Fórum - Téma


Venkovní teplota ukazuje o 10°C víc


Fórum Vectra B Venkovní teplota ukazuje o 10°C víc

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Vectra B  |  Naše vozidla2016-03-03 11:40:40

Prosím o pomoc, venkovní teplota mi ukazuje na panelu o 10°C více, myslel jsem si, že bude vadné čidlo venkovní teploty, ale když odpojím na chvíli baterii , tak to po připojení ukazuje správnou teplotu, ale jen do doby, než nastartuji. Hned po nastartování ta teplota okamžitě skočí o těch zmiňovaných 10°C více, tak že jsem zjistil, že to čidlem asi nebude. Má to vliv i na topení, protože běžně jsem měl v autě nastaveno vnitřní teplotu 21°C a nyní musím nastavit aspoň na 26°C aby mi proudil do kabiny teplý vzduch. Nevíte prosím, kde by mohla být chyba? Vím že mi to poprvé vypsalo na panelu nějakou hlášku, ale nepamatuji si co to vypsalo, jen jsem to odklikl páčkou a od té doby se mi ta hláška už neobjevila.

Mám takové tušení, že zmíňovaná závada se mi přihodila po nabíjení baterie. Jednou jsem totiž baterii nabíjel neodpojenou přímo na autě a tuším, že to dělá právě od té doby. Můžu ale potvrdit, že při tom nabíjení jsem nezapánal zapalování a neměl jsem ani klíčky ve spínačce.

Mohl by mi někdo poradit, kde hledat závadu, popřípadě na co se zaměřit? Děkuji.

2016-03-03 12:07:26

zzdenda: Oxidace, nebo špatné čidlo, nic jiného. Aby ti auto topilo, tak to čidlo můžeš odpojit rovnou, pokud to nebude ukazovat nic, je to jen závada od čidla, pak pojede klima z vnitřních údajů a bude to lepší.

To, že si nabíjel baterii zapojenou na autě zas až tak nevadí, pokud nemáš zapnuté zapalování, co si neměl, tak na to bych to nesvaloval. Spíš to bude souhra náhod. Prohlédni konektor od čidla, jestli nejsou shnilé vodiče, to se pak mění všelijak odpor a ukazuje to nesmysly. Je to naprosto běžná věc, protože jsou ty dráty hned první na ráně a ta sůl v zimě...

2016-03-03 12:53:59

ondra01: Děkuji za rychlou odpověď, vyzkouším to, jak popisuješ. Akorát je mi divné, že když odpojím a pak připojím baterku, tak to ukazuje dobře, ale jen do doby než startnu motor.

Ještě bych měl jeden dotaz, a to jestli mi bude stačit sundat jen tu středovou masku co je mezi světly, abych se dostal na to čidlo teploty, nebo je potřeba povytáhnout celý plastový nárazník?

2016-03-03 13:07:11

zzdenda: kdyz nastartujes, zvedne se palubni napeti a tim padem i odpor, proto to muze ukazat i neco jineho. Vyzkousej to a uvidis. Me stacilo sundat jen mrizku u chladice, tu ruku tam strcim, cidlo vymenim, ale na opravu vodicu je malo mista.

2016-03-04 16:13:09

Tak jsem to čidlo venkovní teploty odpojil, na panelu se objevilo F °C a po připojení už to neukazovalo 10° rozdíl, ale pouze 5° rozdíl. Kontakty jak na čidle, tak i na kabelu jsou krásné jako nové, i káblíky jsou jako nové. Tak to vypadá na to čidlo. Koupím nové čidlo a dám vědět jak to dopadlo. Po sundání mřížky před chladičem je na to čidlo opravdu krásný přístup, počítal jsem že to bude horší.

  • ondra01- děkuji ti za pomoc a ochotu.

2016-04-15 17:57:16

Tak jsem se konečně k tomu dostal, zakoupil čidlo venk. teploty a už to ukazuje jak má.


Odpovědět