Fórum - Téma


signum 3.0


Fórum Signum signum 3.0

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Signum  |  Naše vozidla


1  2

2013-10-19 20:20:42

Jen doplním, že tohle byl jeden z příznaků mojí poruchy - začalo to tím že výkon přicházel jakoby ve vlnách, někdy mi přišlo že jede jako drak a někdy zas že nemá dech, občas pekelně zadýmil, občas dlouhé starty za tepla... potom už to přešlo do ztráty výkonu - motor nešel vytočit, pak zas jel třeba tejden normálně.. takhle to šlo asi 3 měsíce a pomalu se to zhoršovalo - diagnostika nehlásila žádnou závadu. Nakonec sem se na slovenském foru dočetl o regulačních ventilech na čerpadle - po jejich výměně je vše ok, všeobecně mi přijde že míň hulí a má hladší průběh. Cena ventilků i s dopravou ze slovače byla něco přes 9000,- .. v čechách jsem je nemohl sehnat všude (i v OPLU) mi nabízely celý čerpadlo asi za 45000,- ale třeba jsem jen málo hledal . Tak snad se tato má zkušennost bude někomu hodit

2013-10-20 13:54:21

Čau.. no každopádně díky za příspěvek.. můj mechanik todle v době potížích říkal taky.. ventily na čerpadle.. ale mužů ti něco říct.. od té doby co tankuju na "comnetu" celé léto ok.. cca minuli týden jsme svišteli přes celou republiku pro auto natankoval jsem ze zvědavosti opět v milevsku na benzíne " diesel verva " plnou.. a po 3/4 vyjete nádrži začal zase ztrácet výkon.. vrátil jsem se k osvědčené ropě a do dnes jezdím zase v pohodě.. můžu se optat jen kde ti to čerpadlo dělali a kolik jsi dával za práci..? Přemýšlím to udělat preventivně.. mám nalítáno preci jen 240tis tudíž mě to se vší pravděpodobností nemine.. :/ díky za příspěvek..

2013-10-20 18:19:05

honziss: já měl v době výměny 280tis (podle diagnostiky.... na budíkách svítí o 100tis míň, to sou ty naše český bazary :) )

Jinak výměna proběhla svépomocí, sice se to zpočátku jeví jako nemožný úkol vyměnit ty ventily bez demontáže čerpadla, ale nakonec to neni tak hrozný, jediný problém byl při povolování šroubků co drží přímo ty ventily - na to sem si musel vyrobit spešl imbus, celé to trvalo asi 4 hodiny i s výrobou imbusu.

2013-10-20 19:26:15

Tak to čumím že jsi se pustil do něčeho takového jako je 3.0 ISUZU.. v tom bordýlku se jen tak někdo nevyzná.. kolik to má nalítano dnes..? ja to mám tedy co se týče km poctivé.. ale všichni kolem to nějak odsuzujou.. kupoval jsem to po zimě když to mělo 200tis. po výměně turba.. jediný co jsem na tom dělal byl sportovní podvozek a pak jen doplňky.. tak nevím co od toho mám čekat..

2013-10-20 19:33:07

honziss: zatim mám 285tis... ventilky jsem dělal nedavno... podle mého když ten motor nebudeš trápit studenej a po výkonu ho necháš chvilku dochladit a budeš brát dobrou naftu tak si myslim že neni třeba se něčeho extra bát... já sem zvolil manuální převodovku takže sem dělal drahou spojku ale to maj všechny auta s dvojhmotou.

2013-12-15 19:24:55

Spotreba dlouhodobe klesa,uz tam leju jen,,Shell,,made in rusland,,a sviti tam stabilne 6.8litru.Na to ze to je automat,napul mesto na pul mimo,klima bezi furt na 21st tak to neni tak hrozne myslim.Na zavodeni to neni ale jede to.Prekvapujou me studene starty,po deseti dnech treba co stoji venku v mrazu dnes to chyta na prvni obrat.


Odpovědět

1  2