Fórum - Téma


ukazatel teploty


Fórum Meriva ukazatel teploty

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Meriva  |  Naše vozidla2011-03-23 21:53:44

mám merivu 1,7cdti r2005,neukazuje mi teplotu vody.po radě mechanika z oplu jsem vyměnil čidlo a termostat.nic se nestalo a po diagnostice jsem zjistil že pc i palubovka teplotu ukazuje,ale budík je mrtvý.takže je vadný budík a musím měnit přístrojovku cca 8tis bez práce.dotaz dá se vyměnit jen budík a může pasovat z jiného typu auta?nebo jiná rada

DÍK

2011-03-24 11:54:44

Ahoj, jak je vidět na dalším příkladu, mechanici v Oplu jsou jen vyměňovači. Ach joo.

Je marný říkat, že diagnostika a proměření je nejlepší lék. (To postesknutí není na Tebe, ale na rádoby školené mechaniky)

Ale k věci. Nevím jestli tam jde budík z jiného auta.

Nejprve bych vyndal palubku a zmiňovaný budík proměřil.

Je to v principu odporový budík. Respkt. čidlo je proměnný odpor a budík jen elektromachanicky dle procházajícího produ a napětí ukazuje.

To,že diagnostika říká, jaká je tam teplota, ještě neznamená,že je budík vadný. Proměř kontakty přicházející do palubky.

Teprve,když tady zjistíš,že je KO, tak bych hledal náhradu.

Bohužel jsem nenašel parametry čidla.

2011-03-24 19:29:11

dík za radu,na diagnostice jsem nebyl v oplu,ale u známého zadarmo.na diag, můžeš z pc ovládat přístrojovou desku,točit otáčky tachometr palivoměr i teplotu vše reaguje jak má ale budík teploty se nehne.dneska jsem si všiml že mi svítí INC na servis a mělo by pod tím ukazovat kolik kilometrů zbývá a je tam 0.tak jsem uvažoval jestli to nemůže nějak blokovat.jinak dík za radu zkusit se má všechno

2011-03-31 07:58:07

Blokovat insekce by to neměla. Jinak postup popsaný výše MCjohnem je 100% opravdu je potřeba vyndat budíky proměřit vedení do budíku diagem si mužeš testovat a i u toho měřit koncové hodnoty takže není třeba vědět hodnoty čidla a poté pokud opravdu bude budík špatnej tak vyměnit budík ve většině přístrojovek jdou vyměnit zvlášt a jestli bude pasovat z jiného auta mno to určitě z něčeho ano ale musíš použít se stejným rozpětím aby ti pak nelhal.

2011-06-19 20:45:37

ahoj,konečně jsem si udělal čas a vytáhl přístrojovou desku(spíš mě donutil odjezd na dovolenou).odnesl kamarádovi který něco podobného řešil na oktávce.přeletoval kontakty i když tam nebylo nic vidět a rozebral a vyčistil motorek od ukazatele.všechno funguje.takže ušetřeno cca 9-10tis.jinak říkal že motorek by měl pasovat i z jiného typu novějšího opla a budík zůstane původní.

čuz haluz


Odpovědět