Fórum - Téma


Ručka na Omega B


Fórum Omega B Ručka na Omega B

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Omega B  |  Naše vozidla2008-01-06 20:11:27

Zdravím!

Lidičky prosim Vás nevíte, kde jsou schované štelovací šrouby na ruční brzdu na voze Opel Omega Kombi B rv. 1999?

Vzadu jsou kotouče. Musí se lézt pod auto? Nebo se to šteluje nějak úplně jinak (já mám kadetta, tohle je pro ségru)?

A potom, nevíte, kde se dají koupit nové samostavy do toho malého bubínku ručky? U Opela za to chtějí naprostej nesmysl...nějakou druhovýrobu

Díky moc za rady

Jarda

2008-01-07 14:56:10

Ahoj , pokud budeš štelovat pakny , tak to můžeš přímo na kole , ale pokud budeš štelovat lanovod , tak musíš pod auto. štelovací mechanismus je nad držákem kloubové hřídele, zhruba uprostřed auta.

2008-01-07 15:15:33

Aha..dík za info...ty lanovody už bych asi zvládl dostavit...jinak u Omegy se ještě nějak speciálně dostavují pakny přímo v kole? To jsem opravdu ani netušil ...Jak na to, jestli se prosím můžu ještě zeptat?!? Jinak, jak poznám, že je ručka správně naštelovaná? Platí to samé jako u jiných aut, že na druhej zub má jemně škrtat a na pátej už kola natvrdo do bloku?

Díky moc

2008-01-07 17:56:46

Abych byl upřímný , tak to nastavení na kole podle mě není štelování účinosti ruční brzdy , ale nastavení uložení paken, takže s tím bych nehýbal a akorát bych dotáhl ten lanovod, alespoň u mně to pomohlo. Jinak podle manuálu : na třetím zubu se májí kola ještě hýbat a na sedmém zubu musý být zablokované.


Odpovědět