Fórum - Téma


Zadávání spotřeby a výpočet ceny na Km


Fórum Klubové záležitosti Zadávání spotřeby a výpočet ceny na Km


Diskuze o vozidlu

2002 Zafira A 1.6

18 servisních knížek  |  16 diskuzí  |  4.74 l/100 km

Výkon motoru 71 kW (97 PS) při 6000 ot./min. Točivý moment 140 Nm (103 ft/lb) při 3800 ot./min. Maximální rychlost 170 km/h. Zrychlení 100.0 s ~ 0-100 km/h. Hmotnost 1 610 kg. Palivo benzín + CNG. 5-rychlostní Manuální převodovka. Motor 1 600 ccm (98 cui), 4-válec, Řadový, Z16YNG.2015-02-16 22:25:36

Zdravím Vás pánové, Tento dotaz je především na tvůrce těchto super stránek.

Využívám clubovou "kalkulačku" a zadávám spotřebu paliva. Mám auto na CNG i benzín. Pokud zadám jednou za čas tankování benzínu, tak uvádím ujeté Km od posledního doplnění benzínu. Tím se mi správně spočítá průměr na km. Stejně tak u tankování CNG. Jenže problém nastává u Vašeho výpočtu celkových hodnot. U Vás se to počítá asi jako aritmet. průměr spotřeby benzínu a plynu. Jenže tím se to max. zkreslí a nejmarkantnější je to při celkové ceně na 1km. Opět asi průměr obou hodnot. Jenž zde by asi měl být obyčejný součet.

Možná jsem nepochopil správně funkci této kalkulačky a nebo je to námět pro tvůrce na zamyšlení.

Pokud je chyba u mne, sorry. Pokud je jinde, snad to pomůže ještě o kousek posunout Vaši (naši) laťku kvality tohoto clubu.

Díky KamilHr

udm  
Doctor Who
2015-02-16 22:50:48

kamilhr: ahoj, díky za námět. Vím, že u LPG a CNG provozu v kombinaci s benzinem to není uplně přesné, ale ono asi ani být nemůže. Jak víš, kolik najedeš kilometrů na CNG a kolik na benzín?

2015-02-17 07:54:28

Udm: Máš pravdu, že nedokáži rozlišit dojezd na benzín a plyn, ale to je v celku jedno. Mě nezajíma jednotlivé spotřeby, ale celek. Když jsem kupoval toto auto, tak mě zajímala cena 1km. Je mi jasné, že v zimě to je mít dražší (studené starty), ale když to dnes porovnávám, tak asi nikdo neuváděl úplnou pravdu. Spotřeby mám dla předpokladů, ale cena km je právě v součtu benzín a CNG na 1,9 Kč/km to jsem mohl jít do dieslu. Domnívám se že i ostatní "plynaři" to tak mají. Je super, že v naší tabulce jsou políčka benzín a LPG, CNG, ale potom se s tím už nic neděje. Domnívám se že zde právě neni dotažen tento detail. Nejsem programátor, ale určitě to lze nějak definovat. Pokud zadávám jen benzín (naftu) běhá to perfekt, ale když se zadá další ukazatel měl by se výpočet pozměnit. Jednotlivé spotřeby klidně zanechat, ale přepracovat ty celky. Určitě nemůžu motat hrušky s jablkama (benzín a CNG), ale cena na Km se už může přepočítat správně. Stejně tak pokud bych tam vkládal např. provozní kapaliny (olej, brzdovka atd.), tak mě to ovlivní cenu km. A domnívám se, že toto byla ta Vaše hlavní myšlenka zavedení "kalkulačky" na spotřebu. Díky za ni. Čau

Kamil

udm  
Doctor Who
2015-02-17 13:36:29

kamilhr: OK, můžeš udělat nějakej nástřel v Excelu, jak by ta tabulka měla podle Tebe vypadat?

Na LPG jezdím už s třetím třetím autem a najel jsem dohromady čistě na LPG už více než 150 tisíc km. Já jsem benzinovej, do dieslu bych nikdy nešel, s LPG jezdím cca. za půlku než na benzin, tak jsem spokojenej. Mít diesel, tak asi jezdím za stejné náklady jako na to LPG, ale měl bych palivo, které nesnáším, chrochtající učmouděnej nízkootáčkovej motor, saze lítající z výfuku, které jsou rakovinotvorné a navíc u dnešních aut problémy s DPF filtry, kvalitou nafty (špatná nafta = vstřiky v háji, čertpadlo, atd.). Kdo TI říkal, že na CNG budeš jezdit za méně než kdybys jezdil s dieslem?


Odpovědět