Fórum - Téma


Tempomat


Fórum Meriva Tempomat

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Meriva  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2013 Meriva B 1.4

2 fotek  |  80 diskuzí

Výkon motoru 74 kW (101 PS) . Palivo benzín. 5-rychlostní Manuální převodovka. Motor 1 400 ccm (85 cui), A14XER.


1  2  3  4

2014-07-04 22:09:31

Zlobí mně tempomat. Při řazení nahoru funguje bez problémů. Problém nastává, když se blížím např. k obci - sundám nohu z plynu - přeřadím na čtyřku a když mám na tachometru 50 chci zapnout tempomat tak to nejde - musím třeba až na trojku - znovu přidat na 50 - přeřadit na čtyřku a pak jednou sepne a 10x ne - nebo sepne a jak sundám nohu z plynu, tak vypne. Zkrátka zlobí to kolem těch 50 km/h a při zařazené čtyřce. V servisu nahráli nový software, ale nepomohlo to - prý se s tím ještě nesetkali a budou kontaktovat výrobce. Chtěl jsem se zeptat jestli nemáte někdo stejnou zkušenost.

2014-07-05 13:10:05

Moc nerozumím popisu - přece když jedeš na tempomat tak nohu na plynu nemáš tak co tam s tou nohou děláš?

2014-07-05 13:27:20

kopa: Chci jet 50 na tempomat - tak se rozjíždím - řadím 1, 2, 3, 4 - zapínám tempomat a dávám nohu z plynu. A s plynem můžeš pracovat i s tempomatem - jedu např. 110 na dálnici na tempomat - potřebuju předjet - přidám plyn i když mám zapnutý tempomat - pak dám nohu z plynu a rychlost se opět upraví na 110 jak mám nastavený tempomat - ale tam není problém. Problém je kolem té 50tky.

2014-07-05 13:34:02

kopa: Ještě jsem si to přečetl jednou - Ty možná myslíš jak píšu, že se blížím k obci - tak že sundám nohu z plynu - tam jsem to myslel, tak že nejedu na tempomat - ten chci použít až v té obci :)

2014-07-06 13:51:04

No já to mám v autě taky - proto sem se ptal.

Podívej se do návodu kdy má být tempomat použitelný.

U mé Vectry to jaksi zapoměli zahrnout do návodu tak dávali na tu páčku návod v podobě visačky - mám tam uvedeno že je použitelný v rychlostech nad 25 km/h.

Možná to má tvé auto posunuté výš nebo jestli to dřív šlo tak je chyba třeba někde v té indikaci rychlosti.

Zkus to třeba v 55ti přes tu obec ne přesně v 50ti.

2014-07-06 14:23:12

V návodu je napsáno, že tempomat funguje od 30ti - tam spíná bez problémů a na vyšších rychlostech taky funguje v pohodě. Ze začátku jsem nepozoroval, že by to zlobilo (můj první tempomat - tak jsem si toho možná nevšiml) - vyzkoušel jsem to pořádně až nyní při cestě do Chorvatska. Zkoušel jsem to kolem té 50tky - takže i těch 55 - musím to rozjet třeba na 60tku na (4) a pak postupně po krocích ubírat, až se dostanu k té 50tce - nebo naopak jet něco přes 40 a pak postupně přidávat po krocích až se dostanu k té 50tce. Je to otravné. Možná máš pravdu, že to může být v té indikaci rychlosti - ale co s tím, když nepomohlo ani přeprogramování softwaru - měl by přece sepnout kdykoliv když jedu víc jak 30 km/h - asi budu muset počkat co zjistí servis u výrobce - třeba by mi mohli jako omluvu dát INSIGNII - hihihi :)

2014-07-07 22:30:08

Njn to jsou ty moderní auta asi chyba v softwaru.

Jako omluvu ti mohou nabídnout něco adekvátního tvé újmě - takže tempomat např. zrušit

Ale možná by to stálo za zkoušku - tempomat deaktivovat, aktualizovat soft v celým autě a aktivovat tempomat a hlavně to že je aktivní nastavit ve všech jednotkách co s tím mají něco do činění a na nějakou nezapomenout.

2014-07-11 13:15:48

paŠa: Jen tak jsem sem zabrouzdal přečetl si to a zaregistroval se quli odpovědi. Měl jsem podobný problém co popisuješ. Myslím, že to má co do činění s víší otáček. Zcela jednoduché že-

2014-07-11 13:32:52

ikas: Moc díky za odpověď a nápad. Vyzkouším a dám vědět. Jen mně zaráží, že když mi v servisu půjčili předváděcí Merivu se stejným motorem, abych to vyzkoušel - tak tam to nedělalo - myslím, že jsem to zkoušel úplně stejně jako když jsem jel se svým autem, ale možná jsem tam nevědomky měl trošku víc plynu. No uvidím. Ještě jednou díky

2014-07-14 09:42:52

ikas: jen jsem se ještě zapoměl zmínit o tom, že se tento problém vyskytoval zhruba tak do 1/2 až 3/4 roku po koupení nového vozu. Možná to byla souvislost nízkých otáček s "nezajetým" motorem. V součastnosti tempomat bez problémů.

2014-08-09 22:52:04

ikas: Pěkný den - tak jsem to zkoušel a zkoušel a pořád to zlobí - auto mám skoro rok - najeto 8.000 km - tak nevím v čem to je. Za chvíli pojedu na garančku, tak doufám, že servis už něco zjistil a pokusí se o nápravu. Není to nic tak závažného, ale přece jen by si člověk za svoje peníze zasloužil, aby vše fungovalo jak má - hlavně to otravuje a odpoutává pozornost od řízení, protože koukám spíš na přístrojovku než na silnici

2014-12-21 11:41:25

Tak ani garančka nepomohla - nechal jsem tam auto 14 dní a bohužel to neopravili. Řekli mi, že už je nás v republice víc a že to v Opelu řeší - prý se mi ozvou až něco vymyslí. Bohužel je konec roku a stále nic.

2014-12-30 20:22:35

paŠa: Tak to mi je lìto že ti to nefunguje. Já mám s tempomatem klid. Zato jsem objevil na deklu od motoru škrábanec asi od kamenu a taky muž mám odřenej kousek pravýho zadniho blatniku, vůbec nevim kde jsem k tomu přisel, ale už mam koupenej opravnej lak. Jen už čekám až bude teplo a budu to moct opavit. Jinak v novém roce hlavně zdravý a spolehlivý vůz

2014-12-30 20:40:53

ikas: Kromě toho tempomatu zatím úplná spokojenost, tak snad se podaří OPELu něco vymyslet v příštím roce.

K odřenému blatníku člověk přijde ani neví jak - obzvlášť na parkovištích je to hned - tak snad se oprava podaří - jen s tím teplem to teď vypadá trošku bledě Moc díky za přání. I Tobě hlavně to zdravíčko - to ostatní už se nějak poddá - a mnoho bezpečných kilometrů.

2015-01-16 10:44:00

Krásný den všem. Tak jsem se dočkal Po 4 měsících jsem kontaktoval servis s dotazem, jak to vypadá s odstraněním závady na mém tempomatu. Bylo mi řečeno, že oni s tím nic neudělají, že musím volat přímo zákaznickou linku OPELU a urgovat vše sám. Tak jsem zavolal - tam mi paní řekla, že ona s tím nic neudělá, že musím vše napsat do e-mailu - tak jsem napsal - první odpověď přišla ještě ten den - že prý vše prověří a ozvou se. Takže se ozvali - asi po týdnu a napsali mi -

" Vaše záležitost byla prověřena přes naše garanční oddělení s tím, že ve Vašem případě se jedná o vlastnost systému a nejedná se o závadu ".

Paráda - takže 3/4 roku se vše řeší jako závada - centrála v Praze posílá servisu pokyny co mají vyměnit, co přehrát .......... a nakonec, když si s odstraněním závady nevědí rady, tak mi napíšou - že se o žádnou závadu nejedná, že je to vlastnost systému.

Hned jsem volal do servisu - tam dostali stejné informace jako já a aspoň po telefonu se upřímně divili jako já - samozřejmě mi bylo hned řečeno, že oni s tím nic neudělají - že mám volat zákaznickou linku - no a na té mi bylo opět sděleno, že pokud nejsem spokojen s jejich vyjádřením, že mám vše řešit pomocí e-mailu. Takže jsem na začátku - opět mám k dispozici jenom e-mail. Chtěl jsem hovořit přímo s nějakým technikem, ale k těm se nedostanu. Jsem zvědav co mi odepíší - ale žádné velké iluze si nedělám. Ptal jsem se v jiných servisech - ptal jsem se i soudního znalce - všichni mi potvrdili, že se jedná o závadu, že se takto tempomat chovat nemůže.

Neměl by jste někdo nějakou radu, jak v podobném případu postupovat - jakou zvolit strategii, aby se mnou centrála v Praze komunikovala a nezametala vše pod koberec.

Navíc se mi ještě minulý týden pokazilo odemykání nádrže - stál jsem na benzince a nedostal se do nádrže - musel jsem do servisu, kde museli sundat kolo - kryt podběhu a odpojit zasekávající se motorek - technik mi řekl, že motorek objednají, ale že do pátku to asi nestihne - že mi zavolá - no už je další pátek a stále nic. Takže začínám trošku pochybovat o spolehlivosti vozů OPEL a o péči o zákazníky už také ztrácím iluze.

Manželka mě přesvědčovala - abychom si koupili úplně nový vůz, že pár let nebudou žádné problémy jako s ojetým, ale opak je bohužel pravdou. Chápu, že nějaké závady se vyskytnout můžou, ale jejich řešení jsem od OPELU čekal určitě lepší.

2015-01-16 10:59:37

paŠa: Divné je, že výše napsané mě už vůůůbec nepřekvapuje...

2015-01-16 11:28:57

colommbo: Bohužel mě to ještě stále překvapuje - všude plno keců o slušnosti a poctivosti, ale realita je jiná. Dej nám svoje peníze a táhni a hlavně neotravuj, že za ně něco chceš. Naše děti nám říkají - co jste si vycinkali klíčema to máte - nemám rád podobné kecy, ale bohužel někdy jim musím dát i trošku za pravdu. Pracuju na záchrance - snažím se svou práci dělat poctivě a i za to se občas dočkáme jen nadávek a útoků - tak jsem si říkal, že snad v soukromém životě si zasloužím trochu slušného zacházení - bohužel - vím tohle jsou jen moje plačky - jsem asi naivní, ale pěkně mě to s..e

Venca49  
Václav
2015-01-16 13:30:45

paŠa: Nebudu komentovat jednání v servisech ani závadu,jestli je či není.Podle mého rozumu a jízdních zkušenností,bych zařadil a jel 50ti kilometrovou rychlostí v obci, na třetí rychlostní stupeň.Čtyřka je ,podle mého,rychlá a otáčky motoru malé.Pokud ti tempomat zlobí na 4.v 50km rychlosti,tak se nedivím.

PS:Navíc tempomat má odlehčit řidiči při dlouhé jízdě,hlavně na dálnici.V obci ani já ho nepoužívám.To by musela být sakramensky dlouhá,aby se mi nikdo nemotal a nemusel jsem neustále přibržďovat a zapínat tempomat.Jezdi a užívej si vozidlo,nermuť se zbytečností.Píšeš,že venku to funguje,tak nezoufej.

2015-01-16 13:53:02

Paša, v tomto sme si dosť podobní, už sa tu opakujem, ja by som poslal krátky mail priamo do centrály k rukám šéfa spoločnosti Karl-Thomas Neumann, trebárs aj v češtine, keď majú záujem o feedback dajú si to preložiť...

2015-01-16 14:19:23

venca49: Díky za poznatky. Zda trojku nebo čtyřku - to je asi věc názoru. Samozřejmě to nevyužívám, když je to zbytečné - ta obec byla jako příklad, ale máme tady dědiny, třeba 8km dlouhé - nebo na cestě do Chorvatska bylo spoustu rychlostních omezení na několik kilometrů, tak tam jsem se nechtěl starat o tachometr a chtěl jet v klidu.

Spíš mě zaráží, že v jiném autě se stejným motorem to funguje a v tom mém ne. A chování centrály v Praze asi nemá cenu moc komentovat - v tom máš pravdu. Jen jsem si myslel, že za svoje peníze by si člověk zasloužil fungující mašinku a trošku jiný přístup.

Pokusím se řídit Tvou radou a nermoutit se, ale ještě chvilku budu na.....j.

Díky


Odpovědět

1  2  3  4