Fórum - Téma


Problém s ESP


Fórum Vectra C Problém s ESP

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Vectra C  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2006 Vectra C

8 diskuzí

Palivo diesel. 6-rychlostní Manuální převodovka.2016-04-28 15:58:22

Zdravím chlapáci, potřebuji poradit nevím si už rady . U mojí Vectry 1.9 TDCi 88Kw 2006 r.v. , Zlobí mě ESP při jízdě jen do levotočivé zatáčky když jedu na 3 rychlostní stupeň tak mi to v jakékoliv zatáčce spomalí auto a přibrzdí pravé kolo a občas se mi rozsvítí kontrolka trojuhelní ESP . Měnil jsem nový náboj pravého kola ložisko bylo totálně v čudu tento problém mi začal dělat tak měsíč po koupě auta i při starém náboji . Již jsem vyměnil za nové a problém je pořád stejný . Nechal jsem si auto napíchnout 5x na počítač u různých servisů výsledek nulový, nakonec jsem byl poslán přes známého co se zabejvá přímo Oplem a má přímo na opel diagnostiku a neukázalo to vůbec žádnou chybu výsledek nulový . Nemáte nějaký třeba typ nebo čím by to mohlo být ? . Díky předem .

2016-04-28 17:21:29

manaskam: nejsmutnější na tom je, že jsi to nechával několikrát napíchnout. Záměrně nezmiňuju, že jsi absolvoval diagnostiku. To by se totiž někdo musel obtěžovat vzít noťas, sednout do auta a podívat se na data jednotlivých snímačů. A možná by bylo hned jasno, čím že to je. Navíc svítí kontrolka, tak se to evidentně podle popisu dá nasimulovat, aby to za jízdy chybu vyvolalo.

Data jasně ukážou, jestli to je snímačem v kolech, snímačem natočení volantu či snímačem podélného zrychlení.

Bohužel 99% případů je o tom, vyčíst chyby jednotky, zkasírovat se slovy, nic tam nemáte.

2016-06-22 21:39:16

cus, obcas mam podobnej problem, jezdim obcas zatackou kde je dira pouze na jedno kolo a kdyz jedu rychleji tak taky jedno kolo pribrzdi, ale moje domenka je kabel od cidla abs kterej vede kolem pruziny, parkrat uz jsem menil podvozek tak sem to asi pokurvil sam. za par dni me ceka uz 3 vymena tlumicu tak to musim zkouknout :)


Odpovědět