Fórum - Téma


trhnutie pri naštartovaní


Fórum Zafira A trhnutie pri naštartovaní

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Zafira A  |  Naše vozidla2013-11-24 11:20:19

Dobrý deň. Chcem sa opýtať, či sa niekto už stretol s tým, že pri stlačenom spojkovom pedále, rýchlostnej páke v polohe neutrál a naštartovaní, auto trhlo do predu. Následne spojka funguje bez problémov a ďalšie rýchlosti sa dajú zaradiť bez problémov.

Po zaparkovaní auta so zaradeným 1. rýchlostným stupňom, som znova auto naštartoval s rych. pákou v polohe neutrál a nemohol som zaradiť 1. pričom som skoro spočítal ozubenie. Po krátkej chvíli, keď bolo auto na voľnobehu som už mohol zaradiť 1 a aj ostatné rychlosti bez problémov. Po krátkej jazde cca 5km som auto zaparkoval. Po jeho naštartovaní a zaradení spiatočky, aby som vycúval auto trhlo a nedosiahol som potrebnú rýchlosť pri cúvaní. Pod autom som nenašiel žiadnu vytečenu kvapalinu. Vlastním O-Zafira 2,0dti r.v.2004, 175000km, vopred ďakujem za radu.

2013-11-24 12:01:21

slavo: Myslím, že problém bude ve spojce... Zkus ji (nechat) odvzdušnit a uvidíš - pokud to nepomůže, bude muset spojka ven a zkontrolovat, asi tě čeká výměna...

2013-12-16 23:12:54

Porucha odstranená. V jednom servise si nevedeli rady, nakoľko všetko riadne fungovalo, tak som im po informáciach z netu povedal nech vymenia silenblok pod prevodovkou. Oprava 50€. Týždeň auto jazdilo bez probémov. Následne sa vyskytol problém, že som občas nemohol zaradiť 1 rych. stupeň, alebo spiatočku, /bez počítania zubov/ pri naštartovanom aute po krátkej chvíli som mohol zaradiť akukoľvek rýchlosť a pokračovať v jazde. Kedže mi to nedalo, tak rýchlo s autom do opravy, ale do PL tam mi, už auto dali do poriadku výmena komplet spojky a zotrvačníka. Oprava má stála 650€. Jednalo sa o poruchu, laický povedné zo stredu zotrvačnika sa uvolnil kruhový pliečok, ako eska paska, ktorý sa vysunul a vzpriečil takže sa nemohol občas zaradiť rychlostný stupeň. I toď vsio.

2013-12-16 23:25:07

Pekne, ku*va, pekne... Děkujeme za zprávu, hlavně ať auto jezdí, funguje a vydrží...!

2013-12-17 15:25:57

Ahoj. Taky ti gratuluji Slavo ke zdárnému odstranění poruchy a přeji ti mnoho bezporuchových kilometrů. A díky za zpětnou vazbu. Já mám ten sám problém teď u Felindy Ale teď díky tobě vím, čím to jeDíky


Odpovědět