Fórum - Téma


vectra c, špatně startuje


Fórum Vectra C vectra c, špatně startuje

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Vectra C  |  Naše vozidla


1  2  3

2016-05-03 16:41:21

Tak jsem na přívod dal balonek s průhlednou hadicí. Hned po chcípnutí motoru bylo jasné, že vzduch jde od čerpadla. Když jsem párkrát zapumpoval balonkem a natlačil naftu do čerpadla, tak se mi potvrdilo moje tvrzení. Nafta prokapávala na holenderu na vstupu do čerpadla.

Takže je tu někdo kdo ví tu velikost toho měděného o kroužku který to tam těsní ???

2016-06-05 20:52:48

mam ten isty problem neviem si dat rady vcera diagnostika nic neukazala vymenil som filter palivovy a stale to zle startuje

Kopejda  
Michal Kopecký
2016-06-05 21:43:13

patrzlen: Máte naprosto odlišný motor než kolega co zde řeší problém. U Vašeho Z19DT je k nastartování potřeba: Komprese (změřit tlaky jednotlivých válců), dodávka paliva (ověřit činnost podávacího čerpadla v nádrži), dostatečně rychlý náběh tlaku paliva v liště vstřikovačů (třetím převalením klikovky by měl chytnout nejpozději), správná funkce EGR ventilu (při startu zavřený), správná funkce snímačů otáček klikové hřídele a vačky - snímačů teploty motoru a tlaku v sacím sběrném potrubí, správná funkce škrtící klapky (to se zde dost řeší v jiném vláknu), správná funkce žhavení (toto je nutné jen při teplotách pod -5°C, jinak motor chytá na brnk i bez žhavení). Veškeré elektronicky řízené členy lze překontrolovat i otestovat pomocí diagnostiky.

Mimochodem, co znamená, že to špatně startuje? Jak se to chová při studeném a teplém startu? Tankujete naftu bez příměsi biosložky či s sní? Používáte aditiva do nafty? Kolik má vůz najeto Km?

2016-06-06 12:59:54

kle.jarda: a to cidlo uz nechas stale odpojene?

2016-06-07 06:31:30

kopejda: motor ma najazdenych 227tisic km.prve starty rano alebo po obede su dlhsie trvaju asi 5-7 sekund po zohriati motora je to na brnk.tankujem na Omv a pridam trosku aditiva pri kazdom tankovani.cez zimu ziaden problem nastartuje hned.bateria je v poriadku.

2016-06-07 06:43:29

patrzlen: Kopejda vypsal bezvadný postup, ještě bych znovu zmínil tu baterku ( i když píšeš, že je dobrá) a startér. S tím náběhem by si zasloužil repasi. No a samosebou kabely, jestli máš oka u baterie zalisovaná s izolací a není vidět žíly kabelu, je vysoce pravděpodobné, že je oko vyhřáté a není dobrý kontakt s žílami kabelu. Vyzkoušeno.

Tyhle motoy potřebují pro start pořádně procvičit, při nízkých točkách mají problém chytit.

2016-08-15 22:42:53

alzafir: Dobrý večer. Mám obdobný problém, který tu byl několikrát zmiňován. První start... trvá dlouze (cca 10-15 vteřin). Někdy naběhne až po dalších x pokusech (léto, déšť nevím jestli to má vliv), pak se vyvalý bílý kouř. Následná jízda super, necuká, netahá je plynulá. Po 5-30 min naskočí IHNED. Další start po cca 3-7 hodinách stejný průběh (x pokusů x dlouhá doba). Padá nafta? Nainstaloval jsem zpětný ventil (viz foto), ale problém je pořád stejný. Tím to asi nebude. Vyčištění EGR ventilu (nevím kde ani je) ale asi dle předchozích komentářů moc nepomůže. Mám ho raději zaslepit nebo nechat být a věnovat se baterii a kabeláži? Ze zmiňovaných postřehů a komentářů mi vychází, že problém bude na 99% právě u baterie a kabeláže. Předem děkuji všem za vaše odpovědi a postřehy.

2016-08-15 23:26:07

1, balonek se zpětným ventilem je ti prd platný pokud ho před delším stáním nepoužuješ. Nafta padá přez zpátečku (vracečku) díky netěsnostem na podložkách vstřikovačů nebo zpátečkách . Je potřeba vyměnit všechny zpáteční hadičky a jejich plastové T-kusy , podložky pod vstřiky a zkontolovat těleso filtru - je plastové a občas praskne. Těmito dlouhými starty si odděláš čerpadlo !

2, EGR u naftovým motorů NELZE zaslepit bez elektronického simulátoru. ECU to ihned zjistí a spadne do nouzového režimu.

2016-08-19 00:45:46

Děkuji za odpověď. U předchozích příspěvků bylo zmiňované "zpožďovací relé" ( kle.jarda ) a já mám úplně stejný problém jako měl ( komet ). Zkusil jsem též odpojit teplotní čidlo a hle... spustilo se žhavení a motor naběhl napoprvé. Takže v mém případě to budu muset vyřešit dle rad na řešení teplých a studených startů u dieselů. Nevíte kdo by mi s tím v Ústí nad Labem mohl pomoci?

2016-10-06 13:15:48

mirdaj: no ja mam ten samej problem spiš to asi nebude baterkou ja sem ji vymněnil a je to furt stejne akorad umně to blbne někdy i za tepla spiš to bude chtit faraře

kenobe: tetka řešim ten samej problem skusil sem odpojit čidlo teploty jak mi tu radily a naskočilo to hned v ponděly ho budu menit tak dam vědět jestly to pomaha stoji jen 500 tak se uvidi je hned na pravo pod plastovym deklem na motoru na levo dole

komet: no mně to sice taky jednou vyhodilo všechnu vodu z nadobky ale mam zato že se zadrhla klapka od termostatu a neotevřel se velkej okruh pač se to stalo po třiceti km skus termostat

linka10: no co se tyče špatneho žhaveni tak je možnost manualniho žhaveni

2017-05-31 20:58:20

kopejda: Zdravim , chci se zeptat nejsem znalec motoru apod.. mam delsi dobu problem se startovanim mam opel vectra c caravan 2008 1.9 CDTI 88kw najeto 213 tis minuly rok meneny svicky procisteny vstriky , nova baterka a repas starteru dela to opet neplechu startuji treba az na potreti i kdyz jsem treba nejezdil s autem 3 dny pocasi na to nema vliv teplo zima stejne , obvykle jezdim kratke trasy ve meste max najedu tak 20 -30 km diky za info

Kopejda  
Michal Kopecký
2017-05-31 21:14:58

zdenda84: Palivový filtr byl měněn? Používáte aditiva do nafty? Třeba VIF. Naftu tankujete jakou? V ideálním případě by to chtělo diagnostiku a prověřit tlaky palivového okruhu a to jak nízkotlakého (podávací čerpadlo z nádrže přes filtr paliva k VT čerpadlu) a poté vysokotlaký (od VT čerpadla do lišty CR). Hlavní je sledovat data tlakových senzorů právě při studeném startu, je krásně vidět za jak dlouho je při startování dosaženo patřičných tlaků. Jinak je to v podstatě, ohledně rady, spekulování a odhady.......

2017-06-01 21:50:32

kenobe: Dlužím odpověď na mé vyřešení. Tady je:

http://www.club-opel.com/...a-c-14460/servisni-knizka

2017-06-14 11:51:56

Tak já už si to "přižhavování" i v teplých měsících taky pořídil, ale svítí mi neustále kontrolka motoru což mi dost vadí. Nevíte kde udělal pan autoelektrikář chybu? Nemohl by mi nekdo popsat jak vse spravně napojit aby to nehlasilo chyby a nesvítila žádná kontrolka.

2017-08-21 18:30:42

No když tady čtu jak složitě obcházíte to žhavení tak se docela bavim. Matroš za stovku a necelá hodina práce a minimální zásah do elektroinstalace.A žádné chyby to nehlásí a ani hlásit nemůže.

Matroš: 1x rozpínací relé,kabel cca 2m,konektor 4 ks a 2 ks rychlospojky-

1.Najděte čidlo tlaku mot. oleje. Je za motorem dole.Vede k němu sedý kabel.

2.K tomu kabelu rychlospojkou přicvakněte svůj nový kabel a druhý konec vyveďte do prostoru autobaterie a připevněte konektor.

3. Najděte čidlo teploty vody. Je vedle baterky. Vedou k němu dva kabliky.Jenen přestříhněte,je jedno jakej.Na přerušené konce naletujte kabely šup s nima do prostoru baterky.Na konce připevnit opět konektory.

4 Vedle baterky v pravo je pojistková skříň.Vršek jednodoše odšroubujte a najděte 15tku.Tedy kabel ve kterém je napětí až po zapnutí klíčku. Rychlospojkou na něj cvakněte kablík a s druhým koncem také k baterce a na druhý konec konektor.

5 ROZPÍNACÍ relé zapojte tak,že kablíky od čidla teploty dáte na rozpínaž a zbylé tva na konce civky relé.

No funguje to tak,že když motor stojí a není zaplý klíček tak jsou kontakty v relé spojené a je vše jako z továrny. (žádná chyba ).Když zapnete klíček,do relé jde proud a čidlem tlaku oleje je ukostřené,takže relé se rozpojí,přeruší čidlo teploty a traktor si myslí,že mrzne jako svině a podle toho taky žhaví. V momentě kdy nastartujete,čidlo tlaku se natlakuje a kostru přeruší a kontakty relé se opět spojí a je zae vše jak má být.Délku žhavení si určí každý podle sebe.Žádné chyby nestihne načíst.


Odpovědět

1  2  3