Fórum - Téma


Strata výkonu,rozsvieti sa kontrolka motoru


Fórum Corsa B Strata výkonu,rozsvieti sa kontrolka motoru

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Corsa B  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

1997 Corsa B 1.0

14 diskuzí

Výkon motoru 40 kW (54 PS) při 5600 ot./min. Palivo benzín. 5-rychlostní Manuální převodovka. Motor 973 ccm (59 cui), 3-válec, Řadový, 12-ventil.2016-01-02 14:35:16

Dobrý deň, moja Corsa 1.0 12V začala strácať výkon. Stane sa to hlavne ak idem do väčšieho kopca, rozsvieti sa kontrolka motoru a motor stráca výkon, už vôbec neťahá. Raz sa mi to stalo aj pri rovnej ceste, na chvíľu sa rozsvietila kontrolka, motor stratil výkon a po pár sekundách opäť vždy zhasne a Corsa ide ako má. Vedeli by ste mi poradiť v čom môže byť problém a ako ho odstrániť? Zatiaľ čo som hľadal, predpokladám EGR ventil, myslíte že to bude ono, alebo chyba bude niekde inde?

Ďakujem za Vaše odpovede.

2016-01-02 14:44:27

jajo: Ano, špatně fungující či zanesený EGR být příčinou může. Stejně tak ale něco jiného a je také možné, že ti tu každý podle svých zkušeností něco jiného poradí. Pokud se rozsvěcuje kontrolka motoru, tož diagnostika bývá základ.

2016-01-02 15:34:10

Zdravim,ja mel stejny problem...pri prudsim seslapnuti plynu motor ztratil vykon a rozsvita se kontrolka motoru.Po ubrani plynu kontrolka po asi 2sekundach zhasla.pri pomalem pridavani plynu v poho ale pri vetsim seslapnuti se to porad dokola opakovalo.Vycistil sem EGR a beze zmeny....S kamaradem jsme zkusili prohodit vahu vzduchu(ma taktez 1.0)a me uz to jelo a on stejny problem jako ja...Takze sem sehnal z vrakace vahu a je po problemu.

2016-01-02 15:40:53

Ahoj stalo se mi to samé ignoroval jsem to a cca 2 měsíce na to začaly otáčky motoru na volnoběh kolísat až docházelo k chcípání motoru. Řešil jsem jestli to není váha vzduchu nebo lambda sonda nakonec to vyhrála lambda sonda potom motor šlapal jak hodinky. Najdi prudký kopec odpoj lambdu a pořádně osol a jestli se to nezadusí tak můžeš mít závadu vyřešenou. Jinak se to dá ještě změřit ,ale měření vychází na cca 2300 Kč co jsem byl informovaný.

dalisnik: tak to si měl štěstí kámoš ju bral taky z vrakáče a nakonec do měsíce kupoval novou cenově je to lepší, ale nevíš jak dlouho bude žít .

qpc
petr
2016-01-02 17:15:59

opravdu je problém načíst pamet závad a nehádat závady?

2016-01-02 17:32:35

qpc: diagnostika mě ukazovala váhu vzduchu jenže mi bylo řečeno , že když ju vyměním tak stejně se závada nemusí odstranit . Protože lambdu to neukazuje . Nakonec váha to nebyla

2016-01-15 12:55:38

Konečne som mal čas ísť na diagnostiku. Medzi časom sa mi to za posledné 2 týždne nestalo ani raz. Na diagnostike z pamäti chýb vyčítali, chybnú lambda sondu. Keď však preverovali parametre motora, všetko bolo v poriadku a aj lambda dávala dobré hodnoty. Zatiaľ mi odporučili, že by to mohlo byť aj zaveseným palivový filter alebo treba vymeniť sviečky. Sviečky som menil asi pred 3 týždňami, tak tým to nebude zrejme. Aktuálne skúsim vymeniť ten palivový filter a idem taktiež meniť koncovú časť výfuku, lebo už nie je v najlepšom stave, tak snáď to bude len v tom. A mal by som ešte jednu otázku. Čo som sa dočítal tak najväčším problémom u týchto áut je EGR ventil a že je možné ho zaslepiť. Oplatí sa ho zaslepiť aj keď zrejme nie sú s ním zatiaľ žiadne problémy? Pre istotu, do budúcnosti. Bude to mať nejaký vplyv, na chod motora? Čo som sa dočítal, mal by EGR ventil robiť len lepšie emisie. Corsu vlastním len krátko (moje prvé študentské auto :) ), tak od kúpi ju pomaly dávam do poriadku, keď je na to čas.

2016-02-07 23:33:59

Vymenil som palivový filter, dal doporiadku výfuk a najazdil za dva týždne cca 1000km (Dlhé aj krátke trasy). Auto šlo ako hodinky, len stále sa stávalo že sa rozsvietila kontrolka motoru. Takmer vždy ak idem do trochu prudšieho kopca, alebo aj na rovine ak rýchlejšie stlačím plynový pedál. Len cítim ako auto stratí výkon, rozsvieti sa kontrolka a ak držím plyn stále stlačený po chvíli cítim ako začne ťahať a kontrolka zhasne (Najskôr začne ťahať, potom zhasne kontrolka). A ak pustím plyn a následovne ho naspäť stlačím kontrolka tiež zhasne ale necítim že by auto začalo znovu ťahať, po chvíli sa rozsvieti znovu a následovne po chvíli zhanse a Corsa znovu ide ako má...Pred 2 dňami som mal rozobratie sanie, vyčistil ho, vyčistil klapku. Následovne som vyčistil aj EGR ventil a zaslepil ho(EGR Nebol ani veľmi špinavý, klapka bola mnohonásobne viac znečistená). Mám pocit, že zrejme EGR už bol menený predtým, pretože bol vcelku čistí všimol som si že bol označený zelenou fixkou, čo zvyknem vídavať na dieľoch z vrakovísk. Vymenil som olej, olejový filter. Auto som šiel vyskúšať a hneď po naštartovaní som si všimol že ide oveľa ľahšie do otáčok a nemusel som toľko šľapať na plyn. Skúsil som aj ísť do kopca (Len do takého miernejšieho) a kontrolka motora len preblikla ale Corsa nestratila výkon. Taktiež som skúšal rýchlo stláčať plynový pedál pri rôznych rýchlostiach a všetko šlo ako malo, kontrolka sa nerozsvietila a mal som pocit, že auto je svižnejšie...Dnes som šiel trasu asi 130km. Po asi 20km znovu kontrolka len preblikla ale všetko šlo v poriadku. Problém nastal asi po 35km, auto stratilo výkon, kontrolka sa rozsvietila a po chvíli zase zhasla (Ten problém čo aj predtým) ale však po pár minútach sa rozsvietila a už nezhasla. Zvyšných cca 90km cesty som prešiel z rozsvietenou kontrolkou ale Corsa ťahala veľmi dobre. Šiel som aj cez prudké kopce s 3 ďalšími pasažiermi a plným kufrom batožiny a Corsa to zvládla oveľa lepšie než predtým, som bol veľmi milo prekvapený. Následne na diaľnici sa mi stalo že som cítil ako auto stratilo výkon a po chvíli zase šlo v poriadku, problém ako predtým, kontrolka ale svietila už nepretržito, tak podľa nej som nič nevidel, len som to cítil. Zvyšok cesty som prešiel bez problémov ale s rozsvietenou kontrolkou motora, počas cesty som aj raz stál a motor bol vypnutý ale aj po naštartovaní nepretržite kontrolka svietila.

Vedeli by ste mi poradiť, ak sa teda podarí niekomu dočítať to až potadeto :? D.

Váhu vzduchu a ani lambdu som nemenil. Neviem ešte presne ktorá je to súčiastka a kedže nie sú najlacnejšie a som študent radšej by som si chcel byť ako tak istý. Na diagnostike mi vraveli, že z pamäti chýb vyčítali chybnú lambdu ale keď ju merali bola v poriadku, tak si nemyslia, že je to ona(Viď predchádzajúci príspevok).

Pri čistený sania som sa pozrel aj na váhu vzduchu. Vyzerala skoro ako nová, žiadne usadeniny na nej neboli a pôsobila novým dojmom. Zo servisnej knižky som sa dočítal že lambda sonda bola menené v 2007 asi pri 100 000km, teraz má Corsa nabehané cca 160 000km. Ďalej už nebola servisná knižka vedená, tak neviem čo sa dialo z autom a predchádzajúci majiteľ mi toho veľa nepovedal. Keďže som už aj pár krát tankoval priemerná spotreba mi vychádza asi 5.6 litre pri jazde zväčša len mesto a diaľnica rýchlosťou cca 115km + prudké kopce (Ak poznáte Donovaly). Vedeli by ste mi poradiť? Zišla by sa určite opäť diagnostika, lenže dať opäť za ňu 20€ a skoro nič sa nedozvedieť, to radšej by som investoval do vlastnej diagnostiky OP COM, ktorú vidávam okolo 30€.

Kopejda  
Michal Kopecký
2016-02-08 12:20:12

jajo: Jsem zvědavý jak problém vyřešíš. Já zatím nevím, nehrál jsem si s tím. Vyměnil jsem lambdu za novou ale žádná změna se nekonala. Egr také pracuje správně ale nemám jej zaslepený. Pokud motor příliš nevytáčím, kontrolka se nerozsvěcí a autí jede dobře s relativně dobrou spotřebou. Jakmile ji začnu honit a dostanu se třeba na trojku s rychlostí k 70km/h tak se stane to co Tobě. Toto se opakuje stále stejně na všechny rychlosti, čtyřka asi při 100km/h a na pětku při 120 km/h. Jedná se identickou hranici otáček motoru. V chybách mám jediný zápis a to zamrznutí labdy, tedy delší čas neukazuje změnu hodnoty. Tzv nekolpí v sínusovém průběhu a zůstane viset na jedné hodnotě.......

Závada se projevuje naprosto stejně jako tobě s tím, že kontrolka normálně nesvítí. Jen při překročení jistých otáček... Po snížení nátlaku na výkon se vše hned vrátí do normálu...

Osobně mám podezření na samotnou jednotku motoru.... Zatím nevím, dál jsem se tím nezabýval. Vůz na neutrál na místě jde normálně za plynem až na konec bez problémů, ME a STK prošla v pořádku, tak zatím nevím co s tím....

2016-04-10 23:31:51

Takže problém sa podarilo nakoniec vyriešiť. Bola na vine váha vzduchu. Hlavný zádrhel bol v tom, že váha vzduchu, ktorá bola namontovaná v Corse nebola originál ale len nejaká lacná náhrada a tá si v podstate robila čo chcela. Pri diagnostike načítali vždy z pamäte chýb chybu lambda sondy - nízke napätie. Ale keď ju merali dávala vždy dobré hodnoty, takže mi nevedeli povedať čím to môže byť....Nakoniec sa mi až cez niekoľkých známych podarilo vybaviť diagnostiku v autorizovanom Opel servise a tam síce tiež načítali chybu lambda sondy, ale keďže mali s tým viac skúseností ako tí v predchádzajúcom servise tak sa hneď zamerali na váhu vzduchu a aj keď bola takmer nová, videli že nie je originál a hneď mi odporučili ju vymeniť za originál Bosh, že tieto autá sú hlavne na váhu vzduchu veľmi citlivé... Tak som ju teda kúpil ( pre info. stála 91€) a po výmene bol problém hneď preč a aj auto veľmi ožilo.

Problém mám vyriešený už vyše mesiaca ale až teraz som sa dostal k odpísaniu, tak snáď to niekomu pomôže, ak by mal podobný problém.

A chcel by som sa ešte spýtať, či po otočení kľúča do prvej polohy sa má rozsvietiť kontrolka motora, a po naštartovaní zhasnúť, alebo by nemala svietiť vôbec? Lebo čo som jazdil predtým na fiatoch, škodách a suzuki, tak kontrolka motora nesvietila ani pred štartom.


Odpovědět