který strejda se v tom hrabal, protože už letmým pohledem poznali, že oboje dveře byli kompletně rozebrány a opětovné složeny s asi ne moc dobrou péčí.

Takže asi takhle

2016-06-02 12:36:35

Takže mám výsledek. Dle zjištění je špatně svařený rám Merivy a z tohoto důvodu dochází k deformaci zadních dveří. Bohužel to v Polsku nemůžou vyřešit v rámci evropské garance. Mám protokol a mám jít k prodejci v ČR. Dále byla zjištěna ještě tyto závady:

1. U klimatizace, kdy při přepnutí z módu automatiky do vnitřní cirkulace dojde k vypnutí automatiky (až sem je to v pořádku) a při následném vypnutí vnitřní cirkulace najednou začne auto topit (ventilátory foukat) na plný výkon aniž by byla nastavena intenzita foukání či směr foukání.

2. Nejde posouvat zadní levé sedadlo.

Vzhledem k problému s rámem nové závady neopravovali, protože je to na výměnu celého auta. Nemáte někdo zkušenosti, jak se Opel staví k závažným vadám, které vedou k výměně celého auta?

2016-06-02 12:42:32

V polsku maj asi špatný stolice na svařování , nebo kde to vyrobili? ...

2016-06-02 12:47:30

V TP je země původu Německo

2016-06-02 13:45:58

kovv: Výrobní závod by měl být lehce zjistitelný z VIN auta.

2016-06-02 16:54:23

Podla mna sa Meriva robi v Spanielsku, nie?

2016-07-08 12:14:07

Tak dneska proběhlo předání odstoupení od kupní smlouvy k mojí Merivě. Po všech peripetiích jsem si nechal udělat znalecký posudek a zatékání je jasná výrobní vada. Z důvodu, že to bylo již dvakrát reklamováno (výsledek závada nezjištěna ....), tak jsem využil práva na odstoupení od smlouvy. Bohužel se předpověděli předtuchy a pravděpodobná příčina je špatný rám, ale to ať si zjistí prodejce sám (měli již možnost to udělat dvakrát a pokaždé neměli čas ani zajet na myčku), protože do detailní diagnostiky rámu se z časových, technických a finančních důvodu prozatím znalec nebude pouštět. Zatékání se každým kilometrem zhoršuje a začíná se už objevovat i na sklech předních dveří. Přidávám odkaz na video ze včerejšího mytí:

http://www.uschovna.cz/za...lka/JY3NEVN9KYJVBMTV-ESN/

A taky se mně byla jako závada vyhodnocena vzduchotechnika (stejná jako probírá ternap ve dvou vláknech). Tzn. nic nesvítí (žádná kontrolka) a přesto fouká a chladí či topí. Znalec to vyhodnotil z technického a uživatelského hlediska jako nepřípustné a to bez ohledu na to, že je to tak nastavené z fabriky. Přirovnal to k zapalování, které by bylo vypnuté a motor přesto běžel (taky nikde nic nesvítí ....) a taky by v servisu říkali, že je to OK, protože je to tak nastavené od výroby?????

A dále bylo zjištěno, že má Meriva neobvykle nastavený centrál. Nemá aktivované otevření až napodruhé tj. prvním zatáhnutím odemkneš dveře a teprve druhým zatáhnutím otevřeš dveře a to přesto, že je to uvedeno jako vlastnostech v manuálu.

K neobvykle nastavenému centrálu se váže ještě jedno moje zjištění a to když zůstanou osoby v autě (nebo když nastoupí) a zamknou se dálkáčem (vpředu sedí dcera která má zakázanou cokoli mačkat a zezadu na ovládání centrálního zamknutí nedosáhnete), tak pokud nejdříve otevře dveře (vystoupením) osoba na zadním sedadle a pak osoba na předním sedadle, tak se auto zamkne (klíčky zůstaly bohužel na sedadle) a vy se dovnitř nedostanete. Pokud ale dveře otevře nejdříve osoba v předu a pak vzadu, tak auto zůstane odemčené a taky zůstane auto odemčené pokud vystoupí jen jedna osoba.

2016-07-09 15:41:54

tak to je nejaká vada tesnenia, nie? Alebo rámu? Nevšimol som si podobný problém na mojej Merive a pritom podobnú myčku používam pravidelne. Akurát na zadných dverách pri plastovom stlpiku dole sa mi zvnútra trochu zarosí, ale len fakt trochu asi jeden dva cm. No každopádne pri ďalšom mytí si všetko dôkladne prezriem

2016-07-09 15:59:52

Těsnění to nebude, protože vše přiléhá jak má. Na to by snad přišli už při dvou návštěvách servisu a taky znalec (pohledově vše doléhá). Taky pravděpodobnost že by bylo špatné na obou zadních dveřích je velmi malá. A už začíná zatékat také kolem skel předních dveří.

2016-07-09 20:10:55

kovv: zrejme máš smolu na nejaký nepodarok, každopádne je to problém, je to na reklamáciu, s takýmto stavom by som nebol spokojný ani ja

2016-08-08 12:15:55

Zdravím. Posílám výsledek své reklamace zatékání.

Vyjádření servisu:

Těsnění oken bočních zadních dveří bylo poškozeno zákazníkem při použití vysokotlakého čistícího zařízení. Použití vysokotlakého čistícího zařízení na plastové a pryžové části vozidla je výrobcem zakázáno viz návod k obsluze strana 226.

Spor v reklamaci bude pokračovat dál, protože i přes můj zákaz vyměnili oboje dvoje okenní těsnění, takže znemožnili posouzení zda to bylo mnou způsobeno a navíc opět zatéká jak v klasické automatické myčce, tak i při prudkém dešti.

Navíc mám písemné vyjádření impotéra Opel, že mytí tlakovou myčkou je dovoleno a na stránce 226 v návodu je údržba interiéru.

2016-08-08 12:28:05

kovv: Pěkné svinstvo, ale nic jiného se snad ani nedalo čekat... Jen to, bohužel, potvrzuje můj názor, že projeví-li člověk vážný zájem o nový vůz, může se dealer samou ochotou zlomit v pase, kterýžto stav končí zaplacením a předáním vozu, poté už se zákazník stává obtížným hmyzem a jako s takovým se s ním musí jednat...

2016-08-08 13:08:30

Oni to jenom zkoušejí... Zajímalo by mne, jak chtějí dokázat to, co napsali do reklamace a pokud vadný díl vyměnili a závada trvá, tak znova, reklamovat, reklamovat a nenechat si nic líbit. Pokud to jednou na reklamaci přijali a závada není odstraněna, musí to dát dohromady, ať to je cokoliv a zdarma.


Odpovědět

1  2  3