Fórum - Téma


Ventilátor topení


Fórum Astra F Ventilátor topení

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Astra F  |  Naše vozidla2015-08-22 20:07:20

Zdravím všechny, chvíli jsem teď jezdil krátké trasy a nechával vypnutý ventilátor topení, jinak jej mám vždy na "jedničce", no a dneska že vyfoukám prach a ono nic ani na jeden stupeň! Vypínač jsem "propípal", je ok, pojistky taky, proud prochází, pro jistotu jsem si dal tu práci a dostal se ke středovému panelu tak, abych viděl zda nevypadl konektor, opět v pořádku. Na konektoru jsem naměřil pouze napětí na vyhřívaní oken což by potvrzovalo i cvaknutí relé když jej pustím, ale nesvítí ta žarovka co má signalizovat že je vyhřívání zapnuté, to že jsem zkoušel vytáhnout pojistku číslo 16 jen abych zjistil zda napětí zmizí a nezmizelo řešit nebudu A teď k věci, tuším že to bude ventilátor topení a dotaz zní: Budou velké nervy se k němu dostat? Je možné že kdyby se tedy na něm spálilo vinutí, že bych žádné napětí na konektoru vypínače nenaměřil i když přes pojistky jde? Pevně věřím že to není někde ve svazku... Dík za rady :)

2015-08-22 21:03:06

řekl bych že to bude odporem, který je na ventilátoru topení.....jak k němu? musíš shodit stěrače, to plastové torpédo a pak bude uprostřed plastový kryt ventilátoru, ten odmontovat a pod nim je buď vsazený nebo přišroubovaný ventilátor, je tam i ten odpor, ten odchází častěji než samotný ventilátor

2015-08-23 16:23:24

zdenda: Tak jsem se tam nějak dostal, zatím jen proměřuju, skromný dotaz měl bych na některém z těch kontaktů naměřit nějaké napětí? Já tam nenaměřím proti kostře nic se zapnutým zapalováním a vypínačem ventilátoru na poloze 2 a to ani na těch na druhé foto.

2015-08-23 20:39:32

Vyřešeno, čím jsem starší tím jsem asi duchem slabší nebo co. Nad vším chce uvažovat, což bych dělal kdyby to auto nepotřebovala promtně osoba mě blízká... Takže hledal jsem špatně, neuvědomil jsem si jednu zásadní věc, že když mám klimatizaci tak je na ní závislý i ventilátor topení a že není od věci nespěchat a nejdřív se podívat pořádně na opravdu všechny pojistky a hledat souvislosti. No co aspoň jsem zase o něco chytřejší (blbější) :) neb jsem si cvičně rozebral pár věcí zbytečně Jinak mi teda nejde stále 4-tá poloha ventilátoru budu řešit jindy, hlavně že se dotyčná dostane kam je třeba i za deště.

2015-08-23 21:21:28

grciiik: Blbec chybu nakonec našel, tož to s ním ještě není tak hrozný...


Odpovědět