Fórum - Téma


Zafira A X18XE1 1999 - únik brzdové kapaliny


Fórum Zafira A Zafira A X18XE1 1999 - únik brzdové kapaliny

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Zafira A  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

1999 Zafira A 1.8

10 diskuzí

Výkon motoru 85 kW (116 PS) . Palivo benzín. 5-rychlostní Manuální převodovka. Motor Řadový, Z18XE.2016-06-17 17:13:03

Zdar vám všem.

včera jsem přitelku učil se rozjíždět(bude dělat autoškolu) a nějaký čas držela brzdu nevím jak moc silně (většinou je jemná) a v jednu chvílu brzda povolila.určitě jí to nemám za zlé jelikož vím že to nejpíš bylo načlé. stalo se to, že při sešlápnutí pedálu teď tlakem stříká brzdová kapalina na pravou přední nápravu z určitěho místa někde ve středopravém bodě cca 40cm za předním kolem (cca tam kde má spolujedzec levou nohu) jestli jsem to místo dobře popsal.. moc bych vás poprosil někoho kdo by měl schéma jak to na těch našich zafirách vlastně je s brzdovým systemem. NEVEDE TUDY NÁHODOU TRUBIČKA? vím že brzdová kapalina jde i do hydraulické spojky a však spojka funguje bez nejmenších problémů auto neškube. jen nebrzdí(pedál jde lehko až k podlaze) tedy si myslím že problém není ve spojce a nebude muset ven. v něděli jedu za kamarádem a na rampě toho uvidím víc ale rád bych byl trochu klidnější již dnes. díky všem kdo odpoví

2016-06-17 17:45:30

kjudzl: rupla ti brzdová trubka lehneš pod auto a jukneš od kud to teče

můžeš ještě požádat někoho aby ti lehce šlápl na brzdu abys líp viděl od kud to teče

za mě bych ti doporučil ty trubky vymněnit komplet všechny neb sou za ty léta total sežraný a pokud vyměníš jen jednu budeš mít brzo problém s další

2016-06-17 17:59:41

p.s.: myslel jsem si to.. tak to by neměl bejt nějak extra problém na rampě.. bývalý majitel mě ujistil že vyměnil brzdové trubičky avšak když mě nechali na TK se podívat pod auto tak jsem si všiml že nově vypadá jen vedení od cca tam kde je řadicí páka do zádu.. tak vymením i přední. díky moc!

2016-06-18 13:05:46

Vloni jsem řešil ten sam problém a zjistilo se že tlak se ztrácí z kostky která je v motorové části uprostřed za motorem - přístup no ....

2016-06-19 12:48:32

Tak už vim kde je unik. je to přímo z hadičky v na nejvíc nejhorším místě.. ok - trubičku vyměním celou.. mám ale teď trochu jiné dilema.. volal jsem bývalému majiteli a teda tahle část nebyla měněna a tudíž by měla být originální. a však je možné že puvodní vedení je z plastu? nebo jakoby uvnitř plastové trubičky je asi nějaká vrstva oceli která brání rozežrání brzdovkou (asi) trubička je v rámci možnosti i trochu ohebná jakoby tam žádná ocel nebyla (spíš se to jeví jako hodně tvrdej plast. nebo či co. každopádně v místní mototechně kde týpek i naohejbává trubičky na brzdy na zakázku vubec netuší co to je a už vubec neví o spojkách kterýma je to celý pospojovaný.. a tak se ještě jednou ptám.. je tohle vubec origo? a ne. nespletl jsem si to s palivovým vedením.. uplně stejné je to až do zádu.. kde v pulce vozidla končí uplně stejná spojka a potrubí je předělané na klasické to ocelové jak mi bylo garantováno majitelem.

2016-06-19 15:39:08

kjudzl: na fotu sou naftový trubky nééé brzdový

brzdový trubky pokud sou originál sou ocelový

2016-06-19 16:01:41

p.s.: no hezky... bývalý majitel vypadal dost solidně. auto měl 4roky a udajně měnil jen zadní části potrubí.. která je opravdu ocelová.. je možný že je to práce majitele ještě před ním? že by toto plastové vydrželo cca min 4-5 let? co dál? auto mám dva měsíce a už po měsíci si říkám že ho příští rok na jaře prodám a koupím novější zafiru. je dobrej nápad vyměnit za to stejný co tam je. jen ten cca 1m trubicky (prasklo to v 90°ohybu a jezdit dál. a na jaře prodat do bazaru? celý nový potrubí se mi dělat vážně nechce..

2016-06-19 16:23:34

kjudzl: změř si jak je to na předku dlouhý a nech si je udělat nový sou to dvě trubky vod kol to de do ABS

nevěřim že by ty brzdy byly v plastu vono jak je to u tý nápravy tak tam neni vidět určitě budou ocelový

švara si ted nechal na zafiře měnit trubky udělali mu to z mědi a ten předek normálně táhli k jednotlivejm kolúm vrchem lehce za motorem neb kdyby se to mělo tahat tak jak je to originál byla by to šílená práce jak sem na to koukal moc místa tam neni

zeptej se tu na foru jestli by se někdo nenašel kdo by ti je vyměnil

s prasklou trubkou nejezdi je to hodně hloupá loterie

2016-06-19 21:50:57

Měnil jsem trubku u PP kola. Něco naprosto šíleného. Všude, kde jsem viděl byly trubky ok, to jsem kontroloval, jak jsem jednou ležel pod autem a dělal coso jiného, koukám, hned za podběhem, skoro tam není vidět, natož se tam něčím dostat, total zrezlá. Další den jsem se na to chstal, mesel jsem zrovna v tom místě to druhý den prdlo. Vyměnil jsem to komplet, od ABS jednotky. Ale ne v celku, to ani omylem nejde bez sundání rámu.

I tak jsme to ve dvou dělali celý den, postupně posunovat, opatrně doohýbat, no masakr. Nad nápravou jsem našel jedno másto, kam se dají strčit obě ruce a spojil druhou část ke kolu.

Opravdu neskutečně výživná práce

2016-06-20 15:57:01

každopádně na fotce je opravdu potrubí paliva.. ta svi*a trubicka stříká cca ve stejném místě kde vede tajta plastová.. je tam origo potrubí(ocel) obě strany na výměnu..(od ABS do zadu je již hotovo od předchozího majitele) balim nářádí a přenechávám práci servisu.. díky všem !


Odpovědět