Fórum - Téma


Startér


Fórum Corsa B Startér

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Corsa B  |  Naše vozidla2015-12-03 08:03:34

Tak vás zase přátelé zdravím

Už zase nestartuji,ale tentokrát opravdu startér prostě se kousnul. Když zalezu pod auto a poklepu ho je slyšet že pastorek vyskočí ,ale motorem neotočí a na druhý pokus už ani nevyskočí.

Ale o co se mi jedná. Povolil jsem jeden ,ten spodní šroub a jelikož je tam tak málo místa ,že tam sotva na ten druhý strčím ruku natož abych tam viděl tak mám otázku. Je možné že ten vrchní šroub není šroub ale jakoby závitovka z motoru a ten vrchní úchyt startéru drží jen 13 matka? Je pod tím ještě očko s pérovkou a minus od baterky.Každopádně na kontaktech cívky je taky 13 matka ,ale ta nízká a na tom vrcholu startéru je klasická velká.Mám tu vrchní odšroubovanou ,ale startér ne a ne ven.

Od toho spodního šroubu se mi daří startér jakoby odchlípnout od setrváku ,ale zdá se ,že nahoře ještě někde visí .

Četl jsem ,že omega má šrouby naproti sobě ,tzn jeden z motoru a druhý z převodovky. U mě tato varianta asi možná není ,protože nemám jak se k tomu od převodovky dostat. Příručka jak na to má nakreslené dva šrouby.

Je tedy možné že tam z vrchu je tedy "šteft" na matku a ne šroub?

Už pomalu ztrácím trpělivost, určitě víte jak strašně fajn přístup k tomu je a obzvlášť na špalkách na chodníku. Díky za radu Petr

Kopejda  
Michal Kopecký
2015-12-03 15:24:56

destiny91: Snad pomůže video, jsou tam opravdu jen dva body, kde je startér utažený. Asi bude zalehlý v osazení, takže vyvyklat ven...

VAUXHALL ECOTEC STARTER MOTOR REMOVAL EC  |  Více info

VAUXHALL WONT START REPAIR,a over view of a starter motor, removal from vauxhall astra ecotec engine by liamautomechanic.

2015-12-03 15:37:43

kopejda: Díky za video. No pomohlo to minimálně v tom ,že vím že ještě někde drží. Protože jemu to šlo ven pak samo. A mě to pořád někde drží.

2015-12-03 15:39:48

kopejda: Ale koukal jsem že astra ,ten samej motor má právě místo druhého šroubu jen šteft ,pod kterým je chyceno zemění a pak je na tom samém šteftu ještě jedna matka která drží startér. To bude zřejmě můj problém

2015-12-03 19:15:56

destiny91: Čau,vydělával jsem startér a je to lahůdka. Spodní matice ta šla, ale vrchní je šteft s maticí napevno. Roztrhl jsem úplně nové očko a tak nezbývalo než vytáhnót altík. Jenže tam zavazí pružina napínání řemenu. Povolit samo pružina vyletí. Vydělat altík a pak už je to laláč. Mám to taky enem podložený tvárnicó. Ale na vobóch stranách a řádně zaklínovaný. Takže mnoho zdaru v hokně.

Venca49  
Václav
2015-12-03 21:20:16

destiny91: To není druhá matka,to je hlava toho šteftu.Ten se musí vyšroubovat,je to krásně vidět na videu,vyndal ho a ukázal.Dělal jsem to vícekrát,musíš použít dlouhou golu.

2015-12-04 18:48:45

Dlouhé nastavec byl moc,krátké zas málo. Měl sem pučenou golu kde byl nástavec sice akorát, zavazel altík a pazóry bych si polámal. Tak šel altík ven a bylo po problému. Vleže na prd.


Odpovědět