Fórum - Téma


Proč vozit v autě hasičák...


Fórum Pokec všeobecný Proč vozit v autě hasičák...
2016-03-21 21:07:43

Pár nočních fotek ze dneška, kdy si takhle jedu z práce, náhodou jsem si řekl, že to vemu přes vesnice, jinak jezdím po hlavní silnici. Vidím u krajnice stát auto, jak projíždím okolo, říkám si: Ajej, nějakej oplista, asi béčková Vectra, tady hořel...projedu, spzky si nevšímám, ale nedalo mi to, po pár metrech zastavím, říkám si...kua, stříbrný béčko, kombík, povědomé auto, vím že táta jel za bráchou do Těchlovic a jezdí přes Svobodné Dvory...no tak to omrknu a kdyby to nebyl on, tak se aspoň zeptám, jestli nepotřebuje odtáhnout... . Otočím se a už jak přijíždím...dopr*dele, moje auto Otec tam stál u příkopa a domlouval po telefonu s bráchou odtah. Z auta se mu ještě kouřlo, kapota nešla zvednout, protože se roztavil plast, který držel bovden, takže jediný štěstí bylo, že se nic důležitého nevyzkratovalo a požár uhasil až přes plastový podběh levého kola, který prohořel skrz. Takže, abych zabránil možnému opětovnému vznícení, vytrhl jsem masku, rukou otevřel kapotu, serval dýmýcí čalounění na kapotě a odpojil baterii, která ještě pořát fungovala a díky spečené skříňce s relátkama, živila ventilátor chladiče na plný výkon

Takže, suma sumárum, baterie v háji, všechny kabely okolo až skoro ke kabině, expanzní nádobka, opálený blatník, shořelý podběh a zničené přední xenonové světlo, od kterého to vypadá, že požár vznikl.

Opravit to ještě půjde, jen je to na h teďka s časem, ale snad to co nejdřív dám dohromady. Každopádně tady je alespoň vidět, že na požár lokálního rázu a bez přítomnosti benzínu, či oleje, stačí vozit v autě alespoň 2kg práškový hasičák. A za 300,- co stojí, vám dokáže třeba zachránit zbytek auta.

Není nic horšího, než jen stát a čumět, nemít nic po ruce, jak vám hoří auto... . A odedneška přemýšlím o 20kg hasičáku, co máme v autobusech, že ho pořídím i do Vectry C byť vozím v kufru dva 2kg malé... .

2016-03-21 21:19:13

Jo, hasičák vozím v autě přes třicet let. Použil jsem jej jen jednou, kdysi ještě v Praze na sídlišti se mi podařilo zlikvidovat zahoření motoru protijedoucího (taky) Fáčka. Myslím, že ten pán byl rád...

2016-03-21 21:26:43

colommbo: První co udělám, když si koupím auto...seženu hasičák a i po těch letech co tam v kufru byl, se teď hodil...a to se říká, že když ho v autě máš, nebudeš ho potřebovat

2016-03-22 07:01:11

ouu, to zabolí. Přeji brzkou a úspěšnou opravu.

2016-04-12 17:57:26

To moje story je starší ale taky zábavná. Hasičák jsme v autě měli ale jela s ním jen žena a děti řekl jsem jim at vystoupí a odejdou pryč. Nenechám svou ženu hasit auto bezpečnost je na 1 místě.

Mno v polné si koupili zmrzlinu a vyrazili léto dvě děti start a zustal vyset ve skratu startér a z polné do kamenice (cca 16km) zřejmě i točil ten den v 8 ráno dostalo auto nová letní kola a alu kola a plnej servis olej,filtry, atd. nic nenasvědčovalo blížící se chybě starteru chytalo na brnk zdechalo nedotáčel se nic prostě pohoda.

Mno na místo jsem po telefonátu ženy zavolal zbor a byl jsem tam rychleji než oni ale (vectra vzadu) ale už jsem věděl že nemá cenu hasit a šel jsem vyndat radio,doklady,osobní věci,věci z kufru atd (poněvadž jsem nevěděl zda to uhasí)


Odpovědět