Fórum - Téma


Zafira 2.0 DTI sitko v nadrži.


Fórum Zafira A Zafira 2.0 DTI sitko v nadrži.

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Zafira A  |  Naše vozidla2012-02-18 10:30:57

Zdravím všechny,měl bych prosbu o radu.Koupil jsem Zafiru 2.0 DTI .Všechno je v pohodě,ale její bývalý majitel ji prodal levně protože nestartuje.Nemá naftu.Nějaký jeho kolega mu dal před filtr balonek.Pokud se podaří roztáhnout,tak jakž takž jede,ale jde o to,že ten balonek je uplně vcuclý,jako by byl problém tahat naftu z nadrže.Z filtru do motoru není problém.Filtr a přepadové hadičky jsou vyměněné.A teď můj problém.Myslím že je přicpané sítko v nádrži a ani po 4 dnech nejsem schopný zjistit,kde je dekl nádrže pro hadici a plovák.Ani žádné fotky nádrží nikde nejsou.Ohmatal jsem celou podlahu pod koberci,ale nikde není nic cítit.Kdybych měl jistotu,že je zvrchu,tak bych to rozdělal,ale prý některé nádrže ten dekl mají i z boku a to pak počkám,až se oteplí a zajedu na rampu.Pokud někdo ví,jak se tam dostat,budu rád.Díky.

2012-02-18 12:16:05

Rozumím tomu jako koza petrželi, ale pokud auto nestartuje, tak mi to zrovna dvakrát moc v pohodě nepřipadá... Ten balonek tam ani nemusel dát kolega, na různých naftových autech to bývá běžná origo součástka a slouží k případnému ručnímu načerpání nafty do filtru před startováním po delším stání. A taky si myslím, že sítka v nádržích už se dávno nepoužívají a namísto nich jsou jen palivový filtry. Ale nevím, má-li naftová Zafka krom filtru v motorovém prostoru ještě nějaký palivový filtr u nádrže, benzínová by ho tam měla. Palivová soustava od nádrže k filtru v motoru je nejspíš připozacpaná, může být i jen zavzdušněná anebo je zacpaný odvětrávání nádrže a dělá se v ní podtlak. Ten by se ale zas vyrušil otevřením víčka nádrže a než by se znova vytvořil, nastartovalo by to...Teď mě ještě napadlo, že může dělat neplechu i ten samotný balonek, který musí mít uvnitř nějakou zpětnou klapku, aby mohl fungovat jako pumpa, co když zůstává viset a pak nejde do filtru palivo...

2012-02-18 19:48:55

na zafiře musí ven nádrž. Obávám se však že celý problém nebude jen tam.

2012-02-19 11:00:01

Díky,myslel jsem si to.No co se dá dělat.Prvně vyčistím nádrž a vedení a pak se uvidí,co dál.Ještě jednou díky.

2012-02-19 15:57:18

hlavně nikdy netoč dlouho motorem bez nafty v čerpadle! hrozí trvalé poškození elektroniky čerpadla.

2012-03-09 06:47:38

Tak padání nafty je vyřešené.Jak bylo trochu tepleji,tak jsem zkusil natlakovat motor a šel vzduch do filtru.Po výměně těsnění vstřiků už drží.Ale problém je v tom,že auto při rozjezdu nebo přidávání plynu pomaloučku zrychluje a pak najednou pěkně zabere.Asi je chytlé čerpadlo,jak jsi psal.Ten bývalý majitel prý s tím autem tak jezdil přes půl roku a určitě startoval na sucho.Kolega zkoušel diagnostiku,ale vypadá to,že zásuvka je poškozená.Tak to kašlu a Opel jde pryč.Velké díky za pomoc.Zdravím všechny.

2012-03-12 20:30:32

taky řešení.

2015-12-11 21:25:51

Ahoj kluci,to mam presne ja na naftove zafire -rozjizdi se pomalu a pak az mam pedal na zemi tak vystreli,diagnostika ukazuje chyby-P0190-mechanicka chyba v palivove soustave(castecne zatizeni) a pak chybu P0400-recirkulace spalin(kriticka chybna funkce). Muzete mi prosim vysvetlit podrobneji co mam na aute v prčicich? Moc dekuji za vase rady..


Odpovědět