Fórum - Téma


Vadné turbo 2,5 TD


Fórum Omega B Vadné turbo 2,5 TD

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Omega B  |  Naše vozidla2010-09-02 23:17:09

Ahoj Oplisti,

chci se zeptat na vaše zkušenosti s repasí turba. Pán z Holic u Pardubic (turbopower.cz) se prý pohoršil a jeho práce pískají, v turbotecu v Brně mi vysvětlili, že člověk z ulice má smůlu, pro něj nedělají. Tím jsem vyčerpal své možnosti v dosahu a nechám si poradit.

Můj problém spočívá v úbytku oleje. Za 1500 Km 1 litr. Pod autem jsem našel nejmastnější místo-spoj přívodu stlačeného vzduchu a mezichladiče (je to dole před pravým podběhem). A sledoval co se bude dít. Po otření se za několik minut spodek mezichladiče znovu "orosil". Takže si myslím, že ložiská turba propouštějí.

Nějak se vnitřně nemůžu smířit s představou, že olej se doléva, ne mění. Pak taky kouř za autem dělá zbytečnou ostudu. A o technické v listopadu ani nemluvím...

Díky předem za zkušenosti a postřehy.

2010-10-05 22:15:25

jižní moravu nevím, ale mě osobně dělali repasi ve Strakonicích - firma REMA TURBO tel 725 723077...

Přístup skvělý, poradí i odpoví na co třeba... Tzv střední oprava - 7900 kč a turbo jde jak drak...

2010-10-07 09:05:16

Ahoj,

díky za odpověď. S touto firmou jsem byl v kontaktu telefonicky a jejich přístup se mi líbil.

Momentálně mám auto v přípravě na STK a hledáme závadu i jinde. Mám potíže s řídícím vstřikem, takže vezme motor komplexně. Ale dle prvotního vyjádření taková ztráta jenom turbem být nemůže.

2010-10-07 20:15:46

Hele, zrovna řešim omu 2,5tds a měl plný sání oleje. první diagnoza špatný turbo, ale pak jsem přišel na to, že se tam ten olej dostává tou odvětrací hadicí z víka ventilů do sání.

Ale to není vše, má v prdeli vtřikovací čerpadlo a kolem hřídele se mu plní přes rozvody motor naftou a na měrce je tam tak 10cm nad horní ryskou, ale to asi není tvuj případ, každopádně tu hadici zkoukni, bude mastná, ale neměl by z ní kapat olej a to samí v hadici od váhy vzduchu, nebo filtru k turbu. Trošku oleje to ssebou strhává, ale nesmí to bejt moc.

2010-10-07 20:38:49

S tím řídícím vstřikem mám problém taky, respektive mi z něj leje nafta... Dostal jsem tip, že by se to snad mohlo obejít tak, že ten vstřik vyndám, zas ho připojím k počítači a někde na sání nebo tam někde ho mám připevnit, aby tam neběhal... A místo něj do hlavy dát normální... Ten na výměnu ... prej by to mělo chodit... Zítra to vyzkouším a dám vědět jak to dopadlo


Odpovědět