Fórum - Téma


Výměna brzdové trubičky od děliče k pravému kolu


Fórum Zafira A Výměna brzdové trubičky od děliče k pravému kolu

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Zafira A  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu2015-10-09 11:29:12

existuje nějaká finta na výměnu brzdové trubičky - pravé přední od děliče ke kolu, (aby se nemuselo šíbovat s rámem vozu). Odborný servis za to bude chtít určitě kotel

2015-10-11 14:04:30

Finta není, je to šílený opruz. Trubku ven, změř délku a nech si vyrobit novou. Nebo někde objednat.

A nezkoušej to hned ohýbat rovnou podle původní, jen tak trochu si to předohýbej, ať víš, kde to musíš ohýbat podle skutečné, té původní. Jak to naohýbáš rovnou, už to tam nedáš.

A nedáš tam trubku celou, musíš to mít ze dvou kusů. Jediné místo, kde se to dá napojit, je vpravo, kousek za podběhem, ono i tak to je místo, kam stěží dáš 2 ruce a nářadí. A ta druhá část ke kolu je ideální dělat postupně, začít pod autem, pak shodit kolo, vyndat tlumič a dotvarovat. Fakt hrozná práce. A chce to ve dvou lidech dělat, někdo to musí tlačit dolů, ty to zespodu usměrňuješ a tvaruješ. Hezky se to píše , ale je to děs běs.

2015-10-12 07:54:09

alzafir: díky, v servisu mně právě strašili šíbováním rámu

2015-10-12 09:40:14

mira.jbc: A oprávněně. Ono se to to "za normálních okolností" tak dělá. Já to dělal děsivě dlouho, pak stejně tu trubku někde odřeš. Sice jsem to natřel, ale už to není ono. Teď už to nestihnu, na jaře chystám GO podvozku, vyměním komplet trubky, tam už půjde ven rám motoru i osa řízení.


Odpovědět