Fórum - Téma


Sundání řadičky


Fórum Zafira B Sundání řadičky

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Zafira B  |  Naše vozidla2015-06-01 09:47:29

Zdravím pánové a dámy,potřeboval bych vyměnit manžetu na Zafiře 1,9 110kw. Něco jsem našel na Astra H-Zafira B,ale nakonec jsem zjistil,že jde o jinou motoráž. Koukal jsem do "díry" a zdá se mě to uchycení páky nějaký složitější a s tím "točením" koulí se zpátečkou se mě to nějak nezdá. Jestli někdo dělal a ví jak na to,prosím o informace. Děkuji Pavča.Tedy,předpokládám,že jste pochopili,že se jedná o koženou manžetu na řadící páce že?

Kopejda  
Michal Kopecký
2015-06-01 12:24:17

pavča: Ahoj, "motoráž" nemá význam, hlavice je naražená na tyčce. Pro výměnu manžety je potřeba hlavici násilím stáhnout z tyčky....

2015-06-01 12:38:40

kopejda: dík,že se mě věnuješ. No,motoráž myšleno i jiný tip převodovky,tj. řazení lankama? a nebo táhlama? Šlo mě o to,sundat tu řadičku celou a potom na stole si s tím pohrád. Dík za odkaz,jdu se na to kouknout.

2015-06-04 15:29:56

pavča: Tak že: u této převodovky je to "krapek" jiné a to jsem měl na mysli.Borci,šťourači do aut to asi znají,já jsem to tady na stránkách nenašel. Videa a na stránkách Astra H a Zafira B je popsána 5ti st. převodovka. Tak kdyby měl někdo problém od 6ti st.,tak sem dám nějaké foto. Jde přece o té zobaky z plastu,jak tam su.Tož tak. (Akorád jsem dal té fotky v opačnem pořadí)

2015-06-05 15:53:25

pavča: Je mě to blbé,ale musím k tomuto ještě něco přidat. Tak manžeta vyměněna a při montáži zpět do auta PROBLÉM ! Při vytahování mě na tom vodícím plastu (NAŠTĚSTÍ) zůstal ten "jezdící" bazmek. Při nasazování to mělosnahu sjet dolú a tak jsem přemýšlel,čím přidržet a protože jsem byl línej něco pořádného vymyslet a pořád jsem to zkoušel přidržet jen prstama,tak mě sjel a SPADL až do tunelu! Tak že rozborka plastů,vyšťourání toho bazmeka a opět přemýšlení,jak ho tam vlastně nasadit. No,ruku tam nedáte! Tak že vyšroubovat celej mechanismus řazení a odklopit a nasadit a nasadit i manžetu s ručkou a potom vše zase poskládat. Tak že z práce možná na deset minut se to protáhlo na hodinu a půl Přikládám fotečku něčeho,co si myslím,že by mohlo fungovat.Tímto a nebo podobným "udělátkem" by to šlo přidržet a plast s řadičkou zacvaknout. Omlouvám se,že jsem se tak rozepsal,ale byl jsem z toho opravdu hodně ....


Odpovědět