Fórum - Téma


Výměna brzdové kapaliny


Fórum Omega B Výměna brzdové kapaliny

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Omega B  |  Naše vozidla2012-07-01 21:42:59

Tak jsem dnes měnil brzdovou kapalinu a nějak se mi teď zdá že to blbě brzdí. Odvzdušňoval jsem to ale jeto divný, pedál se jakoby pomalu vrací nazpět. Poraďte jaky byl měl být přesný postup výměny kapaliny ať vím kde sem udělal chybu. Dělal sem to už na starý astře a tam to bylo ok ta teď nevím.Jinak mam x25xe kombík. A mám nové kotouče a desky asi 2500km Brembo. Děkuji chlapy.

2012-07-01 22:00:54

Je to klasika - odsát kapalinu z nádržky, ale tolik, aby se do okruhu nedostal vzduch, nalít do ní novou a pak už jen povolovat odzvzušňováky a vyšlapávat z vedení starou kapalinu a průběžně dolívat do nádržky novou, utáhnout odvzdušňovák... Začít PZ, pak LZ, PP a nakonec LP kolem a budeš-li chtít, tak pak i spojku. Sešlápnutí pedálu na vytlačení starý kapaliny jsem dělal tak od 15 na PZ do 12 na LP kole a nový kapaliny jsem na to spotřeboval asi třičtvrtě litru. Pokud budeš šlapat míňkrát, bude normálně stačit půllitrové balení brzdovky.

bad64  
2012-07-01 22:14:18

Ano Colommbo to popsal naprosto přesně.Já ale neodsávám kapalinu ale odvzdušnuji PZ a hlídám si hladinu v nádržce a dolévám.Když mi teče již nová nebo čistá kapalina tak dělám ostatní kola přesně dle postupu kolegy Colommba


Odpovědět