Fórum - Téma


Problem jak mraky, motor


Fórum Omega B Problem jak mraky, motor

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Omega B  |  Naše vozidla2010-01-27 19:56:03

ahoj, pánové prosím poradte, začal mi téct olej z motoru a oběvila se mi hustá bílá pěna u plnění oleje, mám to chápat, že se mi dostala voda do oleje? zdá se mi, že jak byly ty obrovské mrazy tak začal ubývat olej, a dneska jsem zjistil, že mám plno pěny u víka na olej,tzn. mohla prdnout někde mrazovka nebo asi je hlava v prdeli? přitom jsem měřil hustotu fridexu a bylo to na -25°C, jsem z toho na nervy zrovna ted kdyz auto potrebuju. vrazdil bych ze zlosti

2010-01-27 20:02:02

nějak nechápu....

píšeš, že ti ubývá olej, že se ti možná do něj dostala voda, jenže to by ten olej přibýval a ubývala vodaa ne???

A ten olej ti teče odkud???

2010-01-27 20:42:08

no olej chcije mimo blok, a jak se dělá pěna u víčka na olej tak je voda uvnitř motoru. jinak olej chcije někde u výfukových svodů ze strany řidiče, fakt nevim.

2010-01-27 20:52:13

tiše doufám, že to bude pouze prdlé těsnění pod hlavou.

2010-01-27 21:32:24

To že máš ten šlem na víčku vůbec neznamená že tam je voda. V tomto počasí je to úplně normální,kor jestli jezdíš jen krátké vzdálenosti.Najdi unik oleje,přetěsni a pak uvidíš jestli se ještě ztrácí olej nebo nee.

2010-01-27 22:04:50

teď nedávno, co taky tak více mrzlo, jsem se hrnul na povinnou návštěvu. Po zhruba kilometru jsem zastavil na stopce a do auta se začal šířit smrad spáleného oleje (fakt humus) jak jsem se rozjel tak v poho. Po dalších cca 15 km se rozsvítila hláška, že mám málo oleje (asi 1000 km po výměně), tož jsem zastavil (opět smrad jak ....) otevřel kapotu a celé nosníky na obou stranách zgychané od oleje a i to kapalo zpod auta - na měrce pod minimum(pod nalívacím víčkem bílého sajrajtu na rozdávání). Zavolal jsem kolegovi, ten dovezl kýbl oleje, dolil jsem na max.a vyrazil ku domovu. Každé zastavení jsem musel přepínat na vnitřní církulaci ať se to dalo vydržet. Dojel jsem domů a oleje neubylo ani půl deci. Druhý den jsem stím najel dalších 80 km a olej furt na max. - smrad taky na max. Tak jsem to hodil na dílnu, sundal sání ať tam vidím - 2.5 V6 - a po dvou hodinách šmejdění jsem nenašel místo úniku. Další skoro hoďku jsem strávil čištěním motoru. Jelikož jsem nic nenašel a olej se už nestrácel začal jsem to skládat. Pak mě eště napadlo fouknout do těch dvou hadiček co odvzdušňují prostor klykovky a ejhle jedna přicpaná a druhá ucpaná a v obou plno toho bílého sajrajtuTakže klapky dolů a v tom prostoru kda je ta 90° zatáčka (zaslepená zvrchu tou kuličkou) to bylo tak zacpané, že sem to musel šprtat za pomoci vrtáku. No a od té doby klid i teď přes ty větší mrazy. Zřejmě díky malé průchodnosti to zamrzlo,spodek motoru se natlakoval a někde si to našlo cestu ven, jen nevím kudy. Taky už jsem uvažoval na hlavama, těsněním,víkama ventilů atd a nakonec to byla takováto prkotina

2010-01-28 06:34:15

to Brouček....to vím taky kdyby toho sajrajtu bylo málo tak na to prdím, jenže ono jsou ten ventilový prostor celý usraný od toho sajrajtu, tak je jasné, že to nemaže a chčije z toho motoru jak ze staré blažkové. Vodu nevidět, že by se ztrácela tak asi voda v oleji nebude.

2010-01-28 06:41:12

to Jirkos........no mě to udělalo už asi před týdnem, že blikala kontrolka oleje, zkontroloval jsem olej a bylo ho nadpolovinou, včera jsem vyjel od práce, zajel jsem na geometrii, kouknu se pod auto a do ksichtu mi kapal olej, vejrám na to co se zas posralo, tak znova ještě tam přeměřím olej,,,a dobre. Pak přijedu domů kouknu znova na olej a nic!, tak otevřu víčko od oleje a málem mě omylo,,,plno sraček. Ale není mi jasné z čeho tak olej může zpěni (je skoro novej). No asi to rozeberu pře víkend,,,zase jeden víkend v prdeli......ženská mě překřtí a ukřižuje.....stejně asi už i přetěsním i víka, předtím se mi zdálo, že to začíná pomalu přesakovat.

2010-01-28 06:45:20

to jirkos...........KDE TO NAJDU? cituji->Takže klapky dolů a v tom prostoru kda je ta 90° zatáčka (zaslepená zvrchu tou kuličkou) dík

2010-02-02 00:42:53

jj taky by me to zajmalo kde se to presne nechazi mam taky naladovej motor obcas zmizi olej obcas ne sice mi to trosku kape ale i tak...

2010-02-02 08:17:46

Tak jsem to o víkendu propucoval, docela dost tech sracek. ->constantine asi myslel celé to vrchní sání rozebrat tzn. se škrtícími klapkami i s tím plastem nahoře, ale já mám trochu jiný....novější rok.....je to dělané trochu jinak.

Profouknul jsem i ty hadičky co jdou z odfuku klikovky do zadu sání. Bylo to ucpane tím sajrajtem, asi je odpojím a sání zaslepím zatím na zimu. Musel jsem vyčistit i svíčy, zalily se mi olejem při tom jak to tlačilo olej ven všema dírama co to šlo. Včera jak jsem vyjel tak mi stejně někde tlačil olej pod dekl hlavy, stéká mi to trochu na výfuk a hoří, tak jsem sundal víčko od plnění oleje,,,a dneska klid nikde nic neteče, tak asi to zatím nechám tak,,,,jak bude čas tak musím víko přetěsnit.

2010-02-02 21:53:29

pozdě, ale přeci

http://picasaweb.google.c...hkey=Gv1sRgCODtrczCoIS6Qg#


Odpovědět