Fórum - Téma


Tigra štartér? alebo alternátor?


Fórum Tigra Tigra štartér? alebo alternátor?

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Tigra  |  Naše vozidla2016-09-13 23:03:18

Čaute borci už "dlho" som nežiadal o radu tak som tu zas. V poslednu dobu mi tigra strašne zle štartuje. Ráno otočím kľúčom a motorom síce potočí, no nenaštartuje. Naštartuje až na druhy krát. Dnes mi na kruháči tigra zdochla a nie a nie naštartovať. A ďalšia vec je že keď niekedy vyradím, tak mi zdochne. Presne ako na tom kruháči. Povedali mi že to môže byť alternátor alebo štartér. Ale žiadna kontrolka dobijania mi za jazdy nesvieti. Teraz som došiel s autom domov a nechal som ho bežať že či dobije baterku. Vypol motor a že znova naštartujem ale bez úspechu. Vedeli by ste poradit akou cestou by som sa mal dať? Baterka je nova Varta. Diki Borci za každú radu.

2016-09-14 06:51:16

pokud se motor při startu hbitě otáčí normální rychlostí a nepřevaluje se to jak když to má každou chvíli umřít, tak startér i alternátor můžeš vyloučit. A pokud už motor běží, startér ho nezastaví. To spíše snímač otáček klikového hřídele (bylo by dobré ho napíchnout na osciloskop a za hýbání s jeho kabelem a konektorem ověřit kvalitu signálu). Chcípání za jízdy může mít vícero příčin, jednak ten snímač otáček, druhak ventil volnoběžných otáček resp. škrtící klapka (dle typu motoru).

2016-09-14 19:55:58

Ten prvý štart je taký ako keby to chcelo umrieť druhý už naštartuje normálne. Ja to Tipujem na ten alternátor. Skúsim ho vymeniť a uvidím. A kde nájdem ten snímač? Dakujem

2016-09-14 20:04:35

matys: Podle toho, cos teď napsal, bych podezříval spíše samotný starter (napoprvé se mu nechce rozběhnout, těžko se roztáčí, napodruhé už je to pro něj lehčí) nebo nějakou chybu (špatný kontakt) jeho připojení... Zkontroluj obě kabelové svorky na akumulátoru, připojení minus kabelu na kostru auta, připojení plus kabelu ke starteru a radši i kostřící pásek motoru... Pokud nic z toho nepomůže, bude asi muset starter ven - je to "jen" elektromotor a uvědom si, kolik už toho má za ty roky za sebou...

2016-09-17 17:09:31

Štartér som menil už druhy krát za repasovaný. Baterka je nova tak jubsom vylúčil. Zasa som ráno štartoval no nešlo. Pripojil som teda nabíjačku že skúsim. Auto štartlo na brnk. Uz som si isty, ze to je alternátorom. Ale nesvieti mi kontrolka na palubovke. Ma alternator rele? Alebo nejaku podobnu srandu? Ďakujem znovu za Vaše postrehy a rady.


Odpovědět