Fórum - Téma


problém s posilovačem řízení zřejmě


Fórum Astra G problém s posilovačem řízení zřejmě

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Astra G  |  Naše vozidla2010-11-17 17:56:59

Ahoj lidičky mám problém zřejmě s posilovačem řízení. Nestáva se mi to pravidelně ale vždycky mne to zaskočí. Najednou při zatáčení stuhne řízení jako kdyby nebyl posilovač řízení a z volantem musím otáčet velkou silou jako kdyby tam ten posilovač vůbec nebyl. A samo to pak třebo po nějaké chvili prřestane a volantem otočím klidne prstem. Nevím si rady. nevíte někdo co by to mohlo způsobovat nebo jste se stim někdo už setkal. Prosím o rady. Moc děkuji

2010-11-17 19:42:42

V profilu máš astru G takže předpokládám že problém je na ní. No takže tam je servo elektrické v nejlepším případě máš jen oxidaci na vedení, dále pak může být špatná baterie (servo má velmio velký odběr) nebo odchází něco v alternátoru. Bylo by dobré udělat měření dobíjení v zátěži a zátěžový test baterie. Projít veškeré kostřící body a přippojení serva k proudu. No a nejhorší možnost je že ti servo odchází a bude nutná jeho výměna.

2010-11-17 21:14:22

Děkuji za radu. Nejsem velký odbornik na toto a oplíka mám jen chvíli. Mohl bych ještě poprosit o nějaky popis či foto kde se nachází to servo. Nebo jak vypada.


Odpovědět