Fórum - Téma


Reklamace u bazaru


Fórum Meriva Reklamace u bazaru

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Meriva  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu2016-08-30 20:54:41

Dobrý den,

Na konci dubna 2016 jsem koupila z bazaru ojetý Opel Meriva r.v. 2003 – byl po prohlídce, kterou dělal minulý majitel v Německu. Bazar nechal udělat technickou kontrolu zde v ČR a na mne zbyla jen evidenční kontrola..

Problém nastal po necelých 2 měsících používání auto spadlo do nouzového režimu - diagnostika hlásila škrtící klapku a elektronický plynový pedál vše jsme nechali vyměnit oprava mě vyšla cca na 5tis. -Bazar se k tomu neměl, že to je běžná závada vznikla opotřebením.. Což jsem nějak přežila.

Bohužel oprava nepomohla takže jsem auto odvezla do bazaru kde si ho sami napíchnuli a zjistili, ze je vadná řídící jednotka, ( zajímavé je, že tam shodou okolností mají tu samou Merivu s tou samou zavadou) a že to samozřejmě vyřeší, že jsem v ochranné lhůtě.

Bohužel dnes jsem se dozvěděla, že si to budu muset zaplatit celé sama..

Ve smlouvě mám uvedené dvě závady a to sice na tlumiči a pak filtr prachových částic (oboje už opraveno), dále v servisu zjistili tři závady, které spadají do toho běžného opotřebení..

Je možné tento vůz reklamovat případně požadovat po autobazaru náhradu nákladů za již pořízené díly ? Mám nárok na plné uhrazení od bazaru?

Dle smlouvy se práva a povinnosti řídí příslušnými ustanoveními obchodního a občanského zákoníku. Předem děkuji za radu a přeji krásný den

2016-08-30 21:02:09

zuzajuza: Já bych to viděl na vadnou řídící jednotku, měl jsem samý problém, porucha plynový pedál, škrtící klapka, nízké napětí na relé chladícího ventilátoru a vadný EGR ventil, všechno jsem si sehnal na vrakovišti a vyměnil ale nepomohlo to, nakonec jsem musel nechat opravit tu řídící jednotku za 8000 Kč - hrůza!

2016-08-31 09:20:07

jj technik z bazaru mi to řekl taky.. Jen mě spíš zajímá jestli by to neměl hradit ten bazar...

bad64  
2016-08-31 09:36:38

zuzajuza: No nevím jak v dnešní době,ale když jsem kupoval auto z autobazaru měl jsem tam protokol,že kupuji vozidlo ale musím vše překontrolovat,že je vše opotřebované,Jednou po převzetí vozidla z autobazaru mi po ujetí pouhých 100km auto přestalo jet.Musel jsem zajistit odtah a následně sehnat palivové čerpadlo.Jel jsem do autobazaru,kde se mi pomalu vysmáli jelikož jsem po nich chtěl v ten samý den koupě vozidla proplatit odtah a nové palivové čerpadlo.Jediné co mi řekli abych si řádně pročetl smlouvu a protokol o předání vozidla,kde jsem zjistil že jsem koupil vlastně vrak kde je vše špatně.Oni maji ty smlouva dobře postavený a když neví jak dále tak je tam,že za skryté vady neručí.

2016-08-31 10:56:58

Ono ani nejde prodávat ojetinu (použité zboží) a dávat na to plnou záruku, jako když je nové. Sám o sobě to je nesmysl a dotovat někomu opravy závad, které si mnohdy uživatel způsobí sám svou neopatrností, by dovedl každého k bankrotu. Zároveň, myslet si že si koupím 13 let staré auto a bude mi jezdit až navěky, je zrovnataková hloupost. V době koupě si zákazník, již opotřebované, vozidlo převzal (kdyby nechtěl, tak nemusel) v takovém stavu, v jakém je a obchodník mu doporučuje všechno zkontrolovat a popřípadě vyměnit. Nějak tak se to píše ve smlouvách a je to přesně o tom, aby pak někteří nechtěli uhradit i vodu do ostřikovačů... .

Záleží na každém obchodníkovi, jak se pak k dané věci postaví. Auto v době prodeje normálně fungovalo a porucha jednotky motoru není skrytá závada, ale věc opotřebení. Skrytá závada je, kdyby někdo nasypal piliny do diferáku, aby ho utišil, a podobně.

Zkusil bych je, aby alespoň přispěli. Pokud jsou aspoň trochu solidní, vyjdou vstříc.

2016-11-22 17:36:00

Jo to známej koupil golfa 5 a za 2 měsíce mu vylítla ojnice z bloku a ještě zblil 300.metrů dálnice, taky to není skrytá vada, protože to motory 1.9Tdi s kodem BXE prostě umí, hlavně to přijde absolutně bez varování, takže potom máš chvilku 1.4 tdi, než ti zčervená palubka


Odpovědět