Fórum - Téma


Vectra 2.2DTI r.v.2003 - nová koupě


Fórum Vectra C Vectra 2.2DTI r.v.2003 - nová koupě

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Vectra C  |  Naše vozidla2013-02-14 10:19:08

Zdar,

nově jsem koupil Opel Vectru 2.2DTI r.v.2003 a měl bych několik otázek na členy kteří již mají s tímto vozem zkušenosti.

1.Kontrolka žhavení - většinou se nerozsvítí,asi dvakrát během několika dnů se rozsvítila a pak zhasla,jinak vůbec nesvítí.Auto bylo napojeno na diagnostiku a bez závad.Nechápu ???

2.V manuálu jsem četl že jde nastavit aby se auto při rozjetí zamklo - podržet tlačítko zamknutí na Do a na ovládání na dveřích dokud nezazní zvuk.Několikrát jsem zkoušel a nejde nic se neozve - nefunguje ???

3.Po několika jízdách cca 15-25min se rafička na teplotě vody sotva zvedla asi na 70°C - topí ale nic moc,předešlé auto Zafira určitě topila líp - je to běžný u Vectry ???

4.Při otevření dveří na DO máčknu poprvé rozsvítí se PBPC a osvětlení ale nikoliv dveře musím máčknout ještě jednou a pak se teprve auto odemkne - co to má za smysl ???

5.Nemám ve výbavě tempomat - stačí jenom vyměnit páčku nebo se musí i ořehrávat softvare a další ???

6.Nemá někdo manuál k vozu v CZ nebo popř.neví kde ho stáhnout ???

+ prosím další základní věci na co si u vozu dát pozor,kontrolovat atd... je to můj první diesel.

Díky za vaše postřehy a rady.

2013-02-14 10:40:15

http://www.club-opel.com/...Opel-Vectra-C---Pruka.pdf Kontrolka žhavení se před startem vždycky rozsvítit nemusí, tyhle modernejší diesly už někdy ani nežhaví, řídí si to sama ŘJ (i když to je spíš v létě, teď v chladném období je to zvláštní), nicméně asi bez problémů nastartuješ i bez kontrolky žhavení... Naftový motory se obecně pomalu ohřívají, takže se svojí předchozí (benzínovou) Zafirou nemůžeš moc srovnávat. Pokud se ti zdá, že hůř topí, může to mít souvislost jednak s tím nedostatečně zahřátým motorem (nebude ještě ani otevřený termostat, aby voda proudila celým okruhem) anebo může být zčásti zanesený radiátor topení. K ovládání tempomatu dráty už na 90% natažené budou, ale jak je to s úpravou v ŘJ teď zcela přesně nevím. Na závěr gratulace k autu a co se týká motoru, někdo zkušený naftový se ti tady určitě se svými radami a postřehy ozve, nicméně, bohužel, žádnou extra chválu nečekej...

2013-02-14 10:52:02

hlavně nedojížděj nadrž mněj tam aspon 20litrů nafty,A hlavně lej kvalitní naftu protože tyto motory 2.2dti A 2.0dti maj choulostivá vstřikovací čerpadla.A klasika kontroluj oleje,filtry, nedavej studenímu motoru plneu kouř pěkně to rahřej a potom závod a když jsi to kupoval neříkali ti co na autě dělali? protoře spatny co na tomto motoru tak je čerpadlo,přepadoví hadičky,gumičky pod vstřikama taky odcházej.tak se ptam jestli to už nekdo dělal nebo tě to možná čeká

2013-02-15 09:35:33

Díky za odpovědi,nebude ještě někdo vědět odpověď na

bod 2.V manuálu jsem četl že jde nastavit aby se auto při rozjetí zamklo - podržet tlačítko zamknutí na Do a na ovládání na dveřích dokud nezazní zvuk.Několikrát jsem zkoušel a nejde nic se neozve - nefunguje

2013-02-15 10:45:52

Mě kontrolka na 1.7dti (řj žhavení je stejná) do - 5 taky nesvítí někdy jen blikne a někdy ani to ne a je to v pořádku (pod -5 už chvilku svítí vždy)

2: ne každý vůz to podporuje chtělo by to zjistit orig diagem zda je tam podpora nebo muže být na některém ze zámků porucha pak to též nedovolí tuto funkci. (a zamky normálně zamykat mužou )

3 asi termostat nebo zanesené topení špatně otvírající klapka a nemužeš srovnávat topení diesel versus benzin

4: no přiznám se že nevím ale bude to spojitost s 2

5 páčka a software někdy i modul sloupku

6 nemám ale někde ke stažení manuály by mohl být

2013-09-15 10:01:25

rebel999: hansdob: je konecne muzu rict postřehy a znalosti s traktorem 2.2 dti vece 2004.Tak kontrolka zhaveni je rizena ridici jednotkou motoru a rele zhaveni.to ze nezhavi je zavisle na cidlu teploty vody neb od nej jednotka motoru ziska potrebne udaje a zazhavy.dalsi problém jednotek tohoto typu je ze odchazeji a nezhavi jak mají mam stim problém a mam zhaveni preklenováne relátkem tak aby zhavilo při kazdem startu.co se tyka tempomatu tak draty jsou urcite protože na tomto vozidle se vse ridi přes sbernici cancoz jsou dva draty zeleny a bily zeleny je vysoky can a bily je nizky can.pokud pridas packu musíš mit v cimu,bcmku a jednotce motoru naprogramovano zapnuti a potrebujes cody k auto delal jsem to do svého a programovani mi udelali v auto stajger opel stalo to 1000kc


Odpovědět