Fórum - Téma


Světlá výška - OmegaB sedan


Fórum Omega B Světlá výška - OmegaB sedan

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Omega B  |  Naše vozidla2009-02-13 16:59:41

Zdarte všem.

Tak mam takový malý poznatek z dnešního rána. Při odjezdu z chalupy sem si škrtnul podvozkem. A dost a přitom auto nebylo naložený.

Nevim čim to je, ale když postavím svoji omegu vedle jiný, ta moje mi přijde, že je víc přikydlá k zemi, celá, nejenom vepředu, prostě jako kdyby tam byly nižší pružiny nebo co. A určo tam nejsou a unavený taky asi nebudou, když se mi tam tuhle naskládala famílie a nákup na tejden, tak to bylo sesedlý jen o málo.

Tuhle sem viděl omegu sedana a měl to nakopnutý, že to pomalu vypadalo jak offroad, ale zase asi nikde neškrtne.

Koukal sem po všech těch tuzing shopech, ale všude čtu, že podvozek je štelovatelnej, ale že snižuje o pět a víc cm, což je mi k prdu. Takže dotaz zní, nevíte, jestli dělal Opel už v sérii podvozky různých výšek? A jak se to dá poznat?

Neboli, jestli je rozdíl v tuhosti (a nezatížené délky) pružin z kombi a ze sedanu, a jestli zadní pružiny jsou stejný na obě varianty . . .

Vzhledem k frenkvenci návštěv chalupy v jarním/letním/podzimním období by se to mělo do léta vyřešit, než něco urvu, a tenisáky do pružin fakt cpát nehodlám

P.S. : Dieta z mé strany to neřeší . . .

2009-02-17 13:13:45

Ahoj, já jsem koupil Omegu B karavan na které jsou sportovní pružiny. Zadek je ve standardní výšce,ale předek je asi o 3-4cm snížený a taky všude drhnu, ale zase sedí jak přibitá Co se týče klesnutí vozu po naložení, tak moje Omega má zadní dofukovaní tlumiče a nastavuje si vždy stejnou světlou výšku vozu, ale nevím jak moc byla tato varianta rozšířena. Předek mám 65,5cm a zadek 71cm , měřeno svisle ve středu kola.

Jeden známí automechanik mi tvrdil že klesnutí auta mají za příčinu špatné tlumiče – v tvém případě by to mohl být nefunkční dofuk zadku a opotřebení předních tlumičů.


Odpovědět