Fórum - Téma


stale špatně chyta


Fórum Zafira B stale špatně chyta

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Zafira B  |  Naše vozidla


1  2  3

2014-01-26 20:06:37

Novinka- zafka mi přestala startovat za hodně studena- tojest teploty -5 (předtím startovala při těchto teplotách nejlépe, teď startér točí točí, blafe to ale ne a ne to chytit).....žeby žhavičky? ale divné je že jsou rok staré (bosch). Dá se nějak laicky změřit jestli je to žhavič nebo ne?

2014-01-26 21:35:25

troubomel: Taky mám problém se startováním zafiry 1,9cdti, 88KW, při -7C na podruhé a při -12C na potřetí, motor točí, občas zakucká, prostě trápení....najeto má 240 000km. Máme letitého fiata mareu 1,9 jtd najeto má 210 000km a starty má o dost lepší. V zafiře žhavičky jsou ok, baterie nová. Když nemrzlo tak starty celkem dobré ikdyž někdy taky na podruhé.

2014-01-26 22:55:37

troubomel: Samotné žhavičky se dají vyšroubovat a zkusit jednu po druhé zapojit napřímo, jestli se jim během několika sekund do červena rozžhaví špičky... Ale bacha, je to horký...

2016-02-22 16:51:38

Ahoj. Mám podobný problém hlavně v mrazech se Zafirce nechce moc chytat. Na několikáté protočení nakonec chytne, ale někdy jí to trvá docela dlouho a někdy při - 7 C na první otočení. Proměřil a prověřil žhavičky, vyčistil EGR ventil (nedovíral - ale zlepšil se jen tah ve vyších otáčkách), vyměnil baterku (zde malé zlepšení).

Podle diagnostiky jedna z chyb P042A snímač teploty výfukových plynů (nalezen a opraven přerušený kabel v motorovém prostoru od snímače teploty u DPF) zase bych řekl zlepšení, hlavně když už nastartovala tak to ve studeným motoru tak nemlatilo.

Teď to je vcelku dobré, ale teploty jsou už většinou nad nulou.

Nevím jestli to nemůže být horším startérem a nebo jestli mi nějak málo dává čerpadlo nafty při nižší teplotě a nebo kvalita nafty? Ale cca 2x jsem myslým zkusil i nějakou aditivovanou od SHELL a ještě od někud. A tak nějak stejný jako na obyč naftu.

Ale pak mě ještě napadlo, jestli to nemůže být od výřivých klapek? Protože Diagnostika my ještě ukazuje chyby P0660 (El.mag.ventil řízení úrovně výření) a P2075 (snímač úrovně výření). Ale ve fórech ty co měli problém s klapkami neměly tyhle čísla chyb a většinou ani problém se startováním. Táhlo na klapkách nepadá, ale vůli trošku má. A pohybuje se spíš volně podle protékaného vzduchu než, že by s ním něco otáčelo. A okolo těsnění klapek je trošku bordel asi trochu profukujou.

Díky za jakoukoli radu či nápad. Přemýšlým i o výměně celého sání, protože při čištění EGRu bylo vidět, že je dost zanesené.


Odpovědět

1  2  3