Fórum - Téma


Všeobecný pokec, který prostě nejde dát jinam...


Fórum Pokec všeobecný Všeobecný pokec, který prostě nejde dát jinam...1 ......... 8  9  10  11  12 ......... 30

2015-02-23 18:34:15

colommbo: Dneska jsem si na tebe vzpomněl v souvislosti s článkem na seznamu, kolik aut jezdí s vymontovaným DPF filtrem. Naprosto souslavím, kopíruji jeden z příspěvků, musel jsem mu dát +1!

Nafta patří do traktoru, kombajnu, bagru, autobusu a lokomotivi. To ze v dnesni dobe jezdi 80% s nafou je nahlavu. Jezdi na nich lakomci ktetym jde hlavne o co nejmenší cislo u spotreby. Kazdy druhy chce octavu nebo pasika aby byl jakoze in. Servis odbyt nekde v garazi jen nic neinvestovat, kdyz se hkasi filtr, proc by ho kupoval, pak stocit km a predat dalsimu tupci ktery chce s dymícim tdeiičkem zavodit. Na dieselu je se potreba naucit jezdit a vedet jak se o takovy motor a jeho soucasti starat.

Atmosfeticky benzinovy 6 valec s temito blbostmi problem nikdy nemel a ani nebude mit.

2015-02-23 18:57:08

jazeta: To psal asi brácha...

2015-02-23 19:02:34

colommbo: Nevím, jen jsem to tam v diskuzi četl, říkám si, to musím tobě předat......... Jo a prej se už připravuje na přezutí......

2015-02-23 19:28:28

jazeta: svatá pravda .... benzín je benzín

2015-02-23 19:57:27

marli: Já to říkám taky. Nafťák do kombajnu! . Ale byla k tomu tématu na seznamu docela dobrá diskuze, nikdo tam ale neuvedl, že je blbec, že si koupil auto, které má určité nároky na údržbu a že by se podle něho měl tak chovat. Navíc neznalost vůbec toho systému mne udivuje, že se tam někdo veřejně prezentuje a přitom je hloupej jak 4x zalomený klikový hřídel!

2015-02-24 17:45:06

bad64: Ahoj, mám na tebe, jakožto super-ultra-nejvyššího-admina (jiného ve svém deníčku nemám) kontrolní otázku, jakou má kadenci samopal ...... nene to je z jiné pohádky, chtěl jsem odeslat interní poštou odkaz na dotaz na konkrétní součástku, po odeslání mi to zčervenalo s tím, že porušuji pravidla, že jako budu zablokovanej, tak tomu trochu nerozumět. Jo pravidla jsem kdysi při registraci četl, hromada lidí si nepamatuje, co četla včera natož já po několika letech. Myslím si však, že interní pošta by neměla podléhat cenzuře! Pošlu to přes vlastní EML, ale zdá se mi to trochu ujeté. Jen se ptám, zda je na to logiská odpověď.

bad64  
2015-02-24 18:13:45

jazeta: Interní pošta sice nepodléhá cenzuře,ale nastavený sistém hlídá vše na stránkách a bohužel některé vzkazy,diskuze ve forum a podobně prostě nepustí.Je to tak nastavené jedná se o stránky jiných clubů a serverů co jsou na černé listině jak nedavno psal vebmajstr je to mimo jiné ochrana stránek i našeho clubu před spamem.Případné dotazy pro bližší vysvětlení adresuj na nick UDM Míla

2015-02-24 18:26:23

bad64: Jo OK zní to i trochu logicky. . Děkuji 24 x.

pue
Roman
2015-02-27 22:30:13

http://biertijd.com/mediaplayer/?itemid=29437

2015-02-28 11:14:46

pue: Ahoj, no jasně, naprosto s tebou souhlasím, myslím si, že od něho chybí jen pohádka o červené Karkulce. Neříkám, že nemůže dojít při výrobě k výrobní vadě na autě, ale pokud ojedu nějakou galusku apropo ani neuvedl, jakého výrobce, a zjistil to v době, kdy se pneumatiky znova před sezónou obouvaly na auto! To snad muselo již být vidět v okamžiku, kdy to z auta sundavali. Pak dali letňáky a zřejmě v listopadu oprášili zimáky a najednou překvapení, že je jedna pneumatika na vnějších stranách na galusku. Leťňáky OK jak píše, no ale dojet do servisu a dožadovat se odstranění závady na nápravě je nejjednodušší, protože auto je v záruce, pneuška už asi ne. Měl přiložit fotky, pneumatiky s najetými km a nejen zimní pneumatiky ale i té letní, ona by se pravda ukázala. Minulou zimu cca 6 měsíců, uvádí 20 t. km - každý týden kontrola tlaku tzn. i pneumatiky, přeci se nedíváš při kontrole jen na ventil. To si myslím, že uváděl v Opelu a nám to podal také. Takže jednoduché počty 6 měsíců je 24 týdnů tzn. 24 kontrol pneumatiky a nikdo si toho nevšiml že se pneumatika ojíždí po krajích běhounu? No myslím si, že byl měl každý šofer před každou jízdou projít, zda všechno svítí, kor v zimním období, kouknout na gumy zda z nich není bačkora, zda mám náplně (hlavně vodu v ostřikovačích, olej v motoru) v autě, kolik mám paliva - mohu někde zůstat u nehody a topit si pak s malým množstvím paliva v nádrží je hloupost, to není nedbalost.

pue
Roman
2015-02-28 11:41:03

jazeta: Ahoj.Ja takovou zkusenost mam cca 10 let zpet.koupil jsem sadu zimnich protektoru.ani ne dva mesice- tak predni sjeta,nepravidelny tvar. Tak do pneuservisu, co s tim?! Vymluvy typu tlak v pneu,geometrie a takove ty reci,nakonec dali druhy kus.No u me se to projevilo v kratkem casovem useku,takze reklamace byla uskutecnitelna.jinak ,kdysi nam zduraznovali prohlidky pred zapocatou jizdou,no skutecnost je vsak takova jaka je.........neni cas

2015-02-28 12:03:04

pue: No já se schvalně podívám, zda dohledám doklad o reklamaci Pirelli P 6 co jsem měl na Omeze, už jsem to tady psal a protože si všechno schovávám, mám to někde uložené. Před nasazením na auto - geometrie ve zn. Opel servisu, po cca 1/2 roce se začaly na krajích běhounu objevovat na vzorku tvary zubů pilky. Jo a pneušky jsem koupil také u Opela servisu. Takže kontrola geometrie, kontrola tlumičů - 2x. No pak přijel klouček ve vytuněný Oktávce, lakýrky boty, přišel k auto a povídá, to je jasný geometrie. Nene pane tady protokol před nasazením a po zjištění, že je na vzorku pilka. Jeho další, tak jsou to tlumiče, auto mělo 75 tis. km, nene pane, tady 2x protokol testu tlumičů. No pneušky odvezl, měsíc nic, pak dopis - Při výrobě nebylo zjištěno porušení technologie ale nedoporučujeme Vám, vzhledem k poškození na těch pneumatikách jezdit! To se mnou málem fláklo o zem, pneušky za desítku, najeto přesně si nepamatuji asi cca 5 t. km a měl jsem je vyhodit tzn. jeden ujetý km mne stál jen na pneuškách 2 Kč. No prostě jsem pak pravidelně přezouval a otáčel pneušky na disku aby se to nějak porovnalo no tak jsem je dojezdil do jejich smrti a Pirellky už bych si na auto nekoupil už jen z toho přístupu výrobce. Já se schvalně po tom papíru podívám, už je to asi 17 roků zpátky ho sem dám.

Myslím si, že prohlídka auta před jízdou alespoň kolem projít zda mi někdo seseknul RZ, zda nemám pneušku jak bačkoru, no myslím si, že to není o čase ale o lenosti. Pokud bych fakt kontroloval auto tak, že bych zvednul kapotu kouknul na olej, vodu chladič a ostřikovač, projít kolem auta je cca 5 min. Co je to 5 min za časovou osu. Pak stojím na červenou, v koloně, na pumpě se láduju bagetou atd, je to jenom o tom, udělat si čas a hlavně o tom přemýšlet. Denně zemře na silnicích x lidí, kolik lidí je nešťastných? Co je to vlasntě těch 5 minut denně v životě?

Kontrola vozidla před každou jízdou - kontrola pohledem:

o poškození pneumatik (únik vzduchu, nahuštění, opotřebení)

o poškození disků

o únik kapalin (pohledem pod vozidlo)

o čistota skel, zrcátek, světel, registrační značky, známka (technická kontrola)

o stav a napnutí klínového řemene

o předepsanou výbavu

o připojení přívěsu, upevnění nákladu, dálniční známku

o těsnost hadic a trubek

kontrola elektronického příslušenství

o osvětlení přední – obrysová, potkávací, mlhová, dálková a směrová světla

o osvětlení zadní – obrysová, brzdová, zpáteční, mlhová, směrová světla a osvětlení registrační značky

o stěrače, odstřikovače, akustické a světelné výstražné zařízení

kontrola motorového prostoru

o množství oleje v motoru (motorový olej; min, max)

o stav chladící kapaliny (Fridex s destilovanou vodou; min, max)

o stav brzdové kapaliny (brzdová kapalina; podle rysek)

o množství vody v nádobce odstřikovače skel (destilovaná voda s přípravkem na okna; v zimě s nemrznoucí kapalinou – líh, Glacidet)

o stav elektrolytu v akumulátoru (voda podle min, max)

o napnutí klínového řemene

kontrola paliva

pue
Roman
2015-02-28 12:31:29

jazeta:dnes jiz kupuji pneu u kamarada vlastniciho pneuservis,a zatim bez problemu.

a s tou prohlidkou ti davam za pravdu- letmy pohled na auto,pred delsi jizdou udelam tu prohlidku delsi. ten vypis kontrol co jsi popsal mi pripomina text v jedne pisni "ridic tvrdy chleba ma" od L.Vodicky

2015-02-28 13:12:43

pue: To jsem našel na "Bezpečná jízda" nebo jak se to jmenovano, to není moje myšlenka i když se s ní ztotožňuji. A že řidič tvrdý chleba má je pravda pravdoucí. Je také pravda, že nás to kdysi dávno učili v autoškolách, nejlepší osobák byl Žigulík, Šáde 105/120, Fiat 125P, náklaďák Praga V3S, jo to byly časy. Cedule na autech TIR a pod....... Dneska mají ta auta tisíc kurvítek, a hlídání, toho či onoho a odsávání prdíků ze sedačky a já nevím co ještě. Někam se jelo na výlet, celá rodina 2 dny studovala mapu, dneska zadáš do navigace, bylo to tenkrát více záživnější než dnes. Dneska jedeš, nevíš, zda tě za horizontem nějakej super řidič který má čerstvě skupinu B s autem s mnohonásobně vyšším výkonem než máš ty pro celou rodinu nezmrzačí nebo nezabije, o ohleduplnosti ani nemluvím. Zajímavé je, že na dálnici když hodiš blinkr že chceš předjet náklaďák tě pustí třebas Němec ale Čehůn ani omylem. Kdyby měl urvat lanko od plynu, je-li tam, tě nepustí.

pue
Roman
2015-02-28 13:34:33

jazeta: jj,mas pravdu, a nebo ruzne spolky, ktere nas pripravovali.

2015-02-28 13:54:08

pue: Já jsem se minulý týden smál, až jsem se za břicho popadal. Mluvili o "Odvodech branců" nebo jak se to jmenovalo, ty jo, Branná výchova si myslím měla něco do sebe, kousek od nás se to pere, lítaj kulky z jedné strany barikády na druhou, no chtěl bych to dneska vidět, kdyby pískli mobilizaci, co by se dělo. Asi by mělo 75% mužské populace modrou, neschopenku a já nevím co ještě a těch 25% je si myslím by bylo těch, kdož absolvovali brannou výchovu, byli odvedeni a ví, že kadence samopalu vz. 58 je tatatatata a někdy možná i rychlejší. Tady kousek vedle mě bydlí ukrajinec, který je tady zatím "jen" na dlouhodobém pobytu a klepe se jak osika, aby mu nepřišel povolávací rozkaz aby šel bránit rodnou vlast.

2015-02-28 16:27:58

jazeta: ahoj Honzo, někteří mladíci by potřebovali vojnu jako sůl

2015-02-28 16:29:05

rendys:

2015-02-28 16:49:10

rendys: Ahoj Rendo. Někteří? Všichni!

2015-02-28 16:53:53

jazeta: svatá pravda


Odpovědět

1 ......... 8  9  10  11  12 ......... 30