Fórum - Téma


Zamykaní dveří za spolujezdem


Fórum Zafira B Zamykaní dveří za spolujezdem

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Zafira B  |  Naše vozidla2016-04-22 18:54:39

ahoj, všiml sem si že mi v zafiře vzadu nespínají při zamykaní jedny dveře a zůstavají odemčené, přišel sem že je to v konektoru mezi dveřma a karoserii, když sem ho rozdělal tak už to ani spájet nejde je to urvané v konektoru, otázka je, dá se vyměnit celá tahle spojovací část? popřípadě kde končí jeho druhá půlka a jak se tam dostanu

2016-04-23 07:42:04

Ahoj, přesně totéž jsem řešil asi před měsícem. Tady ve fóru jsem našel, že to někdo řešil. Je tu někde odkaz, že se ten konektor dá koupit, ale i tak se potom musí za sloupkem dráty napájet. Nicméně ten konektor s dráty stál kolem 2 tisíc (jestli se nepletu) a to jsem odmítl dát. Vyndal jsem konektor, dráty byly téměř všechny ulámané tak cca 2cm od konektoru. Odizoloval jsem kousek, napájel dráty a jedna strana byla hotová. Pak jsem odstrojil zakrytí sloupku a podlahy. dráty jsem prostrčil do gumového krytu, skrz otvor v karosérii a pak podle barev drátů jsem napojil ty správné. Tady už jsem to ale udělal trošku prasácky, jen jsem dráty omotal a zaizoloval. Je mi jasné, že někdo napíše, že to třeba zkoroduje a nebude dotyk, ale to se to třeba zase dřív přeláme.

2016-04-23 12:48:25

fajn, tak by to mělo být vše správně, ješte k tomu, vyzkratovalo se tam něco, co sem koukal pojistky tak v motoru je to 7 myslím a vzadu v kufru č.38, to jsou jediné dvě pojistky co jsem našel v příručce jako centrál, i tak to nejde, může být ještě někdo něco?

2016-04-23 22:34:08

windows7ultimate: ahoj taky jsem to letoval a záti to drží jinak tady je ten odkaz na tu sadu co se dá koupit

http://www.aci.cz/opel-op...ych-svazku_c12272009.html

2016-04-24 22:20:22

zítra jede do servisu doufám tak uvidíme :)

2017-01-12 18:54:47

Ahoj, letoval jsem už dvakrát, u konektoru. Nikdy to dlouho nevydrží. Už nebylo kam letovat, tak jsem koupil metr kabelu na přívěsný vozík. Ten něco vydrží. Udělal jsem letované spoje pod středovým sloupkem. Stačí vycvaknout plast nad prahem zadních dveří. Konektor ve dveřích jsem provrtal a celý kabel vedl až k repráku, kde vedou všechny dráty a udělal další spoje. Barvy drátů jsou stejné jako v prahu. Vše funguje jak má. Průchod konektorem jsem ještě zasilikonoval. Práce na dvě hoďky. To platí ale jen pro dveře bez el. stahování. 6 drátů. Jinak se musí sehnat 10-žilový kvalitní kabel.

Chtěl bych se zeptat, jestli se někdo nesetkal, když vypnu zapalování a vytáhnu klíč, občas se nevypne rádio a tím i nefunguje centrál. Nepomůže ani vypnou rádio ručně, centrál stejně nepůjde. Při dalším zastavení je zase vše ok. Dík


Odpovědět