Fórum - Téma


Tažné zařízení Astra H hatchback


Fórum Astra H Tažné zařízení Astra H hatchback

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Astra H  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2005 Astra H

5 diskuzí

Palivo benzín + LPG. 4-rychlostní Automatická převodovka.2016-05-01 08:06:36

Ahojte, obracím se na Vás s prosbou.

Montoval jsem si nyní tažný zařízení OPEL ASTRA Hatchback III. (H) Bajonet - E45A + Elektroinstalace Opel Astra H / Zafira B (736755) od amsa.cz

No a s elektroinstalací nastal problém. Smontoval jsem zásuvku, kabel protáhl dle návodu a zapojil R.E.C. + kostru + pojistku 20A na pozici F36 (součástí el.). Ale když jsem zkoušečkou vyzkoušel zásuvku tak vůbec nic... Zkusil jsem ještě odpojit zástrčku do R.E.C. a odzkoušet zásuvku u R.E.C., ale také nic mi to neukazovalo. Nevíte, není třeba ještě někam dát nějaká pojistka? Koukal jsem na forum.cars a tam popisuje Bubu jak to dělal on a mimo jiné tam píše, cituji: "A nakonec se ještě musí diagnostikou nastavit v přístrojích IPC Towbar jako present a v RECu trailer lamps jako present."

Myslíte že se musí ještě na diagnostiku? (on má ale el. 13ti pol). To snad ne...

Nevíte co s tím? Díky moc za rady

2016-05-01 08:47:07

Mňe sa zdá že to treba aktivovať cez diagnostiku. Čo si pamätám bola tam takáto možnosť.

Kopejda  
Michal Kopecký
2016-05-01 09:19:08

ekostra: Bohužel to jinak nejde, je potřeba nastavit výstup z REC (vlevo v kufru - tam kde se připojil modul el. svazku a osadila pojistka). Takže diagnostika a aktivace tažného.....

2016-05-06 18:53:28

Kopejda: Tak jsem ve stř zavolal do Opela v Klatovech a sdělil jsem jim jaký mám problém. Technik mi řekl, že mám tedy přijet v pá (dnes) a že mi tam to tažný diagnostikou pustí, že prý budou mít kód. Zarazilo mi ale, že mu stačilo vědět jen že se jedná o Astru H a víc vědět nechtěl. Jen že mám sebou vzít velkej TP (ten si dnes ofotil i OP). Tak jsem tam dnes dojel. Měli to tam cca 3h a když mi to předával říkal, že se to zdrželo protože měli problém s vygenerováním kódu, ale pak se to povedlo a už to funguje. Tak podle všeho to asi od Opla z centrály z německa nemaji jak jsi mi říkal. Myslel jsem, že to zjistí podle VIN ale nic nechtěli. Tak nevim, třeba se mýlím.

No závěrem: Tažné je funkční (což je důležité) a cena je:

zjištění bezpečnostních kódů 850,- Kč + diagnostika 500,- Kč = 1350,- Kč.

A k tomu jsem dostal Security Codes - Report kde je nějaký kód pro GM Radio, kód pro klíč a pro Immobilizer. Jednu kopii si nechali kdybych to prý ztratil. Takže v pon dojet ještě na STK a potom přihlásit na inspektorát a konečně to (snad) bude za mnou.

Tak díky za rady

Kopejda  
Michal Kopecký
2016-05-06 20:11:12

ekostra: Ono je klidně možné, že mají kalkulačku na uni kód, jejich diagnostikou něco jako superadmin. Ono je to logické, když provádějí opravy elektriky, tak nemůžou čekat na kódy z centrály. Jak to u nich funguje je v podstatě vedlejší, hlavní je to, že máš Car Pass a funkční zásuvku s novým tažným. Tak nezbývá než popřát ať slouží.


Odpovědět