Fórum - Téma


ZAFIRA 18 16V 92KW nemá výkon!!!


Fórum Zafira A ZAFIRA 18 16V 92KW nemá výkon!!!

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Zafira A  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2003 Zafira A

35 diskuzí

Palivo benzín. 5-rychlostní Manuální převodovka.2013-06-06 21:43:29

Zdravím všechny a prosím o radu.

Zafiru vlastním 2 roky,cca po roce slabé cukání při větším výkonu,do toho rosvícení a zhasínání kontrolky motoru.

Počítač ukázal chybu něco s palivovou soustavou a bylo mi řečeno že beru špatnej benzín,přidal jsem čistič do benzínu,ale pořád stejné,tak jsem si na to časem zvyknul,nebylo to nic hrozného.

Po čase kontrolka už svítíla pořád a auto začalo více zlobit,při startování šlape jakoby na tři válce,než se srovnaj otáčky a mohu vyrazit,nicméně cukání je čím dál větší a žádnej výkon z toho už nedostanu,šlápnu na pedál a auto jakoby se dusí,cuká a netáhne.

Výměna svíček a palivového filtru,ale žádná změna a počítač ukázal chyba něco s Lambda sondou ale bylo mi řečeno že to nemusí být přímo ono,ale věci sní souvislé.

Tak teď nevím co mám dělat,abych do toho jenom nevrážel zbytečně.

Díky za radu.

2013-06-06 22:04:14

stanysly: Jak to tak vypadá, mekánik ti vždycky jen vyčetl záznamy uložené v paměti závad řídící jednotky a jednak to není žádná diagnostika a druhak to není žádnej pořádnej mekánik... A za třetí bez pořádný diagnostiky motoru ti tady můžeme kdekdo radit kdeco, ale bude to metoda pokus-omyl, ty budeš otrávenej a o nějaký peníze chudší a to nikam nevede, příteli... Mohu-li já sám za sebe něco poradit, tož nechat udělat pořádnou diagnostiku při nastartovaném motoru (myslím, že se to nazývá test akčních členů), pomocí které zkušený mekánik dokáže v motoru číst jak v knize...

2013-06-06 22:19:59

colommbo: Dík za radu,po každé to dělal někdo jiný,po druhé to bylo při nastartovaném motoru,ale máš pravdu,vypadal že tomu moc nerozumí.

Zřejmě to bude chtít do nějakého servisu

2013-06-06 22:36:05

stanysly: Ono se to tady omílá docela často, příteli - lidi píšou, že byli na diagnostice a že diagnostika ukázala to či ono, ale v 99% případů je to skutečně pouze vyčtení paměti závad... Někteří lidé si na to dokonce sami pořizují přístroječky, ale jedna věc je mít aparát a druhá mnohem důležitější je vedieť, jako sa s tým narába, vedieť u toho rozmýšľať, kombinovať a mať aj potrebné skúsenosti... Jenže problém je v tom, že takových lidí je poskrovnu, takže se může stát, že zajedeš do "nějakého servisu" a nedopadneš o moc líp, dnes dokonce ani autorizované servisy nejsou zárukou spolehlivé a fundované práce... Pokud si do profilu doplníš nebo sem do vlákna aspoň napíšeš, z které jsi lokality, může se objevit někdo, kdo bude moci někoho v okolí poradit...


Odpovědět