Fórum - Téma


VeBe 2.2DTi NESTARTUJE


Fórum Vectra B VeBe 2.2DTi NESTARTUJE

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Vectra B  |  Naše vozidla2016-10-13 20:22:41

Zdravim vsechny. Dnes jsem sedl do auta a neslo nastartovat. Koukal jsem, ze je minimum nafty, zajel jsem druhym autem pro 10L nafty, dolil a nic. Tak jsem povolil matici pod krytem a odvzdusnil. Zkusil jsem start a nic, ani kdyz to necham tocit dlouho, pritom starter toci krasne. Nekdo radu, prosim?

2016-10-13 20:34:10

jo jedna by byla ... Nehrabej do toho když nevíš jak se tento druh odvzdušňuje Tak jak si to "provedlo" to nikdny nenastartuje. vypisovat to po 100x už nebude , použij vyhledávání.

2016-10-14 10:03:04

Tak to nenastartuje asi nikdy. Zkoušel jsem to hledat, ale krom postupu 4. přepad, natáhnout naftu, zadělat, povolit šroub na 4. vstřiku, točit motorem, po stříkání nafty utáhnout, jsem jinej nenašel. Blbý je to, že mi tam nejde nafta, čerpadlo přitom jede. Takže buď to dělám opravdu blbě nebo problém jinde. Kdyby se Ti náhodou chtělo to napsat po 101x, věř nebo ne, byl bych vážně vděčnej, auto je v rodině nutný.

2016-10-14 11:20:13

nejčisčí a nejelegantnější je použít balonek se zpětným ventilkem a po zalití fitru naftou , celou soustavu napumpovat balonkem.

Bez balonku to dělám tak že odpojim vracečku ze vstřiků , hadičku vedoucí z čerpadla si vrazim do huby a druhý konec ucpat prstem. 1, vyfouknu všechnu naftu pryč až uslyšim bublání v nádrži. Pak saju novou naftu zkrz filtr a čerpadlo , mezi nádechy je nutno hadičku ucpat jinak by opět spadla nafta do nadrže. až si nasaješ naftu do pusy ( chuťárna) tak musíš zpět nastrčit na T-kus od vstřiků. Musíš to udělat precizně a rychle tak aby hladina nespadla. jak ti to bude trvat víc jak 0,5s tak je to naprd. Pokud se ti to podaří , není potřeba odpojovat vstřiky apd. prostě nasedneš a s plynem na podlaze startuješ. Startování by nemělo trvat víc jak 10-15s . Pokud bude vše ok. začne motor trochu pokuckávat , tak mu podrž plyn , on prožene bublinky a bude to ok.

Pokud to ovšem nepůjde , sundej trubičky od čerpadla a zkusí ti někdo startovat s plynem na podlaze , nafta z čerpadla musí stříkat , jak bude jen kapat , je buď zavzdušněno (může i bublat) , nebo je čerpadlo přidřený = K.O. ( nemá tlak a nikdy neotevřou vstřikovače , nebo je zničený tranzistor v elektronice uvnitř - lze vypájet a dát nový).

pokud budeš to čerpadlo trápit neodvzdušněné , zničíš ho. Zrovna tento typ (VP44) nemá žádné přídavné čerpadlo a je velmi choulostivé na běh nasucho. Ke vší smůle motory X20DTH trpí na přepadové hadičky , plastová téčka a těsnění pod vstřiky , pak nafta padá a čerpadlo jej nedokáže nasát.

Hodně zdaru

2016-10-14 13:54:02

Mco díky za radu! Tohle už nebude na mě, zkusím předat známému a snad mi pomůže. Ještě jednou díky.


Odpovědět