Fórum - Téma


Zatékání okny


Fórum Meriva Zatékání okny

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Meriva  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2016 Meriva B 1.4

1 fotek  |  60 diskuzí

Palivo benzín. 5-rychlostní Manuální převodovka. Motor 1 400 ccm (85 cui).


1  2  3

2016-05-04 20:38:56

Zdravím. Nesetkali jste se náhodou se zatékáním přes zadní okna (dole na levé i pravé straně u středového sloupku - viz foto)? Stává se to při mytí v myčce či wapkou a tento týden také po dešti (cca 4 hodiny). Už byla jedna návštěva servisu a údajně upravili uložení skel (špatně uloženy od výroby), kdy se při jízdě okna trochu pootevřeli (pohledově nerozpoznatelné). Dneska jsem znovu byl v servisu a nějak na to divně koukali (poznámky typu to se stává, třeba je to normální, to je u všech aut - mne opravdu vytáčí), bohužel mne vezmou až ve středu. Když jsem se bavil se třemi majiteli merivy, tak to nikoho nepotkalo. Máte s tím zkušenost? Merivu mám cca 3 měsíce a projevuje se to od začátku (prvotní podezření padlo na ženu kdy byla obviněna, že nezavírá okna). Děkuji

2016-05-04 21:18:31

kovv: Ahoj, pravé zadní okno dole, vypdá to jako plesnivé tečky. Žena si toho všimla, stalo se nám to asi třikrát přes zimu při vlhkém počasí. Zatím jsem to neřešil, zkusím se zeptat až půjdu na servisní prohlídku.

2016-05-05 14:49:45

kovv: Podivej se do kufru jestli nemas nejakyma vecma zadelane dole po boku ty mrizky. Tema udajne ma se odvadet vlhko z vozidla ven. V navodu je o tom taky zminka. Taky se podivej zda z dveri odteka po desti voda,spodnima kanalkama. Muzou byt ucpane takovym tim nazloutlym voskem,ktery tam je u noveho auta. Muze byt problem i ve dverich,mezi plechem,vyplni,reprodutkory,kabelazi,tesnenim. Asi pri montazi "nekdo" chyboval. Rozhodne toto co mas normalni neni. Kdyby tva zena nezavirala okno,vypadalo by to jinac.

2016-05-05 15:00:49

petronel: Kufr a mřížky čisté, odtokové kanálky ze dveří taky průchozí, přes noc jsem dal auto do garáže "vyschnout" a garáž vytopil na 25 st.C. Na jedné straně to zmizelo, ale jedna strana je pořád mokrá (vč. oroseného skla), z odtokových kanálků kape pořád voda (na obou stranách), takže ve dveřích bude asi více vody. Uvidíme co v servisu, kdy jsem objednán na středu a budou kompletně rozebírat dveře. Včera měly rady, že nemám mít auto wapkou ...

2016-05-05 15:21:32

kovv: Nepouzivat wapku? A zitra ti reknou ze ani do mycky nemas jezdit,ne? Me se staval "sklenikovy efekt" na jare a na podzim jak slunce ohralo auto a v noci sla teplota k 5c'. Mirne orosene okna uvnitr. Ale mam ofuky. Pootevru okna,vlhko jde ven a nefouka do auta. Ale u tebe me te vody prida hodne. To jsem zvedav naco prijdou pri oprave.

2016-05-05 16:57:12

robí to v zime aj mne občas, myslím že to není žiadný problém, akurát buď vlhkosť vo dverách, alebo v čalúnení okna, alebo nazrážaná vlhkosť z teplého vlhkého vnútorného vzduchu na studenom skle s obmedzeným prúdením (pritlačené obloženie okna). Stačí to občas vytrieť, vysušiť dvere (hlavne po wapke) a OK.

2016-05-06 08:19:22

milan_a: To co popisuješ je účinek vzniku rosného bodu a to díky vzniku tepelného mostu.

Vzhledem k tomu, že se v praxi s tepelnými mosty setkávám, tak uvádím následující.

Tepelný most s případným rosným bodem se vyskytuje jen dvou případech a to: 1. díky působení extrémních klimatických podmínek (vysoký rozdíl meziprostorových teplot a vlhkosti) a nemám pocit, že by v posledních dvou měsících tato situace byla běžná (mapy vlhkosti vč. mokrých obložení vydrží vždy tři a více dnů). 2. Chybným konstrukčním či výrobním postupem technologicekého celku.

Můj případ je odlišný (respektive inklinuje k výše uvedenému bodu 2). Okno (dveře) se mně vysušili po 3 dnech teprve včera k večeru (auto stálo na zahradě celý den s napůl otevřenými okny na slunci - naštěstí jsem měl dovolenou). A abych vysušoval auto po užití wapky, myčky či delším dešti ?????? To je jako kdybych měl televizi a po každém zapnutí musel znovu ladit televizní kanály.

Nicméně na diskuzním fóru v zahraničí jsem objevil podobnou situaci (u Vauxhallu Meriva) a skončilo to výměnou celých zadní dveří (v rámci záruky). Od té doby má majitel klid. Co to způsobovalo bohužel nezjistili (vše vyrobeno a složeno tak jak mělo být).

Kopejda  
Michal Kopecký
2016-05-06 17:11:17

kovv: Chybou výroby dveří, buď špatně svařený celek, nebo nefunkční odtok vody ze dveří. Jiná možnost není.

Vše se zjistí až po demontáži vnitřního obložení dveří a sundání krycí fólie (proti vodě). Pak stačí pozorovat kudy do dveří zatéká a kde se drží ve dveřích voda......

Na videu nedostatečná funkce odtoku ze dveří Astra J......

Opel Astra J - Water leaking from door  |  Více info

Bought new in 2014...

2016-05-09 12:51:53

kopejda: Díky za video. Odtoky jsou v pořádku. Díky tvému video jsem objevil jiné, které popisuje můj stav (jen ještě nemám tekoucí vodu po vnitřní straně skel) viz níže. Včera jsem přestříkl merivu v ruční myčce a voda se objevuje na více místech vnitřího mikroplyše (u obou dveří).

The new opel astra j with water inside  |  Více info

After 6 months the car has a serious problem with water. It gets inside, and you can`t wash it or leave it outside when it rains.

No water proof for the new opel astra. The windows are badly isolated. For a 20k EUR is a bad choice.

2016-05-10 23:32:18

kovv: Pocitam s tim ze mluvis o spodnim mikroplysakovy jak zajizdi do dveri. Asi bude zalezet jestli voda tam kondenzuje a odparuje se zevnitr dveri nebo jestli tam nekape od zhora. ale to by bylo videt na okne jak voda tece dolu. Pokud je rec o prvnim pripade tak nekde voda ti dela neplechu uvnitr dveri a leze tam.kde nema. Pres plastove tesneni,reproduktory,nebo kolem kabelaze.

2016-05-11 09:49:37

Jde mikroplyš (kolem kterého zatéká) na zadních oknech (obou dvou), který je potom nacucaný jako houba a rosí se to od spodu . Auto je nyní v servise, poslední zpráva je, odtoky jsou OK, dovnitř se mimo řízený odtok nic nedostalo, vyměněné čalounění oken, následně také výměna skel a stále teče ......... Teď zkusí nasadit oboje zadní dveře z jiné Merivy. Odpoledne bych měl mít více info

2016-05-11 14:25:50

Tak nakonec zadní dveře nezkoušeli měnit. Po opětovném složení se to vyzkoušelo a už nikde neteklo. Takže závěr je že vše OK. Vyzkoušeno i mnou v servisu, takže uvidím co ukáže čas ......

2016-05-12 10:01:43

Ráno vyzkoušeno (na samoobslužné myčce jsem si dneska nechal umýt auto a sama obsluha mne upozornila na zatékání) a problém stále přetrvává. Pořád zatéká do mikroplyše a potažmo do auta. Dneska proběhla konzultace s výrobcem samoobslužné bezkontaktní myčky. A závěr je, že jde o konstrukční chybu automobilu. Myčky (samoobslužné, automatické) jsou konstruovány na tlak (intenzivní mytí) z trysky v rozmezí 100 až 120 barů při vzdálenosti min. 10 cm (úhel pod kterým je tlak veden není rozhodující). Naproti tomu konstrukce automobilu je konstruována na odolnost proti protečení na tlak 250 barů (s výjimkou nechráněných částí - chladiče, zrcátka). Příští týden zkusím zajet do jiného servisu Opel a uvidíme.

2016-05-12 11:12:27

kovv: Předpokládám, že jste to v servisu zkoušeli litím z hadice, nebo wapkou.

Sice jsem nic podobného neřešil, ale přidávám teoretický výklad z mé praxe: Voda z kohoutku (nepředpokládám že mají úpravnu vody) je mineralizována a její povrchové napětí je x -krát větší než u dešťovky či u myček dle nových trendů, kde je voda demineralizována. V bývalém zaměstnání jsme testovali voděodolnost speciálních textilií a tam kde to udrželo vodní sloupec kohoutkové vody hodinu, tak u demineralizované vody (simulace dešťové vody) látka (stejný sloupec) protekla za 10 minut.

Každopádně není něco v pořádku na straně výroby. Ani u jednoho svého minulého auta (9 vč. služebních) jsem v minulosti ani současnosti toto neřešil (návštěva ruční myčky 1 x týdně a 1 x měsíčně automatická). Kde máš pak mýt auto, když ti při ručním mytí dají před barákem pokutu policajti (aspoň u nás a to i u rodinných domků). Schválně dneska večer zajedu umít auto a zaměřím se na to.

Zkus se obrátit na nějaký dealera a servis Opla, který dělá i jinou značku. Tam to bude objektivnější.

2016-05-12 11:31:54

kovv: Tak jsem zvedav jak tam tece. Ze by kolem tech zminovanych oken. Vrchem to asi nebude.to bys mel mokre kraje sedacek a vnitrni plasty. Co kdybys ses posadil do auta a nekdo ti to oplachnul wapkou. Treba by sis neceho vsiml jak tam vali voda.

2016-05-12 12:40:08

petronel: Vyzkoušeno. Z auta není uvnitř nic vidět (stékající voda). Jen kompletně mikropliš nasaje vodu (až do horní hrany okna) a pravděpodobně pak po něm teče voda dovnitř a z toho jsou zarosená okna (vyschne za cca 2 dny). V létě se nic neděje, ale v zimě počítám s tvorbou ledu. Natočil jsem video sice špatně ale aspoň něco.

2016-05-12 12:57:49

kovv: V zimě to určitě zamrzne. A pokud se do auta dostane více vody, tak počítej s tím, že to udělá pěknou neplechu. Přimrzlé okno je to nejmenší.

S celkového co je tu psané, tak počítám, že jsi to řešil už dvakrát v rámci záruky (otázka je jestli se to bude brát jako opakovaná závada, nebo se to brát za nezjištěnou závadu). Každopádně třetí tu samou závadu už musíš řešit přímo s prodejcem a né jen s autorizovaným servisem.

2016-05-12 23:56:19

kovv: Pokud nebude tesneni okna,asi bych se zameril na toto misto. Jestli nekde tamtudy nejde voda dovnitr u toho vystupku.. Video sem pochopil tak,ze jak voda smeruje na levou dolni stranu okna,tak ze zacne objevovat voda i za oknem.

2016-05-13 07:53:48

petronel: Díky za radu. Pochopil jsi to správně jen s tím, že se voda objevuje po celém obvodu obou dvou oken (jen dole tak markantně, na ostatních místech v menší míře). Kouknul jsem se na to místo co jsi vyznačil a vše vypadá tak jak má.

2016-05-13 07:58:38

Řekli ti proč nezajeli v servisu na nějakou ruční myčku? A proč nezkusili výměnu dveří?


Odpovědět

1  2  3