Fórum - Téma


Skrtící klapka


Fórum Vectra C Skrtící klapka

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Vectra C  |  Naše vozidla2016-07-29 22:31:58

Ahoj lidi je to zhruba 3 týdny co jsme si pořídili opla a nevím jestli to byla dobrá volba.Koupili jsme vectru 19,88kw.Hned po par dnech auto začlo škubat jel sem na diagnostiku a byla to škrtící klapka,tak jsem jí vyčistil a zlobilo to dál nakonec jsem koupil jinou na vrakovišti jeden den to bylo dobrý.Dnes jsme jeli a auto začlo občas škubat a někdy se jakoby zastavilo a pak zase rozjelo a stracelo to výkon na 6 rychlostní stupen pak se zase rozjelo jako nic prosím o radu v pondělí s tím jedu na dovolenou a jsem pěkně na nervy.Díky za radu

2016-07-31 21:39:10

Ahoj, mám stejný motor, jen o dva roky novější auto.

Klapku jsem řešil asi před půl rokem.

Projev závady podobný, po výměně to dalo chvilku pokoj.

Klapka byla plná oleje, mechanik doporučil značkovou. (cca 6000,-)

Po pár týdnech něco podobného. Auto jsem ráno nastartoval, ujel cca 1 Km, začlo škubat, dusit se a nešlo do otáček ani s vyšlápnutou spojkou.

Jakmile se otáčky přehouply přes 2000, mohl jsem se znovu normálně rozjet a pokud jsem to držel přes ty 2000, jelo to normálně.Stačilo zastavit na 20 vteřin a znovu to samé.

Diagnostika psala opět škrtící klapku.

Mechanik tomu nechtěl věřit, hledal a nakonec vytáhl konektor z EGR ventilu a auto jelo normálně. Jezdil jsem s odpojeným konektorem asi týden úplně bez problémů.(svítila samozřejmě kontrolka poruchy)

Po výměně EGR cca 14000 km bez problémů.

Jinak - ani jeden z těchto dílů mi nedoporučoval z vrakoviště.

Mrki


Odpovědět