Fórum - Téma


SPOJKA nebo PŘEVODOVKA nebo něco jiného


Fórum Vectra B SPOJKA nebo PŘEVODOVKA nebo něco jiného

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Vectra B  |  Naše vozidla2007-12-08 22:17:44

Ahoj všem.

Mám problém se svou Vectrou 2.0 DTi 16V (74 kw) r.v. 1999/12 měsíc. Trvá to asi 14 dnů. Jde o to, že to docela dost hučí, když mám zařazenou rychlost a sundám nohu z plynu. Dost nepříjemnej zvuk. Když ale z jakékoliv rychlosti vyřadím na neutrál tak to přestane. Ten zvuk už začíná bejt slyšet, i když jen přitlačím řadičku do polohy nějaké rychlosti a to nemusím dokončit řazení. Měl jsem to u známého na zvedáku a nechal zařazeno trojku bez plynu a byl slyšet nepříjemnej zvuk - nic - nepříjemnej zvuk a pořád dokola, samozřejmně strašně rychle po sobě. Taky se za poslední tři dny začalo auto docela silně třást po zařazení a uvolnění spojky. Když spojku pouštím pomalu, tak se to třese jako blázen. Auto samo o sobě, když ho rozjedu, tak se začíná třást.

Všechno popsané to dělá, vždy jen s rychlostí. Na neutrál v kakékoliv rychlosti je to ok.

Tímto Vás žádám o názor, o co by se mohlo jednat a také o radu, kde sehnat (pokud půjde o celou převodovku nebo spojku nebo obojí) starší díly. Mám na mysli nějakej solidní vrakáč. DÍKY VŠEM Radek.

2007-12-08 22:51:14

Ahoj, na dálku to je dost složité odpovědět.Nejlepší bude, když vyhodíš převodovku z auta a koukneš se nato, co se vlastně stalo. Je vadné některé ložisko na předlohové hřídeli. Zdenek


Odpovědět