Fórum - Téma


Světla VC 2005 88kw


Fórum Vectra C Světla VC 2005 88kw

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Vectra C  |  Naše vozidla2016-01-22 14:54:27

Ahoj, jsem nový majitel VC 1,9 cdti 88kw.

Je na ní strašně práce a ledasco si vyřešit. Ale určité tu napíšu i pár dotazu až si nebudu vědět rady jako například teď:

1. Nesvítí mlhovka levá zadni, problém pravděpodobně chybou 2.

2. Nekdo se vrtal v el. Aby si udělal automatické rozsvícení. Však to se rozsvítí v poloze dva a při startu polaha 3 nezhasne. Nejde vypnout nejde přepnout na parkovací. Ovládací prvek má jen 3 polohy ( takže nějaký inteligentní)

Teď podrobněji. Mlhovkovou žárovku včetně možné oxidace jsem kontroloval a kontakty očistil. Takže v zadu chyba nebude.

Tlačítko mlhovky jsem máčkal různými způsoby i tlaky velmi silně a nic. Kontrolka se nerozsviti. (Možná vadné relénale - nevím kde je)

Stah jsem si jak na Tom, tam jsem se toho moc nedozvěděl nebo jsem slepý.

Prosim vás o rady fotky komenty, které by mi pomohli.

Kdyby měl někdo, nebo udělal, foto zapojení ovládacího prvků světel které mám, ale cokoli na něm nefunguje, možná by mi to dostatečně pomohlo.

Hezký den Dalibor

Edit:

Nešel jsem schéma zapojení viz obr. A zjistil jsem šok. v ve schématu jsou dvě ZADNI mlhovka světla. Já je na ute sice mám taky ale k pravému nevede žádný kabel. Je možné že tam je někde zastrceny a nevšiml jsem si ho. (Nehledal jsem ho) napadá mě že když není druha mlhovka zapojena není uzavřen obvot a proto nesvítí žádné - možná se pletu.

A ještě bych dodal že palubní počítač mi hlásí že my nesvítí pouze levé zadní mlhove světlo.

2016-01-22 15:12:32

Tak na toto se bude velmi obtížně radit , protože jesli se někdo hrabal v elektrice . Doporučuju buď kontaktovat bývalého majitele , nebo vše důkladně projít. VC už je více počítač než auto a spousty věcí jdou realizovat jen pomocí diagnostiky a pozapínání funkcí v ŘJ.

2016-01-22 17:12:30

ahoj,mel jsem podobny problem,mam take VC 1.9cdti 88kw kdyz jsem ji kopil rozsvitily se mi potkavaci svetla pri zapnuti klicku a nesly vypnout ,vyndal jsem cele ovladani svetel [je to docela rebus] a nic jsem samozrejme nenasel ale po vraceni vse fungovlo jak ma od te doby je toOK.asi se jen muselo restartovat

2016-01-22 17:59:39

Zkusit odpojit ovladač světel, to je jedna věc a druhá, taky bylo psáno, pokud to pujde, kontaktovat předchozího majitele, ať řekne, v čem se a jak hrabal.

No a potom uvést všechna možná bastlení do původního stavu a modlit se, aby se něco nepos...v el centrech, nebo a s tím jsem se už několikrát setkal, jednotka ovládání světel se neodporoučela do háje.

Každopádně je potřeba diagnostika, kvůli testování funkčnosti jednotlivých světel a pro zkoušku někde půjčit ovladač světel.

On si každý myslí, že je to jak u stodváci, když potřebuju, natáhnu drát a je to...není a u céčka si už zadělá akorát na problémy. Všechno se dá nastavit softwerem a ne drátama odněkud někam...

2016-01-22 20:16:51

dmoc: Pokud má tvůj vůz nastavené denní svícení v řídící jednotce, tak světla prostě zhasnout nejdou ani přepnout pouze na parkovací, jedině opět denní svícení zrušit přímo v jednotce pomocí diagnostiky (tak to funguje u před-faceliftu). U po-faceliftu mám pocit, že při aktivním denním svícení jdou světla vypnout rychlým otočením voliče světel do polohy 3 "rozsvícená světla" a hned zpátky na "0", ale ruku do ohně za to nedám .

Co se týká mlhovek, vsadím se, že problém bude ve spínači (tlačítko mlhovek), zkus rozebrat a prostříkat kontaktolem, VC na tyto tlačítka s mikrospínači dost trpí. Když nepomůže, zkusil bych někde sehnat jiný 100% funkční panel ovládání světel a pak bych teprve hledal problém v elektrice. Ale věřím, že prostříkání pomůže.

2016-01-22 21:05:59

loupak: Nejdeted jsem to zkusil, pac sedim v aute a cekam az prijede prace. Ale kdyby mel v haji spinac v panelu ovladani, tak mu to nebude hlasit spatnou zarovku...spis je nekde zrada v zarovce, kabelech...nebo jestli se v tom nekdo vrtal, tak kdovikde jinde.

2016-01-23 09:22:24

Ty světla jsou nastavené diagnostikou. Je tam víc možností, jako třeba stálé svícení (to máš ty) rosvícení po nastartování (při zapnutí klíčku se rosvítí parkovačky) bez zadních světel, i s nima. Takže vřele doporučuju, před jakýmkoli rozebíráním napojit na OP-COM a pak teprve pokračovat.

Ohledně mlhovky, sice jsi očistil oxidaci, ale jestli něco na patici naměříš, nepíšeš.. Během dne se pokusím vykopat do toho bílýho sajrajtu a kouknu na ty světla, jak to je, jestli mám dvě, nebo jednu a tak. Ale třeba bude někdo rychlejší

2016-01-23 10:25:17

Oplaci jsou bajecni. Ja jsem zalezlej a marodnej pod dekou, ale pokusím se na chvíli vybehnout a zkusit par rad které jste mi doporučili, kdysi jsem vlastnil citroen a taková pece mezi lidmi tam nebyla. Vazim si kazde vaši rady a i to ze je někdo schopný kvůli tématu vybehnout do toho mrazu. Preji vám všem hezky víkend.

2016-01-23 13:53:38

ondra01: Děkuji za upřesnění . Jinak k těm mlhovkám, reagoval jsem hlavně na to, jak kolega "Dmoc" psal, že zkoušel mačkat tlačítko různými způsoby a nerozsvítí se mu ani kontrolka zapnutých mlhovek, pak samozřejmě nemůže ani naměřit žádné napětí pro mlhové světlo na nosiči žárovek, když mu tam žádné nepoteče.

2016-01-23 13:59:14

dmoc: Ještě mě napadla jedna věc, abys zapnul mlhová světla, nebo alespoň abys na ně přivedl proud (rozsvítila se kontrolka mlhových světel a tlačítko), musíš mít volič světel na pozici "rozsvíceno". Pokud zkoušíš zapnout mlhovky, když máš volič světel v pozici "0", tak mlhovky zapnout nejdou (tzn. nerozsvítí se ani kontrolka, ani tlačítko).

2016-01-27 09:08:25

dmoc: Zdravím,

něco podobného se tady už řešilo.

http://www.club-opel.com/...select=74452#message74452

A k ještě k dennímu svícení. Nevím, jestli jsem to kdysi našel na tomto fóru, nebo jinde, ale každopádně je to přehledné a srozumitelné. Snad to pomůže.

2016-01-27 21:24:24

Ahoj vsem., bohužel jsem díky mrazům a následně operací vydávání stoliček neměl moc času na bádání ale vyzkoušel jsem: mlhovku jsem rozebral znovu párkrát vyndal zandal žárovku a i konektor dával jsem za vinu korozi. (To proto že mi PC ukazovalo že mlhovka je vadna a pak zase že není a tak to bylo co minutu. Od té doby PC mlhovka jako prasklou nevidí. Dělal jsem na ní měření a naměřil jsem 2V to jsou ty zkouseci co posílá PC. Nic jiného nenamerim. Zkoušel jsem mlhovka zapnout ve všech třech možných režimech co jsou na ovládací - bez úspěchu (musím najít relé a proměnit ho myslím že tam bude zavada) jelikož po stlačení tlačítka nikde nic nechvalně ani se nerozsviti). Pak jsem se dle rad snazil odpojit konektor ovládání světel - zaboha jsem se dovnitř nedostal. Tak zkusim až se mi trochu správy pusa a přeci jen v -13 to nebyla lahoda. Odpojil jsem baterií - taktéž nepomohlo, tzv. Nic jsem nevyřešil jen to že mi PC nehlásí vadnou žárovku mlhovky :) objednal jsem si op-com čínskou kopií verze 2014. Nejsem mechanik ale ajťak, tak si s tim auto snad nezničil. :) (není potřeba rozebirat že jsem to kupovat neměl z jasných důvodu popsány v jiných vláknech) až zjistíme víc ještě se tu rozepisu třeba to pomůže dalším co najdou na svém vozítku podobne problémy, všem moc moc děkuji za rady.

2016-01-27 21:52:30

dmoc: Stále si myslím, že problém bude přímo v tlačítku ovládání mlhových světel, když se po jeho stisknutí nerozsvítí jeho dioda, tak ti prostě mlhovky svítit nebudou (kromě kontrolního napětí tam nic jiného nenaměříš), chce to prostě vyčistit a prostříkat. Píšu ze své zkušenosti (panel ovládání klimatizace). Psal jsi, že sis stáhl knihu "Jak na to?", na straně 104 je popsána demontáž a montáž jednotky spínačů světel, dělal jsem to podle tohoto návodu také, nesmíš se bát trošku přitlačit.

Jinak předpokládám, že pojistku jsi kontroloval

2016-01-27 22:11:57

dmoc: az budes mit op com, zkontroluj, jestli jsou mlhova svetla pritomna v systemu. Muze se taky stat, ze je jednotka deaktivovala. Kazdopadne k tomu vsemu potrebujes car pass (karticku s kodama k autu) Jestli nemas, tak si ji rovnou obstarej, protoze jinak nic v jednotkach nenastavis.

2016-01-27 22:23:20

Ahoj. Nevím, jestli jak je to u VC, ale co jsem měl služební Octávku, tak tam stačilo mít v zásuvce u tažného zařízení zapojenu redukci a tím byla odpojena zadní mlhovka na autě (z důvodu oslnění odrazem světla od vozíku). Neuvědomuji si už ale, jestli svítila kontrolka u budíků, ale zadní mlhovka na autě nesvítila. Nebude to tak i u VC?

2016-02-10 18:57:16

Ahoj tak mám velký pokrok a jsem za něj vděčný počasí ale především vám na fóru.

Rozebral jsem zadní mlhovka vyčistil kontakty a přestala svítit informace o vadné žárovce. K tomu dodán re korozi jsem odstranil jednoduchým poškrábání kontaktu sroubovakem. A to dokonce levé a právě světlo na vyku kufru ten sami problém.

Mlhovka jsem však je odstranil pak uuuuplne jednoduše podle návodu jsem vyndal ovládání světel vůbec nebylo zapotřebí násilí a desítky mitut rvaninse stim sroubovakem jakmjsem to děl předtím stačil manuál lup 10s a bylo to venku. Pro ty co budou zde číst světla do polohy v lebo, zmáčknout ovládací kolo a držet a otočit do polohy uprostřed pak celý panel zastavit asi sentymetr povolí pojistka a pak jde tahem za ovládací kolo jednoduše ven.

Po odpojení konektoru jsem kontakty očistil přijetím pinzetou tam a zpět prostého skrýval nevím jestli to bylo tím asi ne byli krásné hladké amzapojil jaknse tu psalo ve výše. Tady ovládán světla krásné jak mám k tomu se mi rozsvítilo rádio u kterého jsem myslel že je rozbyte a hlavně funguje mi mlhovka. Takže všem děkuji podával velkou poklono za řady a teď jdu napsat nové téma na nastavení rádia jelikož jsem nenašel proč mi mě cd 30 mp3 neumožňuje ovládání zvuku. Jako by tlačítko soundtrack nebylo funkční. Jinak ovládán vše dokonce jsem se dostal domservisniho měnu. Ale zvuk nenastavim a je blbe když mi hranou jen přední repro.

Všem přejí spoustu úspěchu s reseni m problémů.

Kopejda  
Michal Kopecký
2016-02-10 20:24:23

dmoc: Teď koukám, Ty jsi Hradečák?? Alespoň mi to ukazuje 19 km ode mě k Tobě.....

2016-02-10 23:19:38

kopejda: jsem a nejsem jak se to vezme pracují v prezentace a ježdík do čeperka navštěvovat mainku. Pochází z Chrudimi kde doteď mám trvale a jsem tam také často. :)

2016-02-11 10:59:32

Jelikož nevím jak car pásy vypadá a nikde jsem ho nenašel nedá se vyčíst z tohoto logu: http://cz.vindecoder.pl/

Analýza VIN kódu

Zadaný VIN kód W0L0ZCF3551048540

Upravený VIN kód W0L0ZCF3551048540

Squish VIN W0L0ZCF351

WMI W0L

VIS kód N/A

VDS kód 0ZCF3551

Identifikace roku 5

Výrobní číslo 048540

Typ VIN kódu normal

Kontrolní součet valid

Základní údaje

Značka Opel

Model Vectra

Modelový rok 2005

Verze C

Styl karosérie 5 Doors Combi

Typ motoru 1.9L L4 SOHC 8-16V FWD

Typ paliva Diesel

Převodovka 6-Speed Manual

Třída vozidla Mid-size car

Typ vozidla Passenger car

Závod Russelsheim

Země Germany

Automobilio duomenys

Typ karosérie Combi

Počet dveří 5

Počet míst 5

Objem SI 1910

Objem CID 117

Nominální objem 1.9

Typ motoru L4

Typ hlavice SOHC

Počet ventilů 8-16

Počet válců 4

Výkon v koňských silách 119

Výkon kilowatty 88

Manuální převodovka 6MT

Druh paliva Diesel

Emisní třída EEC 95

Druh pohonu FWD

Systém ABS ABS

Kopejda  
Michal Kopecký
2016-02-11 14:58:59

dmoc: Car pass je karta s údaji o vozidle velikosti kreditky (platební karty) - http://www.club-opel.com/...ll/7162_opel-car-pass.jpg

Údaje z car passu lze získat jen v zastoupení Opel za peníze a je potřeba doložit vlastnictví, tedy občanku a velký TP. Potom vytáhnou z databáze potřebné údaje. Jinak to zjistit nejde, přeci jen jde o bezpečnostní heslo....

Dovolil jsem si použít VIN. Tento dekodér je určitě lepší než ten polský z odkazu....

http://ecat24.com/opel/catalog/vinsearch


Odpovědět