Fórum - Téma


Z19DT Škrtící klapka P1125-61 Throttle Acuator Mal


Fórum Vectra C Z19DT Škrtící klapka P1125-61 Throttle Acuator Mal

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Vectra C  |  Naše vozidla


1  2  3

2016-04-23 16:55:51

Tak jsme si zase našel čas a řešil co a jak. říkal jsme si když jsme tak úspěšně repasoval klapičku tak abych jezdil bez ní.

Co se ježdění bez klapky týče tak najeto 2000 Km bez problému chcípání také dobré. Jízdní vlastnosti- jezdilo to rychlejc :-D Spotřeba stejná (6,5) ježdění po Pražské Jižní spojce.

Tak a teď k dnešku. Trápilo mě že to není funkční vzal jsme diagnostiku vymazal zní všechny chyby a už je zase vše OK. Nechápu jak je to možné ale prostě vše funguje.

2016-05-18 15:56:01

marty14:

Zdravim, neviete niekto ake rozmery ma tesnenie na hriadelke klapky? Mam ten isty problem na Zafire a chcel by som vymenit opotrebovane tesnenie za nove (okruzok, semering, gufer kruzok). Potrebujem vediet vnutorny a vonkajsi priemer.

Podobny popis vymeny tesnenia som tiez nasiel na: http://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=103746

bad64  
2016-05-18 16:32:48

balvan076: Dobrý den při registraci na club Vám mimo jiné byla doporučena stránka o doplnění profilu o vozidlo a motorizaci kterou jste zřejmně opomenul(a).Pokud vozidlo Opel nevlastníte stačí zapsat v Nastavení Změna profilu a dále ve VZKAZUJI vozidlo Opel nevlastním.Pokud budete tyto údaje nadále ignorovat může se stát,když budete potřebovat nějakou radu tato ignorace se obrátí proti Vám tím,že se nedočkáte odpovědi.Pokud máte vozidlo utajené je to jako by nebylo doplněno jelikož ho nevidíme.Super-Administrátor

2016-05-18 17:08:28

bad64: Ďakujem za upozornenie.

Dmoc, 2016-03-05 13:25:13 napsal:

Ahoj, zdravím vás s prosbou. Problém škrticí klapky se tu už řešil a i jsem četl spoustu rad. Viděl jsem i nějaký odkaz na vyčištění potenciometru (kontrola pozice škrtící klapky) v odkazu na polské stránky a zaboha ho nemohu najít.

Četl jsem, i že u Z19DT se stává, že snímač polohy Škrticí klapky bývá poruchoví, ale ať jsem koukal, jak jsem koukal, nejde sundat. Jde sejmout úplně celé víko s elektronikou. Co jsem byl opravdu v šoku, po sundání tohoto víka jsem vylil z ozubených koleček asi deci černého špatně tekoucího oleje. Má tam být olej nebo ne? Popřípadě kdybych škrticí klapku rozchodil, tak abych tam nějaký nalil a popřípadě jaký. Máte někdo zkušenost s elektronikou škrticí klapky? Já jsem jen počítačoví technik s dětinským potenciálem co je rozbité, jde i opravit a když ne tak pak vyměnit. Takže jsem klapku sundal, rozebral, vytekl olej, vyčistil vše, co šlo, smontoval a nic, klapka po vynuceném testu v op-comu začne pískat vrnět, pohne se tak o 2 milimetry a nic. Když jsem jí pomohl prstem tak se malinko chytla, ale sama od sebe nic. Jelikož trochu rozumím elektronice myslím si, že obyčejný elektromotorek má buď špatný kontakt kdekoli v elektronice anebo špatné uhlíky. Co je, však problém nemohu se k němu dostat třetí šroubek, který ho drží je pod ozubenými koly a to které má na sobě kontakt pro snímání jeho polohy se ne a ne z osičky pohnout. Vím, že řešení je vyměnit za novou, která se dá sehnat za 6000,- nebo vrakoviště. Ale to beru jako poslední východisko. Raději bych tady návodem pomohl dalším lidem, který by ušetřili peníze.

V příloze pár fetek.

2016-10-20 15:38:51

pozor pozor.

Tak po repasu klapky do teď najeto 20 000km vše OK vše funguje jak má ale mam mali problém ktry je snadno resitelny a tak na,nej chci upozornit. Po vyvrtani dirky do klapky pro vyklepnuti nytku a naslednem složení. Prostorem kudy byl nytek vyklepnul ven tryska jakýsi bordel. Za tu dobu mi to zaspinilo kus motoru muze toho byt tak půl deci není toho moc ale je to hnusný a bůh ví co to udělá za delší dobu. Takže doporucuji zalepit.

Teď otázka. Čiiiiim. Nejsem odborník na lepeni hliníku napadlo me to zakapnout cinem ale ten asi,držet nebude. Druha varianta silikon. Ale podle,me tam je tlak který by silikon nemusel ustat. Takže jestli,mate někdo rady budu rad když je sem hodite. :)

Budou se hodit i ostatním.

Pro sichr obrázek aby jste věděli co jsem myslel.

2016-10-23 21:47:01

Zkus dvousložkové lepidlo tekutý kov--lepil jsem s tím hliníkovej chladič u astry f a drželo to a bylo to v pohodě, jen pořádně odmastnit a zdrsnit povrch. Stojí to cca ani ne 100kč

2017-02-07 06:27:21

kopejda: Jen jsme si něco četl o DPF a ERG / Škrtící klapce a chci dodat že škrtící klapka v tomto modelu má právě funkci vytvářet podtlak pro EGR ventil. Jakmile si klapka přivře, začne tahat motor místo vzduchu výfukové zplodiny skrz EGR pro jejich znovu spálení. Jakmile někdo zaslepí EGR a neodstraní škrtící klapku začne motor dusit. Moc paliva – žádný vzduch a černo jde do DPF který se tím brzy ucpe. Pokud chcete ucpat EGR musí se vyndat klapka ze škrtící klapky aby motor měl dostatek vzduchu a nedusil se. To jen takový poznatek.

2017-03-09 20:27:38

Přátelé, kamarádi. Tak se ptám. Co mne čeká na STK když zaslepím EGR a oddělám klapku (motor Z19DT)? A je možné s touto úpravou jezdit dlouhodobě bez problémů?

2017-03-29 11:05:25

TO se zeptej tam Každopádně na volnobeh budeš mít horší emise o 10% které právě má ušetřit EGR. Možná když natankuješ na benzine a přidáš VIF 1:500 a den před návštěvou spustíš regeneraci DPF že by jsi tomu mohl trošku pomoc a těch 10% Tímhle stáhnout. Ale nezaručím se tím.


Odpovědět

1  2  3